Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ember, aki nem szeret élni -...

Ember, aki nem szeret élni - van ilyen?

Figyelt kérdés

Két évtizeddel, a hátam mögött, jó anyagi helyzetű, szerető családdal, nem szeretek élni. Legalább is, erre a következtetésre jutottam.

Mindenem megvan, bármi amire szükségem lehet, tényleg. Sokat gondolkoztam rajta, de már olyan 5 éve bennem van a ez a "nem szeretek élni" dolog. Először csak lappangott, most meg teljesen ezt érzem. Semmi extra, csak nem szeretek élni. Mindenem megvan, tényleg. Nem hanyagolnak el, szeretnek, pépnz nem kérdéses, jól tanultam, szóval ilyen indok nincs amivel sokan jönnek, hogy biztos valami ilyesmi áll a háttérben. A másik sokat hangoztatott dolog, az a lányok kérdése. Tinédzser koromban még hittem is benne, na biztos azért mert nincs nőm. Lett is, volt is, van is. De a lényeg nem változott. Nem tart az élethez semmi. Nem szeretem, unom. Sok-sok év óta, ugyan az a nóta. Minden nap olyan mint a másik, mert a lényeg nem változik. Napok jönnek-mennek. Problémákkal szembe kell nézni, meg semmi sem megy olajozottan, mindig küzdeni kell, tanulni kell, dolgozni kell. Szívni. Miért? "Mert a céljaid, az elhivatottságot, meg hogy tudd mit akarsz stb." - jön rá a válasz. Na és? "Csinálj sok pénzt, hogy jól élj!" "Tanulj, hogy jó állásod legyen!" "Akassz le minden útba eső csajt, és..., hogy élvezd, és mondhasd h megvoltak!" ha szidnak... "Védd magad!" ilyen és ehhez hasonló igazán ösztönző dolgokkal szoktak jönni. No, Hurrá. Minek? Ott a meszesgödör, ha nem holnap, akkor 20év múlva. Jöhet a percnyi jó, ha végig nem lehet behozni, akkor szart se ér. "Szeress élni! Nézd de jó az életed!" Jó? Mert mondjuk nem vagyok éhező kisnéger Afrikában. Neki nincs háza, kocsija, egzisztenciája. És? Ő is odakerüahova én: a gödörbe. Szóval annak nincs értelme, hogy kötelességekről, feladatokról papolnak. Mert az egész a léted fenntartására megy, mindegy, hogy a melóra gondolunk, vagy az asszonnyal való ágybabújásra. Tipikusan ezt erősíti, a luxus fogalma. Minden ami luxus, azért az, mert több, mint ami a létszükséglet.

Érdemes azért "hajtani" amiről semmit se tudunk? Hiszen az élet pont az, amit mindannyian ismerün, mégse tudunk róla semmit.


2009. jan. 31. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Szép napot:D:D
2009. jan. 31. 22:09
 42/61 anonim ***** válasza:
87%
azért a szakdologzatodba írd bele honnan van a forrás:D
2009. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
81%
Jim Morrison feltámadt!
2009. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

miféle szakdoga ez te kis pancser?

hova kell? a bivalyb@sznádi főiskola kamuszakára?:D

ja amúgy ha már krodokilok lehettünk, nem bánom, te lehetsz mondjuk dinoszaurusz. egy igazi ŐSgyík.

hehe.

2009. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
88%

Álj be krisnásnak....



www.krisna.hu


LOL

2009. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
88%
Konkrétan milyen suliba kell és mi a szakdolid témája? Milyen szak? Ha már beírtad, érdekelne. (csak kíváncsiság, én is idén írom, csak teljesen más terület)
2009. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem veszitek be ezt a hatalmas kamu dumát, hogy szakdolgozathoz kell?


Olyan válaszokat kapott (többek között) ami az igazság, hogy mindent megkapott az élettől, másnak meg meg kell dolgozni/szenvedni mindenért.

Ezeken a hozzászólásokon meg gondolom jól besértődött, és ,,győztesen,, akart kijönni az egészből

Sajnállak, de szánalomra nem méltatnálak!

2009. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetne? Pszichológia-pszichiátria szakon pl. simán el tudok képzelni ilyen esszé témát :-) (rokonom dolgozik ilyen területen) Ha a kérdező nem válaszol, az őt minősíti :-)
2009. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim válasza:
100%

Azért ez nem volt szép!!

Van aki komolyan adta neked a jó tanácsot, te pedig ott röhögsz a markodba. Nem túl etikus. Mondhattad volna, hoyg szakdolihoz keresel anyagot, így is segítettek volna. De most, hoyg farkast kiáltottál.... amikor segítségre lenne szükséged akkor meg nem kapsz tanácsot, de talán meg is érdemled!

2009. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
68%
Utazz el, ha tudsz, hagyj el mindent és légy csak magad. Élj egy évet vagy kettőt egy idegen országban, idegen városban, ahol szinte senkit nem ismersz még. Dolgozz valamit. Akármit. Még takarítás is lehet. Bármi. Csak legyen. És figyeld meg, annyira jót fog tenni, hogy minden gondod eltörpül. Persze nem egyik napról a másikra, de ha hazamész egy év múlva, nem fog rád ismerni senki. És azt az egy évet ne sajnáld az életedből. Az életkedved a legfontosabb és, hogy helyretedd magadban a dolgokat. Higyj nekem, sikerülni fog. Ez egy nagyon jó megoldás.
2009. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!