Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Figyelt kérdés

én tettem fel ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


és most..átjöttem másik suliba..csak az a baj...hogy nemmerek bemenni..egyszerűen rettegek...a régi sulimba , tönkretettek idegelileg..és, nagyon nagyon félek,hogy itt is bántani fognak,kinevetni,mint ott...kétszer tudtam bemenni eddig..hát..meg se szólaltam egész nap...mások se szoltak hozzám nagyon...de..este nem birok aludni,csak sirok,mert tudom hogy reggel el kell menni.Felébredek,és sírás roham jön rám...szedek homeopátiás nyugtatót,de nem hat..és egyszerűen nem birok elmenni..apa mindent megpróbált,de nem megy..és ha összegyűlik a bizonyos óraszám (hiányzás óraszáma) akkor azt jelenteni kell,és kijöhet a gyámügy egy képviselője..(igy tudom)ELVEHETNEK EZÉRT APÁTÓL?INTÉZETBE KERÜLHETEK?ugye nem? :'(

abba belehalnék.:'(..csak értelmes válaszokat várok...


2010. nov. 15. 09:33
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon okosnak képzelik magukat az ide írogatók, közben ez már messze túl megy azon a téren, hogy laikusként tanácsot lehetne adni. Ezzel csak összezavarjátok a gyereket!

Egyik azt mondja pszichológus, a másik, hogy pszichiáter, a harmadik szerint kettő együtt, megint valaki szerint, hogy el is vesznek apádtól, aztán valaki azt, hogy maradj a sulidban, valaki, meg hogy magántanuló légy...Komolyan miért gondolja valaki azt, hogy értenek hozzá?! le merném fogadni, hogy az ide íróknak nincsen se pszichológus, se szocmunkás, se pedagógus végzettsége, pusztán nagyon okosnak képzelik magukat! Persze interneten keresztül már könnyű tanácsot adni, mert úgy nem vállalsz érte felelőséget, fogalmad se lesz róla, hogy hogyan csapódik le az emberben ha ezt olvassa!

Én egyet tudok biztosan, hogy ilyen miatt még nem fognak elvenni apádtól, én ehhez a részéhez értek, mivel ezt tanulom, de ennek is hosszú procedúrája lesz. Nem mellesleg a kérdező is csak ezt kérdezte, hogy elkerülhet e emiatt otthonról, de nem kérdezte milyen szorongásgátlókat egyebeket szedjen! (Am, ha gondolod, és hogy megnyugodj nézd meg a hiányzásokra való új törvényeket a neten, pusztán a családi pótlékot veszik el, de azt is kapjátok majd természeti formában. Tényleg ki fog jönni hozzátok egy szocmunkás, de nem azért, hogy intézetbe vigyen, hanem ez rutin eljárás, megkérdezi majd minden rendben van e. Mivel látja majd, hogy apád szeret téged , és törődik veled, így fel se merül, hogy intézetbe kerülj, hanem alternaítív megoldásokat fog javasolni. Pl. hogy menj pszichológushoz. Mivel te már jársz, így valószínüleg a nevelési tanácsadóba is elirányít majd titeket, na kb. itt fogsz olyan pedagógiai szakvéleményt kapni, hogy célszerű e magántanulónak menni! (egyébként megsúgom senki se favorizálja a szakemberek közül a magántanulást, mivel kiszakít a közösségből, nem fogsz megtanulni alkalmazkodni, együttműködni....)

2010. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.
2010. nov. 15. 11:01
 33/48 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem is írhat fel gyógyszert...
2010. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
77%
10:59-es, melléfogtál, ha nem is vagyok még az, de szocmunkás leszek hamarosan. Azt viszont hiába várod, hogy az ide írók csapatként fognak együtt dolgozni a problémán, mindenki a saját véleményét fogja leírni, és nem fogják összehangolni, hiszen ez amúgy is képtelenség lenne. Nekem úgy tűnik, hogy mindenki jó szándékkal írt választ, és azt írta, ami szerinte a legnagyobb segítség lenne. De olyan nincs, hogy mindenki egyetértsen abban, hogy mi is lenne a legjobb segítség.
2010. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked nagyon súlyos problémáid vannak, ami biztos vagyok benne, hogy anyukád korai elvesztésére vezethető vissza, amit azóta sem vagy képes feldolgozni. Már akkor gyerekpszichológusnak kellett volna foglalkoznia veled. Te egyértelműen a közösségtől, emberektől szorongsz és ha te otthon akarsz kuksolni magántanulóként, csak hogy ne kelljen bejárni az iskolába, az égvilágon nem oldotok meg SEMMIT. Ugyanis ha ezzel a szorongásoddal nem kezdtek komolyan valamit, akkor egész életedben ettől fogsz szenvedni. Később majd a gimnáziumba nem akarsz bejárni, aztán majd a munkahelyedre, ezt pedig tudod nagyon jól, hogy nem lehet megcsinálni. Nem látok bele 100%-ig a családi környezetetekbe, de úgy veszem észre, hogy apukád sem veszi teljesen komolyan a helyzetet, pedig nagyon komolyan el kéne kezdenie veled foglalkozni, hiszen már ott tartasz, hogy az alapvető kötelességeidnek nem teszel eleget, vagyis igazolatlanul iskolát kerülsz. Ha nem jársz be az iskolába, teljesen el fogsz szigetelődni annak a lehetőségétől, hogy feloldódj az emberek közt és társakra találj, ez pedig a felnőttkori társas kapcsolataidra is kihatással lesz, úgy értsd, nem fogsz pasit se találni és ezt a legkomolyabban mondom.

