Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ember, aki nem szeret élni -...

Ember, aki nem szeret élni - van ilyen?

Figyelt kérdés

Két évtizeddel, a hátam mögött, jó anyagi helyzetű, szerető családdal, nem szeretek élni. Legalább is, erre a következtetésre jutottam.

Mindenem megvan, bármi amire szükségem lehet, tényleg. Sokat gondolkoztam rajta, de már olyan 5 éve bennem van a ez a "nem szeretek élni" dolog. Először csak lappangott, most meg teljesen ezt érzem. Semmi extra, csak nem szeretek élni. Mindenem megvan, tényleg. Nem hanyagolnak el, szeretnek, pépnz nem kérdéses, jól tanultam, szóval ilyen indok nincs amivel sokan jönnek, hogy biztos valami ilyesmi áll a háttérben. A másik sokat hangoztatott dolog, az a lányok kérdése. Tinédzser koromban még hittem is benne, na biztos azért mert nincs nőm. Lett is, volt is, van is. De a lényeg nem változott. Nem tart az élethez semmi. Nem szeretem, unom. Sok-sok év óta, ugyan az a nóta. Minden nap olyan mint a másik, mert a lényeg nem változik. Napok jönnek-mennek. Problémákkal szembe kell nézni, meg semmi sem megy olajozottan, mindig küzdeni kell, tanulni kell, dolgozni kell. Szívni. Miért? "Mert a céljaid, az elhivatottságot, meg hogy tudd mit akarsz stb." - jön rá a válasz. Na és? "Csinálj sok pénzt, hogy jól élj!" "Tanulj, hogy jó állásod legyen!" "Akassz le minden útba eső csajt, és..., hogy élvezd, és mondhasd h megvoltak!" ha szidnak... "Védd magad!" ilyen és ehhez hasonló igazán ösztönző dolgokkal szoktak jönni. No, Hurrá. Minek? Ott a meszesgödör, ha nem holnap, akkor 20év múlva. Jöhet a percnyi jó, ha végig nem lehet behozni, akkor szart se ér. "Szeress élni! Nézd de jó az életed!" Jó? Mert mondjuk nem vagyok éhező kisnéger Afrikában. Neki nincs háza, kocsija, egzisztenciája. És? Ő is odakerüahova én: a gödörbe. Szóval annak nincs értelme, hogy kötelességekről, feladatokról papolnak. Mert az egész a léted fenntartására megy, mindegy, hogy a melóra gondolunk, vagy az asszonnyal való ágybabújásra. Tipikusan ezt erősíti, a luxus fogalma. Minden ami luxus, azért az, mert több, mint ami a létszükséglet.

Érdemes azért "hajtani" amiről semmit se tudunk? Hiszen az élet pont az, amit mindannyian ismerün, mégse tudunk róla semmit.


2009. jan. 31. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
44%

Majd megtudnád, ha soha semmit nem kaptál volna meg azéletben, és tanulni sem tudtál volna, és gondolkoznál, hogy miből élj meg!


Te dologtalan SZARHÁZI! Nem lett volna bőr a pofámon ilyen kérdést feltenni.

2009. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
61%

16:24-es.

látom, problémásan jut el az agyacskádig, hogy azért pöccentem be kissé rajtad, mert tudod csak úgy nem idiótázunk le senkit. még egyszer kérdezem, hogy jössz te ehhez? hm? ami a mondandóm "irigységszagát" illeti, valóban bosszantó azt látni, hogy jó anyagi körülmények közt élő, egészséges egyének képtelenek magukkal mit kezdeni, holott a lehetőség 100x jobban adott az önmegvalósításra, mint a komoly szociáis hátránnyal rendekezőknél. e kérdezőn kívül nem egy ilyen parttalan életű ember történetével találkoztam már, hanem nagyon-nagyon sokkal, és őket is szembesítettem azzal az alapvető ténnyel, hogy valóban túl jó dolguk van, és ez gátolja őket a cselekvésben. és képzeld: elismerték, hogy igazam van. ehhez mit szólsz, kedves engem ismeretlenül idiótának minősítő? nem a lepontozással volt itt nekem főleg bajom, hanem azzal a "magasfokú" intelligenciával, ahogy te rám reagáltál-hangsúlyozom ismeretlenül.

2009. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
46%
16:37-es: ezzel csak önmagadat minősíted. :). mondhattam volna az idióta helyett akármi mást is, például azt, hogy 'hülyeség/meggondolatlanság/badarság azt állítani..', egyre megy.ne húzd fel magad rajta, nincs értelme, ugyanis én így gondolom és jogom van kijelenteni, mint ahogy neked is jogod van ahhoz, hogy erre így reagálj, illetve kijelentsd azt, hogy a kérdezőnek milyen egyszerű lehet az élete.
2009. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
66%

16:44-es. azzal, hogy még mindig ezen pörögsz, Te is magadat minősíted. bár, ahogy Te nagyon bölcsen megmondtad, jogod van véleményt nyílvánítani, így lerágott csont témákon is pörögni.

de most engedd meg nekem, hogy jó keresztény princípia szerint magasról tojjak a többi nekem címzett, totál irreleváns válaszodra:)

Minden jót!

