Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért voltak ilyen felelőtlene...

Miért voltak ilyen felelőtlenek a szüleim, ha ezt nem tudják vállalni? Legszívesebben elszöknék valahova, ahol legalább emberszámba vesznek

Figyelt kérdés
Hello, 17 éves lány vagyok, van 3 tesóm (1 öcsém 15 éves, 1 11 éves húgom, meg egy 3 hónapos húgom). Azzal a problémával fordulok erre az oldalra, hogy úgy érzem, nem vesznek emberszámba a szüleim. Mindig is szar körülmények között éltünk, de beletörődtem abba, ami van. De mióta a kisebbik húgom megszületett, minden felelősség rám, meg az öcsémre hárul és szüleim velünk akarják megoldani az anyagi problémákat. Ők akarták a húgomat, minket meg se kérdezték, de ez mindegy, én nagyon szeretem őt, és boldog vagyok, hogy van, de a mi életünk tesóimmal már nagyon rossz lett. Első dolog az, hogy nem tudunk tanulni, mert a húgom mindig sír. Ha én pl. el akarok menni valahova, hogy mondjuk barátnőmnél tanuljak, akkor azt mondják, nem mehetek. Öcsém ugyanígy. Másik dolog, hogy eladósodtunk, nem tudják fizetni a számlákat, hitelt is felvettek azért, hogy bővítsék a házat, de nem tudják fizetni. Na most mindezekért minket okolnak és olyanokat mondanak, hogy menjünk el dolgozni. Öcsém 15 éves, mégis hogy menjen el? Arról nem is beszélve, hogy én meg 11.-es vagyok, így is sokat kell tanulni, de arra akarnak rávenni, hogy menjek el iskola után valami fizikai munkára. Már apám ki is keresett nekem egy helyet. Állandóak a veszekedések, egyre többször esnek egymásnak, csapkodnak, öcsémet múltkor megpofozták, anyu meg megrángatta a nagyobbik húgomat. Én ezt már rohadtul nem bírom! Úgy kell hazajönnöm minden nap suliból, hogy remeg a gyomrom, hogy megint miért kapok itthon, vajon most miért csattan rajtam az ostor. Egyszerűen már nem bírom, suliban mindig elkap a sírás, mert semmi örömöm nincs az életben, itthon leszarnak, de azért tanuljak, meg menjek egyetemre, meg nem tudom. 3-ast nem vihetek haza, mert akkor ordibálnak velem. Szeretem a tesóimat, de én ezt már idegileg nem bírom! Beszéltem barátnőm anyukájával, ő azt mondja, hogy segítene, de nem szólhat bele a szüleim életébe. Csak már egyre kevesebb erőm marad arra, hogy bármit is tegyek, tanuljak, vagy akármi. A sportot is abba kellett hagynom, mert hogy "felesleges időpocsékolás". Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Az fair, hogy kikészítik a szülők a saját gondjaik miatt a gyerekeiket?
2011. jan. 20. 15:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

birom akik azt javasolják, hogy menj gyámügyre meg családvédelmishez. Jah, és mi lesz? berakják állami gondozásba? nah, ott aztán fel lehet készülni az egyetemre, miközben azon pörög az ember agya, hogy miképp védje meg magát az ott elvadultaktól. Párom nagyija 1 éve még ilyen intézményben dolgozott, hát minden este meg volt a krimink!! nem is kell NCIS-t nézni!


FElelőtlenség volt, ez biztos. De már nem lehet mit tenni. Ebből már csak kimászni lehet.

A szüleid nagyon feszültek lehetnek az anyagi gondok miatt, és biztos a pár hónapos kisbabával sem könnyű. Kétlem, hogy semmit sem foglalkoznának vele.

Próbálj meg esetleg valami olyan diákmunkát találni, ami hétvégi, és alkalmi. Hostesszkedés lehet ilyen. Azt elég jól megfizetik és nem aljamunka. És akkor azt tudod mondani, hogy rád már nem kell zsebpénzt áldozniuk. Az azért nagy könnyebbség. Ha más nem, akkor már az is, hogy látják, hogy próbálkozol. Lehet, h ők maguk fognak az utcsó pillanatban megállítani.


