Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban rosszul fogadták,...

Családban rosszul fogadták, hogy felmondtam a munkahelyemen? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam, ősz óta dolgoztam az első munkahelyemen.


Az elején még úgy, ahogy tetszett is, de most, a végére teljesen kizsigerelve éreztem magam, rengeteg stressz ért, nem leltem benne örömöt, konkrétan gyomorgörcsöm volt minden vasárnap, hogy hétfőtől újra munka... Fizikai és pszichés tüneteim is lettek, de sokáig ezt titkoltam még a férjem előtt is, mert úgy éreztem, elbuktam azzal, hogy nem bírom, hogy "erre sem vagyok képes". Aztán egyszer elsírtam magam neki, hogy utálok bejárni, egyáltalán nem szeretem és azért is várom, hogy végre babánk legyen, mert akkor tuti, hogy többet be nem teszem oda a lábam. Ő erre azt mondta, hogy ha ez nem tesz boldoggá, akkor ne csináljam, semmilyen munka nem ér annyit, hogy tönkretegyem miatta magam, meg a gyerekvállaláshoz sem jó alap ez, és az anyagi biztonságunk megvan az én bevételem nélkül is, ne csináljam ezt.


Felmondtam, a munkámmal együtt pedig megszűnt az összes tünetem, újra kiegyensúlyozottak a napjaim, igazából mintha kicseréltek volna.

Ezt a családomnak nemrég mondtam, igazából nem bejelentettem, csak szóba jött a régi munkahelyem, erre mondtam, hogy eljöttem, mert nem volt jó. Azóta az van, hogy állásajánlatokat küldözgetnek, a huszonhatodik rokonommal találkoztunk múltkor az utcán és mondja, hogy mesélte neki a nagyim, hogy nem dolgozom és ő is érdeklődött a munkahelyén, van-e felvétel, küldjem el neki az önéletrajzomat majd. Kérdeztem utána a mamámtól, hogy ez mi, honnan tudja egyáltalán ő, mire mondta, hogy hát ő mesélte neki, mert "ne lógjak sokáig a levegőben, ha már külföldre menni nem akarok". Mert az ő első ötlete az volt, hogy semmi baj, úgyis kezdődik a szezon mindenhol, menjek ki Ausztriába pincérnőnek... :D Mikor pedig mondtam, hogy férjem van, gyereket tervezünk, akkor nem értette, hogy mi a gond.


Anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, nem az van, hogy most én a családomtól várnám a segítséget, bárhogyan is. Mióta tudják, ez a téma állandóan, hogy hová kéne jelentkezzek, menjek külföldre, mit kéne tanuljak. Közben a mi terveink pedig teljesen mások...

Ma is náluk ebédeltünk, újra fel lett ez hozva, mondtam, hogy nem szeretnék erről beszélni, ez kettőnkre tartozik. Nem értették meg, eljöttünk inkább, utána pedig anyám engem hívogatott, hogy miért viselkedtem így, és mennyire megbántottam a nagyszüleimet is.



máj. 12. 17:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
83%
tehát közel 26 évesen lett egy diplomád, életed első munkahelye, amiből már elég is lett fél év után? De férjhez menni sürgős volt.
máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 anonim ***** válasza:
88%

Vannak befektetéseink, passzív jövedelmi forrásaink is.


A férjednek. Aki nyilván nem túl régóta a férjed (bár valamiért nagyon sürgős volt hozzámenni), és nem tudod, mikor unja meg, hogy eltartson.

máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 anonim ***** válasza:
87%
De akkor mi a kérdés, hogyhogy mit csinálj? Elmondtad, amit gondoltál, majd eldöntik, alarnak-e még veled találkozni, ehhez felesleges volt ez a kisregény.
máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 A kérdező kommentje:
5 év után kérte meg a kezem és házasodtunk össze, ezen mégis mi lenne a sürgős? :)
máj. 12. 18:09
 25/137 anonim ***** válasza:
87%

"Vagyonközösség, mint olyan, mond neked valamit?


Egy házasságban, de még egy jobb kapcsolatban sincs olyan, hogy enyém-tiéd."


Ugyan nem én írtam azt a kommentet, de javasolom keresd meg azt a kérdést, ahol a feleseg sírt, hogy fillerre el van számoltatva a férj alltal

máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
87%
24, nem csak az lehet sürgős, ami rövid idő után történik, de te a büdös életben nem dolgoztál, az iskolapadból (vagy már az iskolapadban) a házasságba estél... Soha nem tartottad el magad, azt se tudod, mi az.
máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
84%

20


Ha felmondasz és keresel másik helyet, hogy ne csak a férjed gürcöljön a ti jólétetekért, akkor a munkahellyel volt probléma.


Ha felmondasz és nem keresel semmit, mert "úgyis jön a gyerek, úgyis sokat keres a férjem, úgyis lesz majd egyszer saját vállalkozásom" stb. akkor csak egy tipikus lusta nő vagy.


És mondom megint. Ezt onnan tudjuk, hogy több élettapasztaltunk van nálad.

Ha a családodnak nem is, magadnak bevallhatnád. Jól esik ugye, hogy csak otthon ülsz, főzöl, mosol, újságot olvasol míg a férjed dolgozik?


Az, hogy dolgozz, nem azért kell, hogy legyen gyed, legyen karriered, legyen belőled valami, ha a férjed meghal, elhagy stb.

Hanem azért, hogy ne EGY ember gürizze le az egész rohadt életét egy egész családért, míg neked habzsi dőzsi van, mert fáj a hasad a munkahelyeden.

A munkát valóban meg kell szokni. De nem minden munkahely ugyanolyan. Csak hát aki egy munkahely után feladja...


Csak hogy ne higyj irigy kutyának. Az én férjem havi 1 milliót keres, míg én 350-et. A kiadásunk nettó 600 ezer. Az én férjem is megengedné, hogy ne dolgozzak, még éppen ki is jönnénk, befektetések nélkül is. De lesülne a pofámról a bőr, hogy amíg ő heti 6 napot dolgozik, napi 10 órában én otthon meggyes pitét sütögetek a sütőben és macskát fésülök miközben sorozatot nézek. Inkább bemegyek a munkahelymre, fittyet hányok egy-két balfaxra akitől rosszul vagyok és boldogan veszek a saját fizetésemből ruhát, vagy épp videójátékot a férjemnek, hogy "most én fizetek drágám". :) Ja, és ugyanúgy megfőzünk, kimosunk otthon és a ház is tiszta, macska is jól fésült.

máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 A kérdező kommentje:

"de javasolom keresd meg azt a kérdést, ahol a feleseg sírt, hogy fillerre el van számoltatva a férj alltal"


Akkor az nem egy jó házasság.



27-es, semmi közöm az anyagi dolgaitokhoz, neked sincs a miénkhez. De hidd el, ha a férjem egy milliót keresne, nem lennék ennyire nyugodt, mint amilyen most vagyok.

máj. 12. 18:22
 29/137 anonim ***** válasza:
93%

"Akkor az nem egy jó házasság."


Jónak indult az is.

máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
86%

28


Megfogtad a lényeget. :D

máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!