2009. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

Engem az idegesít, hogy ha egy gyengébb anyagiakkal rendelkező egy gazdagabb képébe vágja, hogy örvendhet az ember apró dolgoknak is, rögtön azt mondják róla, hogy irigy, ahogy az előttem írók is tették. Velem is számtalanszor megtörtént. Pl. amikor azon dühöngött a gazdag ismerős, hogy a harmadik autója nem fér a garázsba én megkérdeztem tőle, hogy minek neki 3 autó? Erre azt mondta, irigy vagyok, mert nekem egy sincs. Pedig nem. Igazából vezetni sem MEREK, úgyhogy minek nekem autó?!

Sajnos azt látom, hogy minél gazdagabb egy ember, annál boldogtalanabb. Nekem öröm az, ha valamiért megharcolok és megkapom. Nekik bizonyára nincsenek sikerélményeik, és ez rosszul hat a pszichéjükre, ezt el tudom képzelni a kérdés kiírójáról is. Egyébként nem sajnálom őket. Annyira úgysem bátrak, hogy elvegyék az életüket, hálistennek. A szájuk jár csak, és próbálják felhívni magukra a figyelmet.

2009. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
75%

16,55-ös válaszoló!


Ostobaság ostoba emberrel vitatkozni.Az ilyen antiszociális figura nem erre a világra való.Mindene meglenne egy normális teljes élethez,és hü..e hozzá,hogy normálisan éljen.Vannak akik az életük feléig sem bírják azt összekaparni verejtékes munkával amivel ezek a szegény jólétűek indulnak.És mégis boldogok elégedettek,nem panaszkodnak pedig lenne okuk rá.


Az a bajod gyerekem,hogy nincs mit tenned az életben,mert minden a segged alatt van már.Vagy,egyszerűen csak elmebeteg vagy.

Döntsd el magad.

A tanácsom:ugorj a Dunába,vagy a lakóhelyedhez legközelebbi fogyóba.Ha meg az utóbbi igaz rád,kezeltesd magad hátha van remény.De ne nősülj meg soha,csak a magad életét tedd tönkre másét ne.

2009. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
92%
Valószinű hogy nincsen kitűzött célod.Találj valami célt az segíteni fog .Bitos van valami vágyad.Neked jó dolgod van.Örülj neki.Annyi szép dolog van amiért ÉRDEMES élni. Én pl. reménykedek hogy jobb lesz az életem ,másfél év múlva ha túl leszek ezen vissza se nézek.Megpróbálok változtatni magamon hátha siker
2009. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
85%

Kezdj el írni. Bármit, mindent. És akkor rájössz. Én is benne vagyok a gödörben, remélem minél előbb kimászok belőle. Ez az első életunt időszakom(korábban csak depressziós voltam), remélem az utolsó is.

amatormuveszek.hu

tortenetek.hu

Itt publikálhatsz is.

2009. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
87%

Mellesleg a családomat már sokszor nevezték gazdagnak, mégis elkezdtem 17 évesen dolgozni, már előtte is volt munkám.

Nekem ne vágja senki a képemben, hogy olyan jó dolgom van és ezért nem becsülöm meg az életemet. Megbecsülöm, imádom, de elszigetelt és magányos vagyok, néha rámtör a depresszió. Több végzettségem van, mint bárki másnak, és nincsenek extravagáns kívánságaim. A pénztől valóban csak boldogtalanabb lesz az ember, de akkor is ha nincs, és azt hajszolja, akkor is ha van és eltorzul a világképe. Gazdag is, szegény is, átlagos is lehet boldog és boldogtalan.

2009. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
87%

Azért mert borzatsztóan unod magad, és talán unalmas ember is vagy.

24 éves vagyok, a szüleim nagyon jól keresnek, de ettől függetlenül 16 éves korom óta minden nyáron melóztam. Édesapám meg akarta mutatni, mi az a munka, hogy is kell dolgozni a pénzért. Tavaly fejeztem be az egyetemet, mérnök-közgazdász vagyok, amelyhez hozzátenném, hogy tanulmányaimat államilagfinanszírozottan végeztem el. A szüleimnek a tanulásom egy forintba nem került, mert az ösztöndíjamból, diákmunkából eltartottam magam.

Nem éreztem céltalannak az életem, dolgoztam, sportoltam, a barátaimmal nagyokat buliztam, kergettem a csoporttársnőimet :).

Jelenleg egy építőipari cégnél vagyok területi képviselő, és szeretem a munkámat, tele van kihívással, és egy percik sem unatkozom. Vettem egy lakást, most javítgatom. A lényeg, hogy vannak céljaim.

2009. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!