Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a kisgyerek? Mi a...

Miért jó a kisgyerek? Mi a gyerekvállalás értelme észérvekkel?

Figyelt kérdés

Egy nemrég feltett hasonló kérdés miatt gondolkoztam el. Igaz, hogy keveset vagyok gyerekek közelében, de az első néhány évnek nehéz meglátni a szépségét - részemről.

Szeretnék majd gyereket, már várom, hogy nyíljon az értelme, lássam, hogy mennyi marad meg a nevelésemből, hogyan fejlődik a személyisége...

De az első 2-3 év amolyan fehér folt előttem, kakis pelenkákat, kialvatlan, morcos szülőket vizualizálok...


A szó szoros értelmében vett gondozás nekem vele járó szükséges rossznak tűnik (jelenleg ki kell mennem a szobából,ha valaki pelenkát cserél a gyerekén, mert fizikailag rosszul leszek a szagtól). Amíg magatehetetlen a gyerek, addig inkább ezeket a negatív részeket látom csak benne.

A férjem felnevelt egyet, imádja, de amikor őt kérdeztem erről, mondta, hogy úgy 4 éves korától élvezte igazán az apaságot, addig "elvolt". Becsülettel ellátta minden tekintetben, etette, pelenkát cserélt, sétáltatta, csörgette a játékait, de mondta, hogy nem igazán tud "ütős érvet" mondani arra az életkorra. Végül azzal zárta, hogy ne őt kérdezzem, mert férfiként biztos máshogy élte meg, mint egy nő.


Gondolom, hogy ez megváltozik, ha jönnek a hormonok és már benne van az ember, de gyermektelenként nehéz ezt ésszel átlátni. Érezni majd biztos fogom, ha már ott tartok, de most megérteni szeretném.


2011. jan. 27. 08:15
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Az anyagi része persze, hogy mínuszos. Ha pénzt szeretnék keresni, akkor azt az üzleti szférában teszem, nem gyerekvállalással :)

Bár szeretnék gyereket, tudom, hogy max 2, de inkább egy. (Féltestvér már adott neki, másrészt nekem sincs testvérem és felnőttem, jól vagyok :))

A "haszon" részen inkább a lelki-szellemi-érzelmi háromszöget értettem.


A férjem lányát "elfogadnám", bár ellentmondásos, hiszen a korom miatt eleve nem lehetne ilyen korú gyerekem (10 évvel fiatalabb nálam). De egy iskoláskorú vagy kamasz gyerek nevelése jobban vonz, mint a kisbabáké.


De a leírásotok alapján ez gondolom a terhességgel majd meg fog változni. Ha meg nagyon besokallnék, maximum a férjem kezébe nyomom, én meg elmegyek el fél órára kutyát sétáltatni, kiszellőztetni a fejem.

Segítségem lenne, mert mind a négy nagyszülő ugrásra készen várja, hogy mikor lesz unoka (főleg az én szüleim, szerintem győzném kirakni őket az unoka mellől, épphogy ide nem költöznének majd), férjemre is számíthatok.

Gondolom még a szoptatós időszakban is el lehet menni a gyerek mellől egy fél órára naponta, ha van aki vigyáz rá.

2011. jan. 28. 09:23
 32/32 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki azt írta, hogy imád babázni. Aze első 3 hónap kemény volt, de belejöttem. Kicsit lelkiismeret furdalásom is volt az elején, hogy hogy vártam, most meg nem bírok vele, és ideges vagyok. Kell egy kis idő, míg összeszoktok, pedig 9 hónapotok van rá, hogy hozzászokjatok a gondolathoz, te és a baba is, vagyis hát inkább te:D Ne szülj addig, míg nem érzed azt a mindent elsöprő érzést, hogy babát szeretnél. Magaddal és a leendő babáddal szúrsz ki, ha hamarabb szülsz. És igen, ha besokallsz, akkor szépen lerakod a kiságyba, kilépsz az udvarra, és legalább 10-ig elszámolsz:D A terhesség is csak akkor változtatja meg ezeket az érzéseket, ha már úgy jött össze, hogy várjátok. Nem baj, ha nem lesz testvére, a lényeg, hogy az szüljön szerintem, aki teljes odaadást tud biztosítani a gyermek számára. Sajnos nem vagyunk egyformák. Van egy nővérem, akinek két kislánya van, hát neki nem kellett volna szülnie. (nem törődik velük, úgy értem a kiságyban nőttek fel, nem főz rájuk, nem játszik velük, egész nap csak a számítógép előtt ül és játszik)
2011. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!