Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd ha az egyik...

Hogyan kezelnéd ha az egyik családtagod, aki veletek lakik és majdhogynem ti tartjátok el, kezd nem tetszeni a viselkedése?

Figyelt kérdés
Szóval anyósomról van szó! Az utóbbi időben kezd nagyon lusta lenni. Velünk él,nem elég hogy hipohonder olyan betegségei vannak és voltak "szerinte" hogy az ember esze megáll. Ha ez mind igaz lenne már régen meghalt volna! Meg van fázva és köhög,erre ő azt mondja hogy fuldoklik. Egész este egy vastag sállal a nyakában aludt. Még mindég pizsamában van és fekszi,mert ő nagyon beteg! Szerintem aki olyan nagyon beteg,az nem tud megenni egy jó darab szalonnát. Mert nem is olyan régen azt evett. Ezeken felül még lusta is,56évesen úgy csinál mint egy 90éves aki haldoklik. Ő szerinte béna a keze,és nem nagyon tud megfogni semmit mert elejti. Nem takarít nem süt nem főz,csak az ő szobájában rak rendet és néha elmosogat.
2011. jan. 18. 12:45
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Ti most miről beszéltek??? Nem egy öregasszonyról hanem egy 56évesről beszélünk,aki lusta és sajnáltatja magát! El kellene olvasni a kérdést,és a kommenteket.
2011. febr. 3. 12:57
 32/34 anonim ***** válasza:
45%
Jó kérdező, az, hogy te így állítod be, még nem jelenti azt, h tényleg nincs semmi baja.Lehet, h tényleg szarul van, csak ti nem hiszitek el.És valljuk be őszintén, h többször fordul elő az, h a fiatalokat idegesítik az öregek, mint az, h az öregek ugráltatják őket.
2011. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Szerinted egy 56 éves öreg? És ha tegyük fel tényleg beteg miért nem akar orvoshoz menni??? Mert már 1000szer fel lett ajánlva hogy menjünk el,de mindég jön a kifogás! Tudod amíg nem vagy ilyen helyzetben nem kéne elítélni.
2011. febr. 3. 13:08
 34/34 anonim ***** válasza:
56 évesen szégyen amit csinál. Megmonom én, az a szitu, hogy unta már az iszákos testvérét a komfort nélküli házzal együtt, és most már nagyon jól befészkelte magát hozzátok. Gondolom amúgy sem volt valami dolgos típus... Az is gyanús, hogy semmi esetben sem akar orvoshoz menni. Ha legalább meg akarná oldani a "betegségét", akkor elmenne veletek dokihoz, hogy jobban legyen, hiszen ugye csak ez miatt nem veszi ki a részét annyira a ház körüli teendőkből, amibe beleértem az unokájával történő minimális foglalkozást is. De hát ami nincs, azt nem lehet meggyógyítani. Ha nem állítotok fel egyértelmű szabályokat, így is fog maradni. Én megmondanám az anyukámnak (aki szintén 56 volt januárban), hogy nagyon szeretem, de amennyiben beteg, úgy el kell mennie orvoshoz, hogy megfelelő gyógyszereket kaphassa. És utána ki kell vennie a részét a háztartásból. Be kell segítenie. Vagy amíg te dolgozol, játsszon az unokájával. Nem lehet egész nap feküdni, mint egy csecsemő. Ha lelki problémája van akkor nyisson felétek, mondja el, vagy menjen pszichológushoz. Más, ha valaki súlyos beteg, de itt egyértelmű, hogy nem erről van szó. Talán parázik, hogy ha nem játssza a nagybeteget, vissza kell mennie a házába. De tudatosítani kéne benne, hogy akkor kell mennie, ha végre nem viselkedik felnőtt ember módjára. Anyám 2 állásban dolgozik..... Ő meg már lassan most elvárja, hogy pelenkázzák....hihetetlen.Mert ha még baja lenne, de így...
2011. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!