Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartod magad és...

Mennyire tartod magad és családod szegénynek? Egy 0-tól 10-es skálán ahol 0 a hajléktalan, és 10 a rózsadombi edzőtermes családiház. Mennyiből éltek havonta? ÉS: Nem érzel gyülőletet a gazdagabbak iránt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%

én 4-esre raknám magunkat. 170 ezerböl élünk ketten a férjemmel, plusz a 3 hónapos babánk, van egy 3 szobás lakásunk, nincs autónk de van hitelkártyánk.

Középkategóriának mondanám...

22/L

2010. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%

2-es talán. Apám nyugdíjából élünk (100e) négyen, már eladtuk az előző házunkat (a mostanit örököltük nagyszülőtől), és az anyám folyamatosan tőlem kéri a pénzt. Amúgy a ház ára is kitartott vagy fél évig. Szórják a szüleim a pénzt mindenre, vagyis inkább anyám. Anyám zug alkoholista (1000 forintos üres konyakosüvegek találhatók a spájzban), láncdohányos, bátyám is sokat dohányzik, apám kevesebbet. Az előző autónkat eladtuk, és vettünk olcsóbbat. Most ott tartunk, hogy azt is el fogjuk adni.

Én is dohányzok sajnos, és le szeretnék szokni, de ezt nyárra tervezem, mivel vizsgaidőszakban és a félév során az elvonási tünetek teljesen lehetetlenné teszik nekem a tanulást, viszont töltöm a cigit, így olcsóbb, és azt is én veszem magamnak.. Államilag finanszírozott vagyok, amit lehet, én fizetek szociális támogatásból, és persze gyűjtögetem azt a havi 10 ezer forintot. Most remélem, hogy kapok majd jó ösztöndíjat, eléggé megszenvedtem érte. Az egyetemmel akarok kitörni a nyomorból. Mérnöknek tanulok. Nem akarok gazdag lenni, de ez az élet nekem nem jön be. Csak normálisan akarok élni.

2010. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
88%
Hát a listán én se tudnám elhelyezni magunkat. Ketten kb 500 ezerből élünk, de ebből a férjem költ a lányára is, ha kér valamit (gyerektartást külön nem fizet, mert a válásnál mindent az exének hagyott, egy autót kivéve). Van egy kutyánk meg két belvárosi lakásunk meg egy töf-töf kicsi-kocsi, de mivel külföldre költözünk, nem érné meg jobbat venni. Elég, ha gurul.
2010. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk a kutya az autóhoz hasonlóan kis fogyasztású :)
2010. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
88%

Néhányan írták, hogy 4-600 e körül keresnek per fő. Megkérdezhetem, hogy milyen szektorban, milyen beosztásban?

(Munkát szeretnék váltani, most hegyezem a fülem mindenre.)

2010. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
92%

4-es.

Nem utálok senkit, de a nagyképű embereket nem viselem el - akár gazdag, akár szegény. Nem érdekel, mennyi pénze van vagy nincs, a lényeg, hogy emberként, normálisan viselkedjen.

2010. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
86%
Jogász+informatikai végzettséggel rendelkezem, de van néhány cégem, plusz pár alapítványnál kuratóriumi, vagy FB tag vagyok. Volt néhány ötletem, ami bejött. :) Kb havi egymilliót költök, de a jövedelmem lényegesen több. Magyarországon 5 ingatlanom van, külföldön 3. A férjem befektetési bankár, havi 40 ezer Eurot keres. Sosem késő váltani. :) Én nem származok jómódú családból, levelezőn végeztem az egyetemet, és mellette dolgoztam.
2010. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
100%

Hát én olyan 4esre saccolnám.200 körül élünk ketten, jelenleg csak egy fizuból, de végre meg lesz a diplomám és sietek munkát találni. Emellett dolgozom én is diákmunkát, de az járulékos : olyan 50-60 ezer havi szintem, de ez változó. És a téli hónapokban az albérletre kevés is. Ja és albi muszáj, mert itt a sulim, de nem itt akarunk majd élni.


Nem utálok senkit sem, de azt nem tagadom, hogy azok a nagyon magas végkielégítések pl bökik a szemem.

2010. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
90%
Mi öten vagyunk(három gyerek-ebből már kettő felnőtt egyetemista, és két szülő) és havi 220ezerből élünk körülbelül, úgy hogy anya is egyetemista és csak apa dolgozik. Nem valami sok, de minden 'alap' dolgunk megvan hál'istennek:)
2010. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:02


Elég nehéz ezt elhinni. 40 ezer euró? Nem irtad el? 4 ezer esetleg?

De ha igaz, vagy a 4 ezer is igaz, hogy csináltad? Légyszi' mond el hogy én is megcsinálhassam!

Hány éves vagy egyébként? Férjed? Bp-en éltek?

2010. dec. 20. 20:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!