Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A felnőttek miért reggel...

A felnőttek miért reggel zuhanyoznak? És miért nem mennek orvoshoz, ha lázasak? És miért nem vesznek maguknak csokit?

Figyelt kérdés

Mert anya+apa így csinálják, de én ezt nem értem, minden felnőtt ilyen? Miért?


Én is ilyen leszek egyszer? :D Nem akarok :S


2011. febr. 5. 17:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Hát, felnőtt vagyok, és nem reggel zuhanyzom. Mondjuk ha ráérnék, akkor megtenném, mert tényleg felfrissít. De nem érek rá reggel, főleg ha 8-ra megyek. Hatkor felkelek, felöltözöm, sminkelek, reggelit eszem, plusz a gyereknek is megcsinálom, őt is felöltöztetem, stb., 3/4 7-kor átsprintelünk a bölcsibe, aztán futok a buszhoz. Nekem ebbe nem férne bele a zuhanyzás is. Van, hogy csak 10-re megyek, de hát akkor se nagyon tudnék reggel zuhanyozni, inkább kihasználom a lehetőséget, hogy lehet aludni 8-ig.


Ha beteg vagyok, tényleg nem szoktam mindig orvoshoz menni, igaz, nekem lázam sosincs. De az egyetemről akkor sem hiányoznék, ha az orvos is megerősítené, hogy beteg vagyok, mert pl. vannak olyan óráim, amikről a félév során csak kettőt lehet hiányozni, aztán az simán előfordul, hogy a fiammal itthon kell lennem, amikor ő beteg, vagy egész egyszerűen van valami nagyon fontos dolgom, és azért nem vagyok bent, szóval betegnek lenni már nincs időm :) Meg gyógyszerre sem szívesen költök (mármint a sajátomra), maximum megiszom egy bögre neocitránt meg propoliszos teát, ahhoz meg nem kell orvos.


Csokit azért nem veszek magamnak, mert nem vagyok édesszájú, de ha megkívánom néha napján, akkor veszek. Nem hiszem, hogy azért, mert felnőtt vagyok, sose ettem túl sok édességet. Maximum sütit, azt meg sütök itthon ha arra van kedvem :)

2011. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
82%

Nézd a jó oldalát.Legalább reggel zuhanyoznak a szüleid.Angliában például(és sok más országokban) a mindennapi fürdést luxusnak tartják,és feleslegesnek.

Van olyan kollégám aki hétfőn reggel zuhanyzik,és utána már csak pénteken este,mert akkor megy bulizni,és ez nem egyedi eset..Nagyon sokan nem fürdenek minden nap..Ez a szokás jóformán csak a magyaroknál él..

2011. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
58%

Hehe, ez tök aranyos és jó kérdés is:D

Én már talán "felnőtt"-nek mondhatom magam (bár még csak idén diplomázom, és munkám csak szünetekben szokott lenni, de azért már elég önálló vagyok, és nem is otthon lakom:), ami engem illet: én nem reggel zuhanyzom, és nálunk mindig is csak édesapám zuhanyzott reggel, de én sem értem, hogy miért. A húgom nálunk általában kb. délután kettőkor zuhanyzik szünetekben, mert itt éjfél után nincs melegvíz, ő meg kb. hajnali4-kor megy aludni...De suliidőben ő is este zuhanyzik:)

Hogy miért nem mennek orvoshoz? Én megyek, de a szüleimen úgy látom, hogy az évek során elegük lett belőle, hogy az orvosok nem tudták megoldani a problémáikat, és inkább tesznek rá magasról, vagy vény nélkül kapható szereket szednek. Ami engem nagyon aggaszt, de nem hajlandóak rám hallgatni. Szerencsére én egészen más mentalitású vagyok, ha az orvosom nem törődne velem vagy nem tudná kideríteni a probléma okát egyszerűen megmondanám neki, hogy inkompetens, és orvost váltanék...de sok felnőtt erre is lusta, és úgy érzi, hogy az összes orvos egyforma. Én úgy látom, hogy feladják, mielőtt még megpróbálnának változtatni a dolgon, mert belefásultak.

Csoki...hááát:D Ez emberfüggő. Nálunk az egész család annyira csokiimádó, meg mindenféle édességimádó, hogyha otthon vagyunk mindenki rájár a másik édességére, na meg mindenki hamar elpusztítja a sajátját. Apukám és anyukám is mindig vettek és vesznek is maguknak, meg nekünk is vettek mindig a húgommal, amíg otthon voltunk.

