Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélküli van 20-25...

Mennyi munkanélküli van 20-25 év között itt?

Figyelt kérdés

Igazából érdekelne, hogy mennyi munkanélküli van az én korosztályomban... Csak mert 4 hónapja keresek INTENZÍVEN munkát és rengeteg helyről visszajelzést sem kapok.. Pedig van 2 szakmám pénzügyön belül, de sajna gyakorlat hiányában ma nem vesznek fel sehova, de mivel nem vesznek fel így nincs hol gyakorlatot szerezni.. Régen nem volt ilyen kilátástalan a helyzet?

Légyszi értelmes válaszokat, mert elég szomorú vagyok a dolog miatt...

Köszi!


2011. febr. 15. 16:36
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
75%

20,5 éves vagyok. Eddig egyetemre jártam, szeptemberben még elkezdtem az évet, de nem vizsgáztam le. Most beadtam megint a jelentkezésemet máshová, nagyon remélem, hogy felvesznek. Szeptemberig viszont jó lenne valamit dolgozni, nagyon remélem, hogy találok munkát.

Mindenkinek sok sikert kívánok! :)

2011. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
92%
21 éves vagyok, bár nem munka nélküli, de mivel tisztába vagyok azzal, hogy környezetmérnökként elég nehéz lesz boldogulni, pláne 6 hét gyakorlattal, ezért nyáron járok gyakorlatokra cégekhez. Igaz nem fizetnek ki, de papíron elismerik, hogy ott voltam és van rálátásom a dolgokra. Tudom, hogy szinte a 0val egyenlő a próbálkozásom, de több a semminél.
2011. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
88%

Bár én 26 vagyok, és több, mint egy éve munkanélküli. Egyetem közben végig diákmelóm volt, sőt, érettségi után is voltam nyári munkák.... de amióta végeztem nincs semmi:S

Illetve alkalmi munka néhányszor.

Teljesen elvagyok kenődve. talán jobban tettem volna ha nem tanultam volna tovább, mivel akkor még 2-3 munkát is tudta ajánlani.

Most ha alább vinném, akkor túlképzett vagyok. Ha letagadom a diplomám, akkor meg megkérdezik mit csináltam 6 évig! Akkor mindenképpen hazudni kellene?


Nem tudom mi lesz. Én mindenhova elmegyek, de valahogyan soha sem engem választanak:(

2011. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nagyon sok munkanélküli van a korosztályodban, tudom mert barátnőm is szenved a munkanélküliséggel, én nem mondom magam annak,mert még egyetemre járok, szóval teljes állást betölteni fizikailag lenne képtelenség, de van munkám emellett, csak nem állandó.
2011. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
76%

Szia jövőhéten töltöm a 20 -at és Én is munkanélküli vagyok.

Tavaly februárban végeztem(dísznövénykertész) .8 ált + 9-10 oszt. és OKJ-m van ,de több mint egy sima,mert van 8-10 féle szakmán bellüli betölthetősége.Mégse vesznek fel mert nincs tapasztalat holott 2+3,5 év ből a fele gyakorlat volt és sok külsős részemről normál cégnél!,lassan szülni megy (okj-val)túliskolázott stb...

Napjában ahány helyre lehet csak küldöm az emailt de semmi.Legszebb,hogy már utolsó évemben keresgéltem,mert csak fél év volt és annak is a fele már csak ha bejössz ha nem tök nyolc dolog.--->már nem volt kötelező hivatalosan.


Nemtudom mikorra találok munkát de remélem minnél elöbb mert ez már nagyon nem jó.Mindig is megfogtam a munkát,és nem csak azért mert kell.Amég nappalis voltam mindig volt diákmelóm vagy külsős gyakorlatom ami hozza pénzt.De most meg sehol semmi és éljen az ember ahogy tud.


20/N

2011. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Kevered a fogalmakat, neked nem 2 szakmád van, hanem 2 végzettséged. Egyrészt hogy elmondhasd szakmád van, gyakorlat is kell, másrészt nem minden végzettséghez kapcsolódik szakma, van olyan, amit egyáltalán nem keresnek. Két út áll előtted, vagy elvégzel egy valós szakmára felkészítő okj-s tanfolyamot, nem kamut mint eddig a 2, vagy alább veszel és elmész a mekibe, tescoba vagy hasonló helyre dolgozni, utóbbi mellett is tanulhatsz valamit.

2011. febr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Először köszönöm, hogy kijavítottál, valóban rosszul fogalmaztam :) DE,

Én mérlegképes könyvvelőnek tanulok, aminek feltétele a pénzügyi és számviteli ügyintézői tanfolyam elvégzése. Nem lehet kikerülni. Ha csak a hírdetési oldalokon nézegetem a hírdetéseket akkor lehet vele munkát találni de kell hozzá x idő gyakorlatot eltölteni.

Nem értem miből gondolod, hogy nem próbálkoztam a Tecoban, Auchanban meg hasonló helyeken... Tudod mekkora túl jeletkezés van? És ők is válogatnak ám! Eladónak kell kereskedelmi végzettség, pénztárosnak gyakorlat(!!) hiába dolgoztam pénztárosként még diák koromban az nem jó :S Ezekben a hipermarketekben szinte az összes melóra jelentkeztem és még válaszra sem méltattak. Árufeltöltőnek fiúkat vesznek fel, a mekibe meg nappali tagozatos hallgatókat többnyire nappali tagozatos igazolással! Mert kevesebb járulékot kelle a mekinek utánuk fizetni.

Sok hírdetésben benne van, hogy előny a START-kártya ha netalán kezdőt vesznek fel. Azt meg csak akkor adják ki, ha még nem dolgoztál soha! Szintén a kevesebb járulék miatt!!

Ezért írtam, hogy INTENZÍVEN keresek melót! Oké, hogy azt mondtam, hogy nem szívesen megyek el hasonló melókra mert kb az elmúlt 5 évben csak olyan melóim voltak és szeretnék valami normális állandót, de nem azért tanultam, hogy megint 5 évig ezt csináljam :S

Úgy gondolom akik min. 12 évig jól tanultak és van végzettségük ( :) ) azok értik, hogy miről beszélek, de most ha jön egy olyan meló akkor persze nem fogom azt mondani, hogy kössz nem maradok itthon! :) Persze elmegyek és max keresgélek tovább mellette.

Mindegy majd lesz valahogyan próbálok nem elkeseredni és a pozítivat látni a dolgokban :)

Sok sikert kívánok minden kedves 'baj-társamnak' :);)

2011. febr. 16. 08:58
 38/38 anonim válasza:

22 éves vagyok és megint munkanélküli lettem


2010. 02. 08. - 2010. 12. 31.-ig volt munkahelyem, igaz közcélús (ügyvitelis voltam)de ha ez sem lett volna akkor végig munkanélküli lettem volna, ugye akkor decemberben lett beszüntetve ez a közcélú, így mindenkit elküldtek + elfogyott a pénz is, így 'remekül' kezdtem az új évet, azóta keresek, kisvárosban élek (Jász-Nagykun-Szolnok megyében) és