Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ember, aki nem szeret élni -...

Ember, aki nem szeret élni - van ilyen?

Figyelt kérdés

Két évtizeddel, a hátam mögött, jó anyagi helyzetű, szerető családdal, nem szeretek élni. Legalább is, erre a következtetésre jutottam.

Mindenem megvan, bármi amire szükségem lehet, tényleg. Sokat gondolkoztam rajta, de már olyan 5 éve bennem van a ez a "nem szeretek élni" dolog. Először csak lappangott, most meg teljesen ezt érzem. Semmi extra, csak nem szeretek élni. Mindenem megvan, tényleg. Nem hanyagolnak el, szeretnek, pépnz nem kérdéses, jól tanultam, szóval ilyen indok nincs amivel sokan jönnek, hogy biztos valami ilyesmi áll a háttérben. A másik sokat hangoztatott dolog, az a lányok kérdése. Tinédzser koromban még hittem is benne, na biztos azért mert nincs nőm. Lett is, volt is, van is. De a lényeg nem változott. Nem tart az élethez semmi. Nem szeretem, unom. Sok-sok év óta, ugyan az a nóta. Minden nap olyan mint a másik, mert a lényeg nem változik. Napok jönnek-mennek. Problémákkal szembe kell nézni, meg semmi sem megy olajozottan, mindig küzdeni kell, tanulni kell, dolgozni kell. Szívni. Miért? "Mert a céljaid, az elhivatottságot, meg hogy tudd mit akarsz stb." - jön rá a válasz. Na és? "Csinálj sok pénzt, hogy jól élj!" "Tanulj, hogy jó állásod legyen!" "Akassz le minden útba eső csajt, és..., hogy élvezd, és mondhasd h megvoltak!" ha szidnak... "Védd magad!" ilyen és ehhez hasonló igazán ösztönző dolgokkal szoktak jönni. No, Hurrá. Minek? Ott a meszesgödör, ha nem holnap, akkor 20év múlva. Jöhet a percnyi jó, ha végig nem lehet behozni, akkor szart se ér. "Szeress élni! Nézd de jó az életed!" Jó? Mert mondjuk nem vagyok éhező kisnéger Afrikában. Neki nincs háza, kocsija, egzisztenciája. És? Ő is odakerüahova én: a gödörbe. Szóval annak nincs értelme, hogy kötelességekről, feladatokról papolnak. Mert az egész a léted fenntartására megy, mindegy, hogy a melóra gondolunk, vagy az asszonnyal való ágybabújásra. Tipikusan ezt erősíti, a luxus fogalma. Minden ami luxus, azért az, mert több, mint ami a létszükséglet.

Érdemes azért "hajtani" amiről semmit se tudunk? Hiszen az élet pont az, amit mindannyian ismerün, mégse tudunk róla semmit.


2009. jan. 31. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim válasza:
70%
basszus, végig gyanús volt, hogy egyszer se írsz bele :D:D akkora arc vagy, és még vitázni is kezdtek miattad:D:D riszpekt
2009. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
57%

Amire neked szükséged lenne:Kitenni az utcára,dolgozz élj meg a keresetedből egy albérletben egyedül,és gondoskodj még magadon kívül 2-3 ember eltartásáról is.Aztán akkor majd nem érsz rá baromságokkal foglalkozni unalomból.

Vagy ha akkora a jólét nálatok akkor vállalj munkát egy állatmenhelyen ingyen,jótékonykodj,legyél tagja karitatív csoportnak...stb.

Ismerj meg olyan embereket akiknek valósak a problémáik,pl:fogyatékosok(én köztük dolgoztam),hajléktalanok,hátrányos helyzetűek..stb.

Olvasd el az utánad következő kérdést,neki valóban problémája van,és valószínűleg lesz is még.

Menj pszichiáterhez.

Nagyon sajnálom a szüleidet,valószínű,hogy pszichés gond van nálad.

2009. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
48%
LOOOOL bírom az ilyen kérdéseket :)
2009. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

Tényleg srácok, nagyon köszönöm a válaszokat:D:D Nagggyon komolyak voltatok:D És a poén csak a 30. válasz után jött:D Röhögjetek ti is egy jót, ez a gyógyír minden bajra:D:D:D


Na szép napot:D:D:D

2009. jan. 31. 21:03
 35/61 anonim ***** válasza:
91%

Gyík az a jó nénikéd!:D

csak azt áruld el, mi a címe a szakdogádnak?


Várj, adhatok egy tippet, te gyík?

khm: A modernkori oblomovizmus

2009. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
98%
Rajtam az segítene, ha most bepancsolhatnék neked.
2009. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

Na, még egy bónusz kommentet csöppentenék. Főleg a Királygyík, Főhüllő, vagy csak szimplán Gyíkkirály válaszolónak: hogy jön ide Goncsarov? Ahelyett, hogy röhögnél egyet te is, itt osztod, ráadásul azt se tudod 100%-ig, hogy miről beszélsz. Hagyd meg a hozzértés látszatát azoknak, akik a látszatot be is tudják igazolni:D Gondolkodj mielőtt írsz, mert az Oblomovizmus az nem tartozik ide, max ezen kis "sztori" főhőse lehetne az..... na de olyan meg nincs:D:D Érted???


Szal, mondom, röhögjetek inkább. Éljen a Gyíkok Királysága!!!!!

2009. jan. 31. 21:21
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

haha

anyád

2009. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
93%

Jó poén volt az igaz.

A szakdolgozatod meg jól fog sikerülni, hiszen valódi válaszokat kaptál.

Az hogy kitaláltad nem jelent semmi, mert megtörténhetett volna. (Ugye a valóság néha gonoszabb ,mint a kitaláció)



Viszont ezt a gyíkozást elhagyhattad volna, mert a saját sőtétségedet árultad el.


A téma jó, te viszont egy kis pondró vagy.

2009. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:

Tényleg jó, ez már a harmadik hsz.-em, mindjárt betelik a terrárium: gyík is, pondró is, van itt minden közöttünk. De akinek nem inge..... MÉg 1x kössz szépen (valóban hálás vagyok). De őszinte válaszokat akartam, meg is kaptam...... uccsó koma szerint bunkó a gyíkozás..... No az lehet, most megbánom:



Lehettek krokodilok..

2009. jan. 31. 22:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!