Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összetörtem. Mit csináljak?

Összetörtem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval tettem fel egy kérdést : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

A mai napot végig sírtam, nem tudom felfogni miért csinálta ezt velem. Ráadásul anyumék teljesen lesz*rják, nem érdekli őket. Egyszóval senkivel se tudom megbeszélni a fájdalmam. Szerettem volna barátommal lenni este, erre rögtön rávágták hogy szó sem lehet róla, meg szinte leszidtak hogy hogy jut ilyen eszembe. Szóval még vele se tudok beszélni, mert msnje nem jó :( Teljesen ki vagyok, nem tudok kivel beszélgetni, csak sírok már kb 2 óta :( Mit csináljak??


2011. jan. 1. 17:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

a felnőttek szerint a legjobb nevelési módszer, hogy uralkodnak a gyermekeik felett, lehet ha barátjuk lennének, sokkal jobb kapcsolatuk lenne, mindent elmondanának nekik és végigkisérhetnék az életüket, kis titkaikat stb, ezt a szülőknek irom !!

egy gyerek nem tulajdon, azért hogy felnevelik őket nem szolgálni kell őket és megalázott helyzetbe hozni őket tinédzser korban, hogy még az élettől is elmenjen a kedvük, ilyenkor egy szülőnek sem jut eszébe a saját kamaszkora gondolom. Ki is volt előbb a gyerek választotta a szüleit, vagy forditva? :-))


A gyerek legjobb stratégiai fegyvere, ha nem mutatja ki, hogy mi a gyenge pontja, mert ezt ismervén azzal sakkban lehet őt tartani..ha nem engednek el valahová, nem dühöt és indulatot kimutatni, hanem higgadt és nyugodt állapotban közölni jó rendben, érzelem mentesen, ha ezt megtudod csinálni nyert ügyed van, de mindaddig amig a "gyengeségedet" kimutatod sebezhető vagy!


A barátnőkkel és többi emberrel is ez a helyzet, ha látják hogy befolyásolható irányitható ember vagy mindig a gyenge pontodat fogják megcélozni, az állatvilágban is ez a helyzet, ott a leggyengébbre támadnak, s meg is ölik..harc folyik az élet minden területén. Hatalmi harcok folynak a családon belül és a társadalomban is, helyezd be magad, hová szeretnél tartozni, azok közé akit mindig eltaposnak, vagy tán eltapos? vagy maradni a háttérben?

mit tennél,ha azt csinálhatnád amit akarsz? azért amiért korlátoznak abban, hogy azt tedd amit szeretnél, mit érzel? érezhetnéd magad jobban nem? kitől függ, hogy hogyan érzed magad? a szüleidtől, vagy saját magadtól? hogyis van ez? milyen lenned az mostani életed, ha úgy éreznéd magad most ahogy? képzeld el, figyelj arra amit szeretnél, és ne arra amit nem, ha arra fókuszálsz amit nem akkor azt be is vonzod...

2011. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két hozzászólónak teljesen igaza van.
2011. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént majdnem ugyanez. Egyik legjobb barátnőm mondta hogy tart majd szülinapi bulit a héten, meghívott engem is. De pár nap múlva mondta hogy átteszi pár héttel későbbre mert sok dolga van, mondtam hogy ok,megértem. Erre másnap látom a facebookon hogy BDAY forever albumot töltött föl, és a többi oszt. társammal meg ünnepelte. Eléggé ki voltam borulva, de leültem vele és megbeszéltem..nem is fogta fel igazából hogy mit csinált, nem értette miért esik rosszul..de már leszarom, rájöttem hogy fölöslegesen lennék e miatt rosszba vele, már teljesen jóban vagyunk, de azért nem felejtem el hogy mennyire megbízható..szerintem te is 1-2 nap múlva így fogod gondolni.
2011. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 29 éves válaszolóval. Oké, hogy a szülők etetik, ruházzák stb., de én is hülyét kapok ettől az "amíg az én kenyeremet eszed" szövegtől. Jó, vannak olyan esetek, amikor olyan pofátlanul követelőzik a gyerek, hogy kikényszeríti ezt a szülőből. De a kérdező nem kért semmi olyat, teljesen normális, hogy találkozni akart a barátjával (mondjuk nem írta, hogy mivel indokolták a szülők, hogy miért nem engedik meg).


Meg aztán az vesse az első követ a kérdezőre, aki kamaszkorában úgy gondolkodott: "jó, elfogadom, hogy a szüleim nem engednek sehová, mert ők etetnek, ruháznak stb., és addig kuss a nevem". Szerintem minden kamasz lázad ilyenkor, főleg, ha még indokolatlan is a tiltás.


Kérdező, te meg ne érezd rosszul magad, ha vannak még jó barátaid az osztályodban. Ezzel a lánnyal sem kell összeveszni, csak innentől kezdve tudd, hogy mire számíthatsz vele kapcsolatban, és tekintsd inkább felületes havernak (ha nem tud elfogadható magyarázatot adni a viselkedésére).

2011. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú hogy egyre több olyan család ahol csak ruházzák, etetik, eltartják,eltűrik a gyerekekett...Aztán nem értik 18 évesen miért veszik a kalapjukat...
2011. jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!