Úgyhogy tedd a következőt: mindenképpen menj be az iskolába azért, hogy ezt az egészet elmondd az osztályfőnöködnek. Végig fog hallgatni és segíteni fog, hiszen a tanítás mellett ez a munkája. Felveszi a kapcsolatot a nevelési tanácsadóval, pszichológussal, akik segíteni fognak a problémáid rendezésében, mert magadtól nem fogod tudni őket megoldani és még egyszer hangsúlyozom, a magántanulóság a te esetedben NEM fog megoldani semmit!

2010. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

nem ugy értem a felírást,hanem ugy hogy javasolta hogy váltsuk ki. (szorongásoldót)

2010. nov. 15. 11:23
 37/48 anonim ***** válasza:
Velem is ilyen volt a suliban!De erőt vettem magamon bementem és ha valaki beszólt vagy visszaszóltam vagy pedig csak rámosolyogtam nem érdekelt már ki mit mondd pedig előtte én is kivoltam!De rájöttem hogy ez nem csak most lesz igy mindig is lesznek emberek akik belémkötnek beszólnak és akkor mivan?Az fáj nekik a legjobban ha csak mosolyogsz azon mikor szólnak valamit mert látják hogy nem félsz tőlük!Tudom hogy rossz neked de lehet hogy ebben az új iskolában szeretnének!Szerintem légy erős és kitartó!Lehet hogy apukád sem kiabálna mert biztos rossz ez neki hogy nem jársz be iskolába és biztos ez miatt is kiabál mert látja hogy rossz neked!Ha van az iskoládban valami délutáni szakkör szerintem be iratkozhatnál oda is ott is szerezhetsz barátokkal akikkel a szünetben lehetsz!Sajnállak nagyon,de hidd el ha akarod képes vagy rá
2010. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Hiányzások miatt nem fogsz intézetbe kerülni,viszont a családi pótlékot elvehetik ,ami anyagilag nyilván nem érintene jól benneteket!Azért az is pénz...

Nagyon meg tudlak érteni,azt javaslom,most inkább örülj,hogy új suliba kerültél,gondolj arra,hogy most új lappal kezdhetsz!A kezdet mindig nehéz,de pozitív hozzáállással letudod küzdeni a szorongásodat.Próbálj egy kis mosolyt,jókedvet erőltetni magadra,akkor könnyebb lesz kapcsolatot teremteni,ráadásul az első benyomás nagyon fontos,ha magadba húzódsz,akkor nem nem mernek majd közeledni hozzád,vagy akár azt hihetik,hogy neked van bajod ővelük.Tehát mosolyogj sokat,légy kedves,nyitott,barátságos és egész biztos,hogy barátra találsz az új osztályban.Ez egyébként nem a külsőn múlik.Én ismerek olyan lányokat,akik nagyon túlsúlyosak,viszont sok barátnőjük,barátjuk van,mert vidámak,szórakoztatók.

A cicádat nagyon sajnálom.Ha csak elszökött,még van remény,hogy visszajöhet!De az is megoldás lehet,ha beszerzel egy új állatkát,tudom,hogy az már nem ugyanaz,de megvigasztalna,ha egy új állatot babusgathatnál.

2010. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
És ha sehogy sem tudod megszokni az új sulit,akkor lehetsz magántanuló.
2010. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Ha apukád nem akar belemenni,hogy magántanuló legyél,akkor beszélj egy megbízható tanárral,vagy pszichológussal és kérd meg,hogy beszéljen apukáddal,egy felnőtt tanácsára talán hajlandó lesz arra,hogy belemenjen abba,hogy magántanuló lehess.
2010. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!