Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb annak, aki...

Mennyivel jobb annak, aki huszonévesen alapít családot?

Figyelt kérdés
Én 31 éves vagyok, és még a barátommal sem élek együtt. Míg mások már az egyetem alatt megismerkednek valakivel, összeházasodnak, és lesznek gyerekeik is. Mennyivel jobb neki, hogy míg fiatalok addig rátalálnak az igazira, és nem később kell már ezekkel a dolgokkal foglalkozniuk, mert már nekik mindenük megvan, minden stabilitás megvan, meg szebb is, aki huszonévesen megtalálja az igazit, és akkor is megy férjhez.
febr. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem sokkal. Irigyelni tudom akit huszonéves korában szültek és nem negyven évesen fogadtak örökbe mint engem. A tizenéves szülőket még jobban irigylem. Belegondolni valaki hogy minél hamarabb szül annál több ideig van anyukája a gyereknek?

Ha 38 évesen fogadott örökbe akkor mire 40 éves leszek lehet nem lesz anyám.

Ha 16 évesen szült volna akkor még 70 éves korom fölött is lenne anyám. Mert az emberek 88-90 éves korig élnek.

febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
38%
Nem jobb, csak hamarabb fog elválni.
febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
24%
aki megteheti annak 30 körül már érdemes családot alapítani
febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
35%
Hamarabb elválik.
febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
77%

#33.

Már nem azért, de kinek adatik meg 30 éves korára akár saját ház?

- Aki nem örököl.

- Nincs gazdag anyuci apuci.

- Fiatal pár mondjuk tökre 0-ról kezdi meg az életét, albérletben.

- Tegyük fel egyik sem szoftverfejlesztő, politikus vagy fejes valamelyik cégnél.

Kb. így kell gondolkozni, mert a többség ilyen helyzetben van.

Ebből simán kijön, hogy ez kitolódik 40 éves korra is, mert senki nem lesz olyan hülye, hogy anyóshoz/apóshoz vállal gyereket.

Vagy szimplán csökken a gyerekvállalási kedv.(ez már már belpolitika, most nem vázolom fel, hogy a CSOK-nak milyen következményei vannak)

febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
80%

"Irigyelni tudom akit huszonéves korában szültek és nem negyven évesen fogadtak örökbe mint engem. A tizenéves szülőket még jobban irigylem. Belegondolni valaki hogy minél hamarabb szül annál több ideig van anyukája a gyereknek?"


Ja, idegsokkos és depressziós anyja, akit tönkrevág az, hogy egzisztencia nélkül vállalt gyereket és az egész élete a kuporgatásról szól. Ha 16 meg 20 évesen vállaltak volna a szüleid, albérletbe, végzettséget nem igénylő SZ*rul fizető munkára, akkor meg az lenne a bajod, hogy csórón kellett felnőnöd, hidd el. Átéltem. Az anyám is azt mondta anno, hogy inkább vállalt volna 10 évvel később gyereket. Meg én is ezt mondom.


Egyébként, nem az a két véglet van, hogy valaki 20 vagy 40 évesen vállal gyereket.

febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sokan elfelejtik, hogy nem a társadalmi elvárásoknak kell megfelelni hanem a saját belátásunk szerint élni az életünket.


Haverom 25 már felesége és egy gyereke van nyilván az állam hozzájárulásával és a házat szépíti, gondolván a következő gyerek érkezésére. Én még most sem állok készen egy gyerekre. 30/f. Nincs ezzel gond, különböző személyiségek vagyunk.

febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
82%

Én 23 évesen szültem 5 éves kapcsolatba, terveztük. 18 éves korom óta dolgoztam plusz tanultam (nem egy nagy karrier, de szeretem csinálni és a fizetés elég arra hogy egyedülis megélünk). Lányom apja lelépett, neki volt egy nagylánya is, 3 éves korától ő nevelte, utanna együtt és végül ő is velem maradt.

Abszolút nem bántam meg hogy fiatalon lettem anya. Lányom 18 lesz én 41.

Igen, van segítségem...nagyszülők és nem, nem minden nagyszülőnek teher az unoka. Nálunk is dolgoznak mégis igényük van rá hogy nálunk is legyen. Sztm semmi gond evvel.

Azóta volt egy 6 éves kapcsolatom is, ő másfél éve meghalt🕊.

Lányommal együtt is sok élményt szerzünk, kiskora óta túrázunk, kirándulunk, megyünk élményfürdőbe, stb...

Voltunk nyaralni is pár országba, anyámékkal is megy akk én meg külön ha úgy van.

Futni is járok, anno vettem olyan babakocsit is, amivel lehet futni.

Vannak álltaink is.

Plusz motorozom is, kocsi is van.

Barátok is mellettem vannak, igaz nem sok de nem a mennyiség a lényeg.

Saját ingatlan nem érdekel már, spórotan ráeleget,

de úgy felmentek az árak, (majd egyszer ha öröklök lányomé lesz...de remélem az még nagyon odébbvan).

Nagy bulizós meg sose voltam.


Az meg nem garancia hogy 30 évesen hazasodik valaki nem vállik el. Van ilyen is olyan is, 1000 meg 1 példa.

Tudatosan több gyereket nem is vállalnék. Van aki meg szül 3at. Kinek mi.

febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
22%
38, hát nyilván úgy nehezebb megbánni, ha a nagyszülők finanszírozzák a lakhatást és a gyereknevelést. Így mindenki vállalhatna huszonévesen gyereket :D
febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell saját ház a gyerekvállaláshoz! Én is albérletbe születtem, később lett saját lakása a szüleimnek. Ma mindenki azonnal kacsalábon forgó házat akar. Én örülök neki, hogy a szüleim fiatalok. Sajnos nekem nőgyógyászati gondok miatt nem jött össze fiatalon.
febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!