Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért voltak ilyen felelőtlene...

Miért voltak ilyen felelőtlenek a szüleim, ha ezt nem tudják vállalni? Legszívesebben elszöknék valahova, ahol legalább emberszámba vesznek

Figyelt kérdés
Hello, 17 éves lány vagyok, van 3 tesóm (1 öcsém 15 éves, 1 11 éves húgom, meg egy 3 hónapos húgom). Azzal a problémával fordulok erre az oldalra, hogy úgy érzem, nem vesznek emberszámba a szüleim. Mindig is szar körülmények között éltünk, de beletörődtem abba, ami van. De mióta a kisebbik húgom megszületett, minden felelősség rám, meg az öcsémre hárul és szüleim velünk akarják megoldani az anyagi problémákat. Ők akarták a húgomat, minket meg se kérdezték, de ez mindegy, én nagyon szeretem őt, és boldog vagyok, hogy van, de a mi életünk tesóimmal már nagyon rossz lett. Első dolog az, hogy nem tudunk tanulni, mert a húgom mindig sír. Ha én pl. el akarok menni valahova, hogy mondjuk barátnőmnél tanuljak, akkor azt mondják, nem mehetek. Öcsém ugyanígy. Másik dolog, hogy eladósodtunk, nem tudják fizetni a számlákat, hitelt is felvettek azért, hogy bővítsék a házat, de nem tudják fizetni. Na most mindezekért minket okolnak és olyanokat mondanak, hogy menjünk el dolgozni. Öcsém 15 éves, mégis hogy menjen el? Arról nem is beszélve, hogy én meg 11.-es vagyok, így is sokat kell tanulni, de arra akarnak rávenni, hogy menjek el iskola után valami fizikai munkára. Már apám ki is keresett nekem egy helyet. Állandóak a veszekedések, egyre többször esnek egymásnak, csapkodnak, öcsémet múltkor megpofozták, anyu meg megrángatta a nagyobbik húgomat. Én ezt már rohadtul nem bírom! Úgy kell hazajönnöm minden nap suliból, hogy remeg a gyomrom, hogy megint miért kapok itthon, vajon most miért csattan rajtam az ostor. Egyszerűen már nem bírom, suliban mindig elkap a sírás, mert semmi örömöm nincs az életben, itthon leszarnak, de azért tanuljak, meg menjek egyetemre, meg nem tudom. 3-ast nem vihetek haza, mert akkor ordibálnak velem. Szeretem a tesóimat, de én ezt már idegileg nem bírom! Beszéltem barátnőm anyukájával, ő azt mondja, hogy segítene, de nem szólhat bele a szüleim életébe. Csak már egyre kevesebb erőm marad arra, hogy bármit is tegyek, tanuljak, vagy akármi. A sportot is abba kellett hagynom, mert hogy "felesleges időpocsékolás". Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Az fair, hogy kikészítik a szülők a saját gondjaik miatt a gyerekeiket?
2011. jan. 20. 15:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%
Az első válaszoló hülyeséget ír. Nem voltak és most sem felelőtlenek a szüleid. 10-20 évvel ezelőtt még nem volt ilyen rossz a helyzet mint most,és mint amilyen várható.
2011. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

nehéz tanácsot adni. elmenni biztosan nem tudsz, hiszen fiatal vagy még, nincs semmi a kezedben.

nagyon szemét dolognak tartom azt amikor a szülők a saját hülyeségük miatt a gyerekeket hibáztatják. én aszerint élek, addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

sokan vágnak bele mostanság (10-20 éve)hitel felvételbe. könnyű pénzkereset, de azt is számításba kell venni, h bármi közbejöhet és ha nem tudod fizetni a havi pénzt akkor csúszol egyet lefelé. sajnos minnél mélyebben vagy, annál nehezebb visszamászni. gondolom a szüleid is emiatt tartanak ott ahol vannak. sokat akartak, élték világukat, aztán mikor roszabb lett a helyzet még akkor sem érzékelték azt, h gond van.

igen, elköltözhetnél, de ahoz is pénz kell. máshoz odaköltözni? ez sem megoldás. nem biztos, h épp arra vágynak, h még téged is eltertsanak. ha találnál munkát és el is költöznél, arra figyelj, h ne ess abba a hibába mint anyudék. ne vegyél föl hitelt. inkább kevesebbet eszek de én nem vagyok képes arra több (jóval több) pénzt kiadni, amit normál áron megkapnék. mert ha veszel föl hitelt arra, h új életet kezdj, pl 1 milkót, ami ugye nem is olyan nagy pénz, számold ki mennyi lesz a lecsengetett összeg mire kifizeted.

sajnos a Magyar lakosság negyede küzd ilyen jellegű problémákkal.

