Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd ha az egyik...

Hogyan kezelnéd ha az egyik családtagod, aki veletek lakik és majdhogynem ti tartjátok el, kezd nem tetszeni a viselkedése?

Figyelt kérdés
Szóval anyósomról van szó! Az utóbbi időben kezd nagyon lusta lenni. Velünk él,nem elég hogy hipohonder olyan betegségei vannak és voltak "szerinte" hogy az ember esze megáll. Ha ez mind igaz lenne már régen meghalt volna! Meg van fázva és köhög,erre ő azt mondja hogy fuldoklik. Egész este egy vastag sállal a nyakában aludt. Még mindég pizsamában van és fekszi,mert ő nagyon beteg! Szerintem aki olyan nagyon beteg,az nem tud megenni egy jó darab szalonnát. Mert nem is olyan régen azt evett. Ezeken felül még lusta is,56évesen úgy csinál mint egy 90éves aki haldoklik. Ő szerinte béna a keze,és nem nagyon tud megfogni semmit mert elejti. Nem takarít nem süt nem főz,csak az ő szobájában rak rendet és néha elmosogat.
2011. jan. 18. 12:45
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Szociális segélyt kap amiből nem tudott megélni,és tele lett adóssággal. Így felajánlottuk hogy költözzön hozzánk. 220kmre lakik. Az első hetekben szép és jó volt minden,de mostanra nagyon megbántam hogy befogadtuk. A rezsibe nem ad,kajára max10.000et. Lusta,és követelődző! Már mondtam hogy menjünk orvoshoz,de az a kifogás hogy őt többet az orvosok nem fogják megkínozni,meg ő nem ide tartozik. Van egy 1,5éves babánk egész nap arra nem képes hogy kivigye a levegőre. Reggel felkelek ellátom a gyereket,takarítok,főzök,utána lemegyek a gyerekkel és közbe bevásárolok. Ezeket nem azért írtam hogy sajnálni keljen,mert ez a dolgom,de nagyon idegesít hogy nem vagyok egyedül és mégis egyedül vagyok mert segítségem így sincs. Mikor néha vigyáz a gyerekre akkor is beteszi a kiságyba,mert ő nem bír utána menni. A gyereknek mondja hogy ő milyen beteg,rögtön elájul.
2011. jan. 18. 15:57
 22/34 anonim ***** válasza:
És ki használja a 220 Km-re lévő lakását/házát, ott áll üresen?
2011. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Az iszákos öccsével lakott. Az a ház teljesen komfort nélküli,még víz sincs bevezetve.
2011. jan. 18. 20:14
 24/34 anonim ***** válasza:

Hát, kicsim, ha nem állsz a sarkadra, akkor Neked annyi!

Egyértelmű, hogy kihasznál benneteket, megszokta a kényelmet, az ingyen élősködést, amit nyújtani tudtok Neki.

A lustasága egyértelmű, ha nem béna, ha szellemileg ép, akkor sok minden terhet levehetne a vállatokról, de Ő inkább rárak.Visszaél a jólelkűségetekkel, de az jó jel, ha a férjed is ezt látja, nem csak Te. Sürgősen keressetek megoldást, menjen külön, ne hagyjátok magatokat érzelmileg zsarolni! Ez a helyzet egyáltalán nem normális, egy ilyen fiatal nagymama igazi kincs, kellene, hogy legyen és nem púp a hátatokon! Szégyellje magát, hogy rátok akaszkodik! Az ember persze megszorulhat egy időre, segíteni is kell, na de ha ezt valaki kihasználja és megjátssza magát az már bűn.