Szóval nem hiszem, hogy feltétlen ilyen leszel, a saját hozzáállásod végül is csak rajtad múlik :)

2011. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
15 éves vagyok és minden reggel zuhanyozom.
2011. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
79%

Én felnőttként (34 éves) is este zuhanyzom, mert utálok koszosan befeküdni az ágyba.

Megyek orvoshoz, ha lázas vagyok, mert lázasan nem tudok dolgozni, és ki kell írassam magam táppénzre, hogy ne rúgjanak ki lógás miatt. Viszont ritkán szoktam lázas lenni, ha nincs lázam, nem is megyek dokihoz, mert úgysem ír gyógyszert, és semmi értelmeset nem tud mondani.

Felnőttként már nem olyan érdekes dolog a csoki, pontosan azért, mert bármikor megveheted magadnak. Meg a felnőttek már gondolnak arra is, hogy hízlal. :)

34 N

2011. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
79%

Én is reggel zuhanyzom, vagy mielőtt megyek valahova. Kivétel suliidő, mert akkor reggel iszonyatosan kómás vagyok és alig bírok elkészülni.


1. Lusta vagyok este időt szakítani a zuhanyzáshoz

2. Értelmetlennek tartom felfrissíteni magam éjjelre...

3. Legalább friss vagyok, ha indulok valahova.


Bocs, hogy erre válaszoltam úgy, hogy nem felnőtt vagyok, de meg akartam indokolni.



Miért nem vesznek maguknak csokit? - Szerintem a legtöbb felnőtt egy ok miatt: ilyen nagy az önuralmuk. Sajnos nekem még nincs....



18/L

2011. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
58%

ma 20:57 voltam:

amúgy tényleg érdekes ez a zuhanyzásos kérdés....

Sokan nem tudják elképzelni, hogy hogyan lehet "koszosan" lefeküdni. Én azt nem tudom elképzelni, hogy lehet, hogy vki este zuhanyzik, másnap 12-kor, 1-kor, 2-kor megy plázázni vagy vendégségbe, és nem zuhanyzik előtte.

Meg, ha este zuhanyzunk, reggelre már nem vagyunk frissek... Én legalábbis nem.. :(

2011. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
79%

1) Este zuhanyzok

2) Néha veszek csokit, ha nem szálkásítok

3) És orvoshoz nem járok, úgyis antibiotikumot ad, lógni már nem szoktam...

2011. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Még regényt írok ide... :D De megint vissza kell jönnöm. 18/L voltam, a legszívesebben reggel/délelőtt zuhanyzós.


Azt, hogy lázasan, tényleg nagyon betegen miért nem mennek orvoshoz, NEM értem.

De, hogy náthával, kis hőemelkedéssel, kis torokfájással nem mennek, MEGértem, én se szoktam. Az ilyen betegségeket legyűri a szervezet, csak mézes-citromos tea, vitamin, fokhagyma (este...;) ) és a szervezetünkben való bizodalom kell. Az orvos ráér akkor, ha a dolgok komolyabbra fordulnak - akkor viszont kell...

2011. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
63%

21:00

Ha valaki este zuhanyzik az normális és nem azt jelenti ,ha megy vendégségbe stb akkor nem tisztálkodik.

Alapvető lehetne a 21században,hogy este a tiszta ágyneműbe nem fekszünk piszkosan. (értem arra ami nem is látszódik ,baktériumok stb amit összeszedsz úton útfélen).

Ha vendégségbe ,orvoshoz megyünk akkor letusolunk . Ha itthon vagyunk és nagy dolgot végzünk akkor legalább alulról lemossuk magunkat.Ha elmegyünk valahova akkor fogat kell mosni (itt nem a szomszéd boltra gondolok)


Általánosságba a felnőtt emberek 80%-a este éli a nemi életét , nem hiszem,hogy higiénikus és egészséges úgy csinálni ,hogy előtte nem mosakszol le!


Csak megsúgom: egészségügybe például úgy tanítják ,reggel este az egész test lemosása,reggel az alsó testrész lemosása.

18:42-es voltam

lehet lepontozni mint az előző válaszomat. Lehet Angliába nem minden napos a mosakodás, Amerikában sem váltanak minden nap fehérneműt, máshol kézzel törlik ki a seggüket és utána meg se mossák bánom én . De ez nem büszkeség hanem szégyen!

2011. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!