Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Figyelt kérdés

én tettem fel ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


és most..átjöttem másik suliba..csak az a baj...hogy nemmerek bemenni..egyszerűen rettegek...a régi sulimba , tönkretettek idegelileg..és, nagyon nagyon félek,hogy itt is bántani fognak,kinevetni,mint ott...kétszer tudtam bemenni eddig..hát..meg se szólaltam egész nap...mások se szoltak hozzám nagyon...de..este nem birok aludni,csak sirok,mert tudom hogy reggel el kell menni.Felébredek,és sírás roham jön rám...szedek homeopátiás nyugtatót,de nem hat..és egyszerűen nem birok elmenni..apa mindent megpróbált,de nem megy..és ha összegyűlik a bizonyos óraszám (hiányzás óraszáma) akkor azt jelenteni kell,és kijöhet a gyámügy egy képviselője..(igy tudom)ELVEHETNEK EZÉRT APÁTÓL?INTÉZETBE KERÜLHETEK?ugye nem? :'(

abba belehalnék.:'(..csak értelmes válaszokat várok...


2010. nov. 15. 09:33
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
94%
Igenis járj be iskolába,eszed ágába ne jusson magántanulónak lenni.Keress a suliban egy magadhoz hasonló lányt aki magányosnak néz ki és kezdj el vele barátkozni.Tornázz otthon karácsony alkalmából kérj apukádtól egy kiscicát.Beszélgess az interneten vannak tök jó kis fórumok még lehet,hogy barátokra is akadnál.Kösd le magadat otthon!Tanulj és tűzz ki magad elé egy célt.És ha kinevetnek az iskolában?Mosolyogj rájuk.Nem fognak kővel dobálni.Én tudom mennyire rossz érzés ez,mivel engem meg mindenhol úgy bámulnak,mint egy cirkuszi attrakciót(tátott szájjal és mutogatva).És ne egyél bánatodban inkább tornázz.
2010. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

kiscicám volt.tavaly kb 3 hetesen kidobták,és megengedte apa hogy megtartsam..ő volt az egyetlenem,életem értelme,és ma 24 napja elszökött..két nappal az ivartalanitás előtt..:'( :'( minen nap sírok miatta.

karácsonyra kiskutyát kapok..:)

apa ebben a percben ment el,és alig mertem felhozni a magántanuló témát, de egyből elutasitotta...aztmondta szó se lehet róla,nem lehet hogy te itthon tanuljál...

most mit tegyyek?:'( hogyan győzhetném meg? én nem merek bemenni a suliba :'( :'(

2010. nov. 15. 10:38
 23/48 anonim ***** válasza:
90%

Kedves ifjú hölgy :)


Elhiszem, hogy pocsék a szitu, de annyian annyi tanácsot adtak már az előző kérdésre... sok ide is vonatkozhatna.

Figyu... tulajdonképpen mitől félsz?

Hogy beszólnak?

NAÉS?

Az miért baj?

Fizikailag nem fognak bántani, azért bünti jár.

Akkor meg mitől is félsz?

Akinek elég önbizalma van, az nem jön zavarba, bármit is mondjon neki bárki.

Ezek szerint kevés az önbizalmad?

Hát tudd, hogy már így is jóval erősebb vagy, mint sokan mások! :)

Mások már talán nem is élnének, vagy cigiznének, drogoznának... vagy éppen másokon töltenék ki a frusztráltságukat!


Te igenis egy önálló, értékes ember vagy, aki tud erős és büszke lenni.

Ezt kell tudnod magadról.

Nem "próbálni elhinni", hanem "tudni".

Miért ne lennél értékes, fejlődőképes ember? :)

Mindenkinek vannak időszakos "hibái".

Pl. én kb fél éve még 81 kiló voltam. Most 58.

De az ilyeneken LEHETSÉGES VÁLTOZTATNI.

Egy intézetben sem lenne jobb, szóval ha másért nem, azért, hogy azt elkerüld - PRÓBÁLD MEG, MERT MUSZÁJ. ;)


Neked kell tudnod, hogy min és hogyan tudsz változtatni.

