Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ember, aki nem szeret élni -...

Ember, aki nem szeret élni - van ilyen?

Figyelt kérdés

Két évtizeddel, a hátam mögött, jó anyagi helyzetű, szerető családdal, nem szeretek élni. Legalább is, erre a következtetésre jutottam.

Mindenem megvan, bármi amire szükségem lehet, tényleg. Sokat gondolkoztam rajta, de már olyan 5 éve bennem van a ez a "nem szeretek élni" dolog. Először csak lappangott, most meg teljesen ezt érzem. Semmi extra, csak nem szeretek élni. Mindenem megvan, tényleg. Nem hanyagolnak el, szeretnek, pépnz nem kérdéses, jól tanultam, szóval ilyen indok nincs amivel sokan jönnek, hogy biztos valami ilyesmi áll a háttérben. A másik sokat hangoztatott dolog, az a lányok kérdése. Tinédzser koromban még hittem is benne, na biztos azért mert nincs nőm. Lett is, volt is, van is. De a lényeg nem változott. Nem tart az élethez semmi. Nem szeretem, unom. Sok-sok év óta, ugyan az a nóta. Minden nap olyan mint a másik, mert a lényeg nem változik. Napok jönnek-mennek. Problémákkal szembe kell nézni, meg semmi sem megy olajozottan, mindig küzdeni kell, tanulni kell, dolgozni kell. Szívni. Miért? "Mert a céljaid, az elhivatottságot, meg hogy tudd mit akarsz stb." - jön rá a válasz. Na és? "Csinálj sok pénzt, hogy jól élj!" "Tanulj, hogy jó állásod legyen!" "Akassz le minden útba eső csajt, és..., hogy élvezd, és mondhasd h megvoltak!" ha szidnak... "Védd magad!" ilyen és ehhez hasonló igazán ösztönző dolgokkal szoktak jönni. No, Hurrá. Minek? Ott a meszesgödör, ha nem holnap, akkor 20év múlva. Jöhet a percnyi jó, ha végig nem lehet behozni, akkor szart se ér. "Szeress élni! Nézd de jó az életed!" Jó? Mert mondjuk nem vagyok éhező kisnéger Afrikában. Neki nincs háza, kocsija, egzisztenciája. És? Ő is odakerüahova én: a gödörbe. Szóval annak nincs értelme, hogy kötelességekről, feladatokról papolnak. Mert az egész a léted fenntartására megy, mindegy, hogy a melóra gondolunk, vagy az asszonnyal való ágybabújásra. Tipikusan ezt erősíti, a luxus fogalma. Minden ami luxus, azért az, mert több, mint ami a létszükséglet.

Érdemes azért "hajtani" amiről semmit se tudunk? Hiszen az élet pont az, amit mindannyian ismerün, mégse tudunk róla semmit.


2009. jan. 31. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%
Jól értem, hogy nincsenek komoly problémáid, nem kell egyik napról a másikra aggódnod a pénz miatt, egészségileg is jól állsz, és a családodra se lehet panaszod, csak egyszerűen unod a létet, mert nincs célod, ami értelmet adna?
2009. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
54%

Az a bajod neked, hogy túl jó dolgod van, egész életedben mindent készen megkaptál, fogalmad sincs erról, milyen bármiért is megküzdeni. bocs, de nem tudlak sajnálni.

mi lenne, ha az önsajnálatban való dagonyázás és a filozofálgatás helyett keresnél vmilyen értelmes tevékenységet, amiben örömöd leled? pl jótékonykodhatnál, szervezhetnél árveréseket, aukciókat. vállalhatnál önkéntes munkát, karitatív hobbit. szereted az állatokat? akkor hozz létre alapítványt, és támogass menhelyeket. adományozz. vagy találd meg azt amit szeretsz csinálni, és tűnj ki benne.