Ismerek ilyen típust, játssza a rokkant, félholt öregasszonyt, jajgat, nyög egyfolytában a család és ismerősök előtt, de ha azt gondolja, hogy nem látja senki, akkor úgy járkálja körbe a piacot, mint manökenek a kifutón. Hajjaj, tudnék mesélni...:-))le kell buktatni valahogy és szembesíteni önmagával, hogy megszégyenülve elkullogjon. Különben még az unokádat sem fogja sétáltatni!:-)

2011. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem tudom mi lenne a megoldás,de már gyomoridegem van miatta. Ma egész nap pizsamában flangált,alig kelt ki az ágyból. Az igaz hogy köhög de láza nincs. Olyan fél 3felé kérdeztem tőle hogy jön e velem és a gyerekkel ki mert menni kel a postára is. Egyből eljátszotta a hattyú halálát. Mire én mondtam neki hogy jó,ne jöjjön hanem akkor csinálja meg a vacsorát egyből feltudott öltözni!

Már sokszor kérdeztem tőle hogy miért nem megy ki a gyerekkel,hát azért nem mert a babakocsit nem bírja levinni 6 lépcsőn,az ő béna kezével. Meg nem bír a gyerek után menni,meg egyébkéntis ő elájul meg befullad. 1éve mióta nálunk lakik egyszer sem láttam hogy rosszul lenne.

Na mindegy megint felhúztam magam,azért jó magamból ezeket kiírni.

2011. jan. 18. 23:12
 26/34 anonim ***** válasza:
Idősek otthona. Nyugodtan elkezdhetitek az intézését, mert mire sikerül, lehet, hogy már te is megőszülsz. Ha úgyis csak fekszik, akkor jól fogja magát ott érezni.
2011. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Utolsó ez sajnos nem így működik. Akarata ellenére senkit nem ehet betenni oda és azért mert csak fekszik mégnem biztos hogy akarna menni, sőt az ilyenek nem akarnak menni igazán. Ott nem fogják szó szerint kiszolgálni, sőt ha észreveszik hogy nem betegségblő hanem lustaságból csinálja, akkor még megjegyzéseket is fog kapni. És ezt biztos ő is nagyon jól tudja.


Párom mamája betegésg miatt nem tud lábra állni, (ő mondjuk egy aranyos néni) de fürdetni kell, mindent, és mégse hajlandó otthonba menni mert azt mondja hogy a családja csak szabadulni akar tőle....holott ez nem igaz mert imádják, csak sokszor az idős emberek félnek az otthonoktól, hogy nem a szeretteikkel töltik -talán-utolsó éveiket.

Egyébként a két eset mondjuk más mert párom mamája aranyos, csak azt akartam ezzel mondani hogy még egy 24 órás gondozásra szoruló néni is megteheti hogy ő bizony nem akar menni, hát nem megy.

2011. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
22%
De bírom az ilyen embereket, akik mindent megtennének, csak szabadulnának már meg az idősektől...Egyik ismerősöm anyukájának is muszáj volt bemennie az otthonba, mert nagyon beteg volt és otthon nem tudták ápolni.A nővérek meg sz.rtak rá nagy ívben, már felfekvései voltak meg minden...undorító egy banda.Én nagyon rosszakat hallottam az otthonokról, legalábbis az itteniről igen.Bezzeg a kedves családtagoknak meg a ház jól jön, meg az öregek pénze....
2011. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
45%
Tudod, kedves kérdező, lehet hogy egy szép nap majd te is erre a sorsra jutsz.megérdemelnéd mondjuk...
2011. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

12.48. ne általánosíts! Van hogy egy öreghez szakszerűápolás kell és nem tud a család megfizetni egy 24 órás ápolót. Mondjuk egy 110 kilós nénike emelgetéséhez van hogy kevés az 55 kilós szintén nem fiatal lánya, de a 80-ezres fizujából nem tud 24 órás ápolót fizetni ebbe érdemes belegondolni.


A másik meg az amikor -ilyen is van- a nénike kihasználja és ott ugráltatja a családtagokat ahol csak tudja.


Ha egyik esettel sem találkoztál még, örülhetsz a szerencsédnek. Mindig GONDOLKOZNI kell mielőtt általánosít az ember.

2011. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!