Írd össze, és tartsd be - akkor pár héten belül meglesz az eredménye! :)

2010. nov. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
68%
Én viszont nem vagyok arról meggyőződve, hogy magántanulóként kellene folytatnod. Hiszen rettegsz a közösségtől. S ahhoz, hogy vissza illeszkedj, beilleszkedj ebbe vagy más közösségbe (később munkahelyre) nem megoldás, hogy egyáltalán nem mész be. A pszichiáter valóban nem mindig jó, de itt, igenis már komoly pszichés problémák vannak. A szorongás étellel való levezetése, függőség. Ennek leküzdéséhez pedig gyógyszerre is szükség van. A legjobb lenne, ha pszichiáter és pszichológus is részt venne a gyógyításban. Hiszen egy jó pszichológus tud segíteni hogy megtaláld a szorongást valóban kiváltó okokat. A legjobb persze az lenne, ha apukád is veled együtt menne pszichológushoz, mert az csak így tud jó eredménnyel dolgozni.
2010. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
90%
Ne mondjátok neki hogy legyen maagántanuló az a legrosszabb megoldás, ha napi 24 órába egyedl maradsz a félelmeiddel meg egy üvöltöző apával akkor fogsz csak igazán kikészülni.
2010. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz...és mindig jön velem apa...nem nagyon segit, ugyhogy megpróbálom megkérni hogy menjünk másik pszichológushoz..
2010. nov. 15. 10:41
 27/48 anonim ***** válasza:
Még valami. Azon nem csodálkozom, hogy nem tudsz mit kezdeni a szorongásoddal, hiszen apukád sem tudja azt helyesen oldani. Rajtad vezeti le. Ez is egy módszer, csak nem éppen helyes.
2010. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem keressetek pszichiátert is a pszichológus mellé. Együtt a kettő tud ebben a helyzetben viszonylag gyorsan tartós javulást hozni.
2010. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim válasza:
100%

Remélem sikerül megoldani a problémáidat!Szegénykém,együtt érzek veled,sajna nekem is voltak ilyen problémáim.

Azt ne felejtsd el,biztos a pszichológus is elmondta, hogy elsősorban neked kell leküzdened a szorongásod,mert ha te nem akarod ő sem tud segíteni.

Ez a magántanuló dolog azért nem igazán jó ötlet,mert sokkal több lesz a szabadidőd,és még jobban el tudsz mélyülni a gondolataidban.

Valahogy mégis csak be kéne menni a suliba,azt ne feledd,hogy ők ugyan úgy félnek tőled mint te tőlük,hisz nekik te is új vagy!Kérd meg apudat kísérjen el,ha már bent leszel ugysem fogsz kijönni.Napról napra többet mutass magadból,egy mosoly sok ajtót megnyitott már!!

Tudom,nehéz,de próbáld meg.Hidd el megérné!

Nem szertnél ugye intézetbe kerülni?Az életben nagyon sok dolog ugy működik, hogy valamit valamiért:Ez itt is igaz,ha nem mész be a suliba,lehet oda kerülsz:

Tegyél érte hogy ne kerülj oda!!

A magántanulóságot meg hagyd a végére szerinem,ha már minden kötél szakad,hisz akkor is be kell járnod a suliba,csak kevesebb óraszámmal!

2010. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:

Szia!


Én is ugyan ilyen problémákkal küzdöttem, végül közölte az iskolám, hogy keressek más sulit.. Persze a rengeteg hiányzás miatt sehová sem akartak felvenni, de végül találtunk itt a közelben egy esti gimit. Ide csak másfél éve járok, de nagyon imádom. Hetente csak kétszer kell bejárni, délután és ugyanúgy tanulunk mint nappalin. Az osztály és a tanárok pedig fantasztikusak! Szinte minden korosztályból vagyunk, 18tól egészen 50x-ig. Ennyire összetartó csapatot még sehol sem láttam. Mivel ide már nem kis tinik járnak, akiknek csak a divat meg ilyesmi számít, ezért mindenkivel el lehet beszélgetni és senki nem bánt senkit sem, mindenki nagyon kedves és el lehet velük beszélgetni. És azt is hozzátenném, hogy első nap, amint emgjelentem egyből úgy fogadtak, mintha több éve ismernének, mindenki kérdezgetett, mesélt a tanárokról, a szokásokról, így nem is volt gond a beilleszkedéssel. Úgyhogy ha ennyire félsz ettől a másik sulidtól is, szerintem te is átmehetsz estire. Remélem megoldódnak a gondjaid. Tudom milyen borzalmas ez, én is átéltem. Sok szerencsét, remélem tudtam segíteni!


19/L

2010. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!