2009. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
73%

én megértem a problémádat, a barátom is ugyanebben a cipőben jár.

idióta, aki azt hangoztatja, hogy biztos azért, mert túl jó dolgod van, stb..ennek nem sok köze van ehhez.valamennyi lehet, hogy van, de nem sok.

meg kellene tanulnod az apróságoknak örülni.anno én is csak egyik napról a másikra éltem, de időközben rájöttem, hogy mégis mit siettessek én? mindenki azt akarja, hogy gyorsabban forogjon az idő kereke: 'legyen már vége a munkaidőnek', 'teljen már el ez az év', 'bárcsak már túllennék az egészen'.miért? egyszer úgyis mindennek vége lesz, ki kell élvezni minden pillanatot, mert soha nem fognak visszajönni.csak a saját dolgunkat nehezítjük meg, ha kedvtelenül csináljuk a feladatunkat, és azt várjuk, hogy legyen már vége.

az én módszerem az, hogy az utcán járkálva egyszercsak elkezdtem nézelődni.bámultam felfelé, oldalra, mindenfelé..és olyan dolgokat vettem észre, amikről azelőtt fogalmam sem volt, pedig évek óta ott megyek el.lassítottam a tempómon, ha megtetszett valami, akkor nem csak kutyafuttában rápillantottam, hanem megálltam, megcsodáltam, elgondolkoztam rajta..és egyre nyitottabbá váltam.elkezdtem mosolyogni, az emberek pedig visszamosolyogtak.tudatosan megpróbáltam teljesebb életet élni, és mélyebben megélni a történéseket.boldog vagyok.

szerintem próbáld meg te is..ha nem megy, akkor szerintem menj egy el pszichológushoz/pszichiáterhez.nem azért, mert 'elmebeteg' lennél, csupán azért, mert van olyan ember, aki magától nem képes ezeket a bajokat megoldani, és sokat segíthetnek ebben.a környezetemben sok egyénen csak ők tudtak valamit lendíteni, pedig nem hiszek annyira bennük..de nekik ez bejött.

végezetül egy Ákos idézet: ' rövid az élet, ha gyorsítva éled ' :)

2009. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%
Itt üt ki az az elképzelés, miszerint vanak akik balf@szok az élethez. Nem a pénz dönti el, hogy szeretsz-e élni vagy nem. Egyszerűen adottság, hogy boldog vagy. Hogy saját szád íze szerint alakítod magad körül a világot. Anyagilag megvan mindened, mégis az élet vesztese vagy.
2009. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
54%

16:51-es. hogy jössz te ahhoz, hogy engem leidiótázz? nem is ismersz. miért fájt az neked, hogy a válaszom hasznosnak ítéltetett? (amíg te kicsinyes módon jól le nem pontoztad) ezért kellett lepontozni? hányok az ilyen emberektől, bocs. de tudod mit? te vagy az idióta. na, most jó?

2. voltam.

2009. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
82%

javítás: 16:01-es.

(2. vszoló)

2009. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
80%

Hali,


Ismerős az érzés. Én elég sokat voltam abban a helyzetbe, amiben most Te vagy. Nekem sikerült kijönni belőle. Még mindig vannak ugyan hullámvölgyek, meg menekülő effektus, de azért egész jó, írj nekem, hátha tudok segíteni.

2009. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szeretek élni. Egyedül vagyok a nagyvilágban. Nincsenek barátaim, se párom. Utálom az egészet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
55%

16:09-es: pont ezért a magatartásformáért vagy idióta.fölösleges ennyire a szívedre venned, és pláne fölösleges dobálóznod vele..elég gyerekes.ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy neked meg ahhoz nincs jogod, hogy másról ilyen hangnemben beszélj, hogy 'az a bajod neked, hogy túl jó dolgod van'.nem tudod megítélni az ő helyzetét, mert kívülálló vagy.(plusz eléggé irigység-szagú volt számomra a mondanivalód első fele.a második részével nem volt baj, az valóban hasznos volt.)

mellesleg nem hinném, hogy én húztalak le, mert nem szoktam pontozni. (és egyébként is kit érdekel a pont?)

2009. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
44%
Én is utálom az életemet és magamat, legszívesebben kiloccsantanám az agyamat.
2009. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!