Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd ha az egyik...

Hogyan kezelnéd ha az egyik családtagod, aki veletek lakik és majdhogynem ti tartjátok el, kezd nem tetszeni a viselkedése?

Figyelt kérdés
Szóval anyósomról van szó! Az utóbbi időben kezd nagyon lusta lenni. Velünk él,nem elég hogy hipohonder olyan betegségei vannak és voltak "szerinte" hogy az ember esze megáll. Ha ez mind igaz lenne már régen meghalt volna! Meg van fázva és köhög,erre ő azt mondja hogy fuldoklik. Egész este egy vastag sállal a nyakában aludt. Még mindég pizsamában van és fekszi,mert ő nagyon beteg! Szerintem aki olyan nagyon beteg,az nem tud megenni egy jó darab szalonnát. Mert nem is olyan régen azt evett. Ezeken felül még lusta is,56évesen úgy csinál mint egy 90éves aki haldoklik. Ő szerinte béna a keze,és nem nagyon tud megfogni semmit mert elejti. Nem takarít nem süt nem főz,csak az ő szobájában rak rendet és néha elmosogat.
2011. jan. 18. 12:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
A hipochonder/tettető nem megy orvoshoz...ha minden egyes bajára orvoshoz viszitek,elég valószínű hogy kiderül,hogy tényleg baja van-e és ha elég sokat jártok a dokihoz és közlöd vele hogy hipochonder és ajánl egy jó pszichológust,akkor meg van oldva a dolog..
2011. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
A párom is nekem ad igazat,néha már nagyon csúnyán beszél az anyjával,olyankor még én szólok rá! Sajnálom ha valaki félreért! Mondok példákat:mindég mondja hogy ez meg az milyen jó lenne,kitalálta hogy majd ő süt almás süteményt én lepődtem meg ezen a legjobban. De úgy hogy a párom lereszeli,én meg meggyúrom és megsütöm mert ugye neki a keze béna. Na ezen a párom kiakadt,és elkezdett vele kiabálni,hogy miért nem mondja inkább azt hogy csináljuk meg mi.
2011. jan. 18. 13:23
 13/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ajánld fel neki,hogy elmész vele az orvoshoz.

a házimunkára csak annyit,hogy üljetek le és beszéljétek meg,hogy kinek mi a munkája(otthon)Nálunk is így van,igaz nekem az édesanyámról van szó:ő mosogat,főz(ezt szereti és tudja csinálni),én takarítok,mosok,vasalok,bevásárolok,meg rendezem a gyerekeket(mondjuk ők az enyémek)És persze,ha úgy érzi,hogy nincs jól(nem használja ki),akkor az ő "munkáját"is én csinálom.

2011. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
Akkor minek kellett odaköltöztetni hozzátok, ha ennyire a terhetekre van?Eddig is ismertétek(legalábbis a párod biztos).Nem kellett volna bevállalni az együttlakást.
2011. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy meg ne haragudj, de mi az, h majdnem ti tartjátok el?Nyilván van neki nyugdíja, az meg jól jön, mi?Különben nem biztos, h ott lakhatna...
2011. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, honnan, és hogyan került hozzátok az anyósod.Nem mehetne vissza a saját otthonába?
2011. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
79%
Én anyósodhoz hasonló korú vagyok, bár a gyermekeim még nem családosak. A "semmi nem érdekel" szerintem idegi dolog, meg közülünk többen nagyon fáradtak, sokkal fáradtabbak mint a 80 évesek. Biztos hogy alapos oka volt hogy veletek lakik, és minden tiszteletem a tiétek, hogy felvállaltátok. Hidd el neki sem könnyű, kora szerint viszonylag fiatal, de mégsem. Rengeteg minden bánthatja, fájhat és még akár 30 évig is élnie kell. Türelemmel próbáljatok közösen boldogulni, amihez nagy-nagy kitartást kívánok.
2011. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek.De azért egyet nem értek,hogy hogy ti tartjátok el?Semmilyen bevétele nincs?Itt ez a nagyobb baj,mert a többit meglehet oldani pl: úgy,hogy beszélni kell vele.
2011. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, és miért lenne baj, ha el kéne tartani?Nem hiszem különben, h erről lenne szó, mert szinte mindenki kap vmi jövedelmet, nyugdíjat, özvegyi nyugdíjat, segélyt v bármit.
2011. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy depressziós, vagy pánikbeteg. Most komolyan. Hacsak nem valóban egy lusta nő, aki 56 éves létére elvárja, hogy úgy bánjanak vele, mint egy csecsemővel. Az én édesanyám 14 éves kora óta dolgozott 3 műszakban, azután iskolát takarított, és mellette bevállalt egy másodállást, hétvégén meg unokáznak az apukámmal. Ja, és ha eljön hozzám, akkor megfőz, ruhákat hajt el, portalanít...stb. Pedig esküszöm nem mondok neki ilyeneket, hogy tegye meg. De ő mindig mondja, hogy ha már messzire kerültünk tőle, meg itt van, akkor legalább ezzel segíteni akar. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy anyum is 56 éves, és persze nem vagyunk egyformák, de azért nem kéne így elhagynia magát. Férjed mit szól ehhez? Próbáltatok beszélni vele?
2011. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!