2011. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
96%
15:34-es (jelenleg utolsó előtti, de túl gyorsan érkeznek a válaszok)...Miért ne lennének felelőtlenek? Elolvastad egyáltalán, mit írt a kérdező? Hogy-hogy 10-20 évvel ezelőtt? Nem azért felelőtlenek, amiért őket hármójukat vállalták, hanem azért, mert most, ebben a helyzetben is vállalak egy kisbabát. És ha jól értettem, tervezték is. Van egy 3 hónapos pici testvérük is!!! Ez felelőtlenség.
2011. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%

Én nem írom,hogy költözz el,mert sokszor ez is lehetetlen,csak a hozzászólok ezt nem veszik figyelembe.

Én csak annyit tudok mondani,hogy bizony nem vagy irigylésre méltó helyzetben,és csak tűrni tudsz..mást nemigen.Én mindig azt szoktam mondani,hogy minden rosszban van valami jó is.Neked legalább vannak testvéreid akikkel mindig szoros kapcsolatban lehetsz..Én sajnos elkövetem azt a hibát,hogy csak 1 gyereket szültem (18 éves a fiam) Amikor a fiam 1 éves volt a szomszédom viselkedése miatt döntöttem úgy,hogy nem kell több gyerek.A szomszédomnak legalább 6 gyereke volt.A fiam kis barátja a szomszédom fia volt (egyidősek) amikor nagyobbak lettek szegény srác sose mehetett a többiekkel focizni,szórakozni,mert a kicsikre kellett vigyáznia..Sajnáltam,és örültem annak,hogy a fiam nincs ilyen helyzetben..

Viszont rá kellett jönnöm,hogy ha meghalunk teljesen magára marad mert nincs testvére akire támaszkodhat..

Neked van,három is.

Most még pocsék,és nehéz..Hiszen a szüleidnek nem így kéne gondolkodniuk..Ez tényleg szülői hiba..De ez sem fog életed végéig tartani,és észre sem veszed már a kishúgod is iskolás lesz...Hogy mit tennék a helyedben? Talán egy kicsit lázadnék,és megmondanám,hogy nem tudok dolgozni menni,mert nincs hova,és tanulnod kell..

De elköltözni nem olyan könnyű ahogy sokan képzelik..

2011. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

Persze,hogy felelőtlenség.Lehet babázni,de akkor ha nem megy a többi gyermek rovására,és nem azon kell izgulni hogy mikor raknak ki az utcára,meg mikor kapcsolnak ki majd mindent,és hogy lesz a fűtésünk.4 ekkora gyereknek nagyon sok dologra van szüksége szerintem.Ha ez nem felelőtlenség, akkor mi ?

42.N

2011. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

Én ilyen családokkal foglakozom,és én nekem se fér a fejembe ha van már 3 gyerek,nyomor,hitel,akkor miért kell a 4.-ket 5.-ket is kinyomni a semmmire..Ez nem gyerekszeret,ez ostba önzőség.


28N

2011. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

Felelőtlenek meg nem is...Felelőtlen mert hitel melett vállalt még egy gyereket,de nem felelőtlen mert ha jól értem akkor nem az a baja,hogy éhezik hanem ,hogy a szülők kérik segítsen be anyagilag,ne mennyen el otthonról,hanem segítsen be.

Amint leírta nem bánja a tesóit ,akkor meg?

Szerintem olyan világot élünk,hogy 17 évesen már melózni kell ahol tud az ember és segíteni anyagilag.Másnem annyira,hogy megvegye magának a kellő cuccokat(sulis dolgok,smink,stb.).

De annyiban meg még valamit nem értek:Adott 4 gyermek aki 18 évét még nem töltötte be és iskolába jár,a cs.pótlék mindenféle támogatással havonta kb 150-200 -ezret simán visz a ,,konyhára" + édesapa kevés,de keresete is.Van aki ennél kevesebből kijön itt Pesten,mert muszáj.Akkor,hogy lehet valaki ,,ekkora" adósságban?


Kicsit az az érzésem,hogy itt eddig csak az érem egyik oldala halható.


19/N

2011. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem akarok besegíteni. Főzök, takarítok, mosogatok. De azért nekem is van életem, ami kb csak lelki szenvedésből áll, de azért van. Próbálom tartani a 4,5-ös átlagomat legalább, de már nem megy. 9 órám van az iskolában egy héten 3-szor, ami 5-ig tart kb. Utána menjek el valahova dolgozni? És akkor mikor tanuljak, mikor mindennap írunk valamiből dogát? És mikor aludjak? A környezetemben egy velem egy idős sem dolgozik suli mellett, hanem tanul, a barátaival van, sportol vagy akármi. De persze nekem még a tanulásra is alig van lehetőségem, mert az itthoni veszekedések miatt már koncentrálni se tudok, főleg, hogy folyton belevonnak.
2011. jan. 20. 16:48
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el,hogy mindent meg lehet oldani ilyen téren.

Én suli után melóztam meg 7-végén főleg.2-től este 10-ig,ugyan úgy mosnom kelet ,főzöm,takarítanom.Hulla voltam de túléltem,mert nem volt más.Azóta van Okj-m és külön élek(mondjuk régóta de az mástészta)


19/N

2011. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Én viszont nem okj-s képzésre akarok menni, hanem egyetemre. Nem azért tanulok így, hogy aztán ne menjek.
2011. jan. 20. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!