Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélküli van 20-25...

Mennyi munkanélküli van 20-25 év között itt?

Figyelt kérdés

Igazából érdekelne, hogy mennyi munkanélküli van az én korosztályomban... Csak mert 4 hónapja keresek INTENZÍVEN munkát és rengeteg helyről visszajelzést sem kapok.. Pedig van 2 szakmám pénzügyön belül, de sajna gyakorlat hiányában ma nem vesznek fel sehova, de mivel nem vesznek fel így nincs hol gyakorlatot szerezni.. Régen nem volt ilyen kilátástalan a helyzet?

Légyszi értelmes válaszokat, mert elég szomorú vagyok a dolog miatt...

Köszi!


2011. febr. 15. 16:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem is munkanélküli, 21 éves, felsőfokú szakképzést végzett a BGF-en. Nem kell sehova. Vidéken csak a kőművest, meg a hegesztőt keresik felénk. Sajnos el van keseredve és félő, hogy ha talál is munkát, az nem a képesítésének fog megfelelni, sem a fizetés.


21/L

2011. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát máris itt vagyok én... :-( Sajnos tényleg ez a helyzet, hogy ha valaki fiatal, akkor azért nem kell, mert nincs gyakorlata, aki már 30-as az azért nem kell, mert gyerekei vannak, vagy nem sokára lesznek, aki meg 40-en felül van, az azért nem kell, mert már kezd idősödni, és hamarosan nem bír annyit.

Elég szomorú, hogy ennyi munkanélküli van. Nem tudom, mi lesz így a fiatalokkal, hogy lesz házunk, hogy lesz az életünk.

2011. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%

én 25 vagyok és lassan egy éve munkanélküli. de súlyosbítja a helyzetet hogy babát várok, bár lehetett volna egy választásom hogy elvetetem de erről nem akartam hallani..párom dolgozik napi 10 órákat jelenleg nem a szakmájában de legalább dolgozik.mielőtt otthagytam volna az előző céget ahol dolgoztam volt hogy fél-1 évig kerestem/küldtem az önéletrajzaimat mindenfelé, szinte alig kaptam visszajelzéseket.pedig van saját autóm is és így is alig kellettem "bárkinek" is.

a 4 hónapodból lesz egy év is akár..ezzel persze nem akartalak elkeseríteni de ez az igazság :( (Köszönjük meg Orbán Viktornak és azoknak akik a Fideszt választották meg!!!)

2011. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

Szia!Igaz most dolgozom de napi 4 órában,de pár nap és én is mukanélküli leszek.Sajnos semmilyen munka nincs erre,(falu)de remélem a jövőhónapban találok valami melót Bp en vagy környékén(vagy valamerre),és akkor el tudnék menni dolgozni.

Nagyon nehezen bírom,igaz próbálunk pénzt félretenni a párommal,de csak nehezen sikerül.Ráadásul pár hónappal ezelőtt belekezdtem a jogsiba,most hagyom egy időre mert szerintem a munka most fontosabb.

Amúgy nekem is 2 szakmám van,de sz...rt sem érek vele.


24/L

2011. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
én is itt vagyok. 23/L , közgazdás alapfokú diplomával, angol nyelvtudással,könyvelési és ügyintézési ismeretekkel...kb. 1 éve munkát keresek,megszámlálhatatlan helyre jelentkeztem,legtöbb vissza se jelzett, 1-2 interjún voltam, de ennyi. Holnap 2 állásinterjúra megyek,szorítsatok, hogy végre sikerüljön,mert kezd egyre kilátástalanabb lenni a helyzet :(
2011. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Akkor látom többen járnak hasonló helyzetben...

Én 23 éves lány vagyok... és már én is nagyon szerettem volna babát, de így... azt hittem h mire 24-25 éves leszek legalább azon nem kell izgulnom h mikor lesz családom. De most még erre sem merek gondolni.

Igen hajrá Orbán akinek köszönhetően plusz 93 e munkanélküli van, de az ő fizuja majdnem fél millióval több lett, míg a szegényebb embereknek elvesz az új rendszer a fizetéséből. A rebesgetet gyermektelenségi adóról nem is beszélve... és mire szüljünk? Erre?

Én sajna pesttől 10 km-re lakom (!!) és nincs munka vagy nem vagyok elég képzett, vagy TÚL képzett vagyok, vagy nincs gyakorlatom. És tegyük hozzá, hogy évekig kitűnő tanuló voltam. Folyékonyan beszélek angolul és én is a BGF felsőfokú okj-s képzésére jártam...

2011. febr. 15. 16:54
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincs munkám. 22 éves lány vagyok.

És igen, mégis hogyan szerezzünk gyakorlatot, ha sehol sem kapunk rá lehetőséget? Én Környezetvédelmi Technikus vagyok!

2011. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%

Én idősebb vagyok már,de kérdezted hogy régebben mi volt.

1990 előtt ez nem volt probléma mindenkinek volt munkája és mindenki dolgozott is,aki nem azt kényszermunkára vitték és megbüntették.

A munkanélküliség a rendszerváltás után kezdődött,hitelen 1,5 millió munkahely szűnt meg,azóta se sikerült ezt visszapótolni és úgy látszik hogy nem is lehet,a kapitalizmus velejárója.

Szomorú ami ebben az országban van,kilátástalan a fiatalok helyzete,de másoké is.

2011. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sincs munkám. :( 25N közgazdász
2011. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Mivel nekem volt melóm 10 hónapig (de csak 4 órában voltam bejelentve..) így most ovember óta kapok havi 19.000 Ft munkanélkülit május elejéig! Hogy mi lesz utána nem tudom.

Decemberben részt kellett vennünk ilyen csoportos motiváciíós foglalkozáson. Akkor 20 fős csoportokban 13 velem egykorú volt! A többiek 40 fölött! Az ő helyzetük sem egyszerű, ahogyan írtátok előtte!

El sem tudom képzelni, hogy mi lenne a jó megoldás! :(

2011. febr. 15. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!