Nem mindegy, hogy az embernek egy édes "hiba" folytán az egzisztenciája kerül veszélybe: lakás, élelem. Mert ha nem tudják a hitelt fizetni, akkor gondolom valamin jelzálog van, és az veszélybe kerülhet.

Próbáld őket is megérteni. Nekem sem ment, amig nem álltam önálló lábra, és nem lett (igaz csak egy autóra) hitelem. Engem is nagyon frusztrálnak a számlák, a lakbér, a hitel, a klf. biztosítások/szervízköltségek... majd sajnos megérted idővel ,hogy min mennek át.

2011. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Basszus ne a 16 17 18 éves gyerek tartsa már el családot,meg a tesóit,őt is elkéne tartani.Akkor vállaljunk gyereket,többet ha van miből felnevelni,és akkor nem kell hitelt felvenni,meg adósságot csinálni a gyerekeknek is. És akkor nem kell lehúzni a nagyobb gyerekeket a kistesók miatt,hanem nem kell szülni kistesókat a semmire...
2011. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
nyilván nem a család eltartását várják tőle. és igen hiba volt, de a bosszankodás nem segít neki.
2011. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%
A szüleid nem várhatják el tőled,hogy dolgozz!!Tanulj,tanulj,tanulj!Ha az segít,akkor maradj bent a suliban,ameddig lehet,ott nyugalom van.Az otthoni helyzet meg elhiszem,hogy nagyon rossz,de lebegjen a szemed előtt az a cél,hogy egyetemre mész,kollégiumba és akkor végre nyugodt környezeted lesz!Kitartás!!
2011. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Szeretném tisztázni, hogy a gyermekjóléti szolgálat az nem gyámhivatal!! Ők nem teszik be a gyereket gyerekotthonba, hanem segítenek a családnak. Vannak bizonyos pénzbeli és természetbeli juttatások/segélyek, amiket igénybe vehetnek. Jó lenne, ha nem írnának egyesek olyanról véleményt, amiről fogalmuk sincs! És ráadásul a gyámhivatalhoz sem lehet csak úgy odamenni, hogy nem akarok többet a szüleimmel lakni. Ilyen nincs. Olyan van, hogy a gyermekvédelem embereihez (ez egy háló, több taggal, akik segíteni próbálnak a családoknak, és a céljuk az elsősorban, hogy a gyerekek családi körülmények között nevelkedjenek fel!) érkezik kérés, és ők megvizsgálják a helyzetet. Ha úgy ítélik meg, hogy annyira elviselhetetlenek a körülmények (nincs rendes lakása, fűtése, vízellátása a családnak, vagy a szülők isznak, drogoznak...stb.) akkor avatkoznak be. Krízisintervenciónak hívják. De ez csak tényleg nagyon szélsőséges helyzetben! A kérdező családja pedig szerencsére nincs ennyire rossz helyzetben szerintem.

Ha elmész a gyermekjóléti szolgálathoz, ők úgy segítenek, hogy megnézik, milyen támogatásokat vehetnétek igénybe. Nem raknak be állami gondozásba! (ez a kifejezés amúgy sem hivatalos már! Ma úgy hívjuk, tartós nevelésbe vett, nem állami gondozott, kedves hozzászóló!)

2011. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Birom akik azt javasolják, hogy menj gyámügyre meg családvédelmishez. Jah, és mi lesz? berakják állami gondozásba? nah, ott aztán fel lehet készülni az egyetemre, miközben azon pörög az ember agya, hogy miképp védje meg magát az ott elvadultaktól.


És jobb ha ott marad a rossz környezetben.Ahol már tizenévesen dolgoznia kell hogy a kistesói enni kapjanak,vagy ahol példának okáért naponta szarrá verik...Stb!!!Gratulálok!!

2011. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
végig olvastam az egészet, a hozzászólásokat, mindent! végül sikerült megoldani? így két évre rá??
2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!