Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ember, aki nem szeret élni -...

Ember, aki nem szeret élni - van ilyen?

Figyelt kérdés

Két évtizeddel, a hátam mögött, jó anyagi helyzetű, szerető családdal, nem szeretek élni. Legalább is, erre a következtetésre jutottam.

Mindenem megvan, bármi amire szükségem lehet, tényleg. Sokat gondolkoztam rajta, de már olyan 5 éve bennem van a ez a "nem szeretek élni" dolog. Először csak lappangott, most meg teljesen ezt érzem. Semmi extra, csak nem szeretek élni. Mindenem megvan, tényleg. Nem hanyagolnak el, szeretnek, pépnz nem kérdéses, jól tanultam, szóval ilyen indok nincs amivel sokan jönnek, hogy biztos valami ilyesmi áll a háttérben. A másik sokat hangoztatott dolog, az a lányok kérdése. Tinédzser koromban még hittem is benne, na biztos azért mert nincs nőm. Lett is, volt is, van is. De a lényeg nem változott. Nem tart az élethez semmi. Nem szeretem, unom. Sok-sok év óta, ugyan az a nóta. Minden nap olyan mint a másik, mert a lényeg nem változik. Napok jönnek-mennek. Problémákkal szembe kell nézni, meg semmi sem megy olajozottan, mindig küzdeni kell, tanulni kell, dolgozni kell. Szívni. Miért? "Mert a céljaid, az elhivatottságot, meg hogy tudd mit akarsz stb." - jön rá a válasz. Na és? "Csinálj sok pénzt, hogy jól élj!" "Tanulj, hogy jó állásod legyen!" "Akassz le minden útba eső csajt, és..., hogy élvezd, és mondhasd h megvoltak!" ha szidnak... "Védd magad!" ilyen és ehhez hasonló igazán ösztönző dolgokkal szoktak jönni. No, Hurrá. Minek? Ott a meszesgödör, ha nem holnap, akkor 20év múlva. Jöhet a percnyi jó, ha végig nem lehet behozni, akkor szart se ér. "Szeress élni! Nézd de jó az életed!" Jó? Mert mondjuk nem vagyok éhező kisnéger Afrikában. Neki nincs háza, kocsija, egzisztenciája. És? Ő is odakerüahova én: a gödörbe. Szóval annak nincs értelme, hogy kötelességekről, feladatokról papolnak. Mert az egész a léted fenntartására megy, mindegy, hogy a melóra gondolunk, vagy az asszonnyal való ágybabújásra. Tipikusan ezt erősíti, a luxus fogalma. Minden ami luxus, azért az, mert több, mint ami a létszükséglet.

Érdemes azért "hajtani" amiről semmit se tudunk? Hiszen az élet pont az, amit mindannyian ismerün, mégse tudunk róla semmit.


2009. jan. 31. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
92%
Az élet egy társasjáték. Ha teljes beleéléssel átadod magad neki, élvezni fogod, ha csak kívülről szemléled a saját pályafutásod benne, akkor meg unni. A céloknak nem az a lényege, hogy legyen miről elszámolni másoknak, hanem hogy lelkesedni tudj valamiért, és értelmet adni az időnek. Az élet lehetőség, rajtad áll, hogy mit kezdesz vele.
2009. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
92%

16:37-esnek.

Nem olyan egyszerű dolog ez, mint amilyennek számodra tűnik. Ha az embernek nincs meg mindene, ha küzdeni kell a létfenntartásért, vagy akár csak a gyerekeid eltartásáért, az egyben behatárolja a napjaidat és a gondolataidat is. Ha viszont ezek a mindennapi dolgok "jönnek maguktól", akkor kell némi kreativitás ahhoz, hogy tudjál olyan célokat kitűzni magad elé, amiről nem az az első gondolatod, hogy "de hát mi a fenének?". Ha nincs miért küzdeni, akkor a legtöbb ember üresnek, haszontalannak érzi a napjait.

2009. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem probálj ki mindent ami uj!

pl próbálj ki extra dolgokat és élj

sztem az a bajod h minden nap ugyan olyan és be vagy gyöpösödve. sztem ezen kéne változtatnod!!!!

2009. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nagyon egyénfüggő lehet. Csodálkozom,hogy a srác csak azt mondta,hogy nem szeret élni, és jönnek a gyűlölködő válaszok. Ott a válaszolónak is lehet problémája ha így reagál.


Nem is tudom,mit mondjak rá,de így hirtelen csak annyit tudnék mondani,hogy változtass az életeden úgy,hogy kerülj ki abból a körből,ahol jelenleg vagy. Költözz külföldre, vagy változtass szakmát,vagy nemtom. Nekem meg pont az a bajom,hogy egyedül vagyok és igazából nincs senkim. Tudom,hogy az is borzasztóan unalmas és sekélyes tud lenni,ha az embert csak szeretik. legalábbis mindenki mosolyog körülötted,de igazából tök felszínesek az emberek. Én csak azt látom,hogy az emberek nem szeretnek mélyen gondolkozni csak felszínesen. Igazából az őket körülvevő világból csak az érdekli ami valami gyönyört ad,de nem gondolkodnak el,hogy mi miért van. Követik a mintákat és ennyi. Leélik az életüket és kész, még talán jól is érzik magukat.

Keresd meg,hogy mi izgat, mit szeretsz csinálni. legapróbb dolgok. Én pld nem szeretek emberek közt lenni,de imádok természetben járni,vagy magamban filozófálni,vagy zenét hallgatni stb keress olyan embereket,akik hasonlóan gondolkoznak,mint te. Mert úgy látszik,hogy olyanok vesznek körül,akik szeretnek,de nem a te hullámhosszodon vannak.

2009. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
89%

Én is ismerek olyan embert, aki nem akar élni. Nem azért, mert jaj hát a pics...ja alá toltak mindent, hanem azért, mert NEM AKAR célokat kitűzni. Utálja az egész létet, a világot, teljesen "bele van fáradva" abba, amibe él - de gyáva meghalni.

Ez nem pénz kérdése. Hozzáállás kérdése.


Ahogy nagy írónk, Arany János mondta:

"A legnagyobb cél pedig itt, e földi létben:

Ember lenni mindég, minden körülményben."

2009. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim válasza:
94%

Nem olvastam végig az összes hsz-t, mert az első pár után beláttam, hogy felesleges.

Először Madách Ember tragédiája jut eszembe ("Mondottam ember, küzdve küzdj, és bízva bízzál!"), de rájöttem, hogy te ezen már túlléptél.


Ezért inkább mást javaslok:


Olvasd el Naid Samat: Megdöbbentő mesék a Halál völgyéből c. könyvét. (Rövid, de velős! :) )

Az összes kis novella nagyon jó bene, de a te esetedre az Életed ára c. iromány illik. Hat oldal az egész - érdemes elolvasni.

Talán utána majd rájössz, hogy valójában hol is a hiba a rendszeredben.


Persze félre ne érts! Eszembe sem jut téged visszatartani a haláltól. Mivel úgyis jön, amúgy sem tudnám megakadályozni. Az meg hogy mikor jön a te esetedben, az engem szemernyit sem érdekel.


Csak azért jön a kérdés:

Ha így is - úgy is meghalsz, és minden mindegy, akkor mi a jó francért nem csinálsz valami olyat, aminek van értelme számodra? Mindegy mit. Akár menj sziklát mászni felszerelés nélkül, vagy ugorj le a 10 emeletes tetejéről vagy egy magas szikláról (olyan élményed úgysem lesz sok). Esetleg próbáld ki a tenger mélyét feltérképezni - búvárpalack nélkül, vagy menj el Irakba/Afganisztánba/Kongóba és játsz turistát.

Rengeteg dolgot találhatsz, amit megtehetsz, és rajtad kívül nem sokan tennék.

Ha már tökmindegy, akkor nem mindegy az is, hogy a sok unalmas dolog közül melyiket csinálod? Lelöveted-e magad, vagy egy sziklán csattan szét a fejed?

... vagy nemtán a Haláltól azért mégiscsak félsz? :)))


Az önsajnálat szánalmasabb, mint bármi a világon! :S

2009. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim válasza:
100%

szia


érdekes, amit irsz, de vágyni azért biztos vágysz a jóra, még ha pillanatnyi is, ha meg ezt tudod, már érdems élni... a pillanatnyi jót meg meg lehet hosszabítani, csak rá kell jönni hogyan. amiket leírtál, csinálj sok pénzt, hogy jól élj stb, ezekhez tényleg hülyeség kötni az ember boldogságát, már csak azért is, mert ált. nem jön be. egy idő utá tuti kifullad. tartalom kell, nyilván, azt meg te adod, te teremted. valaki mondta egyszer, hogy a helyedet a világban nem megtalálni kell, hanem megteremteni. van benne valami. na, tökjó általánosításokat írtam...

2009. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim válasza:
97%
Én meg tudom érteni a problémáját, mert vannak napok amikor tkp. jobb lenne fel se kelni.. De igaza van az egyik hozzászólónak, örülni kell annak ha süt a Nap, vagy kinyílik egy kisvirág. De! addig nem lesz változás, míg egy katarzis nem fog érni. ne add fel! Egy szerelem egy kiskutya, egy hajléktalan...bármi lehet, ami kihúz a gödörből. nem könnyű, de tudom, hogy menni fog.
2009. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

Na cső gyíkok, poénosak itt a válaszok:D SZAKDOLGOZAT-hoz segítettetek. Köszönöm a szíves közreműködéseteket:D Nem hittem volna, mekkorákat fogok röhögni közben. :D:D:D


Na peace..:D

2009. jan. 31. 20:47
 30/61 anonim válasza:
97%
de segg vagy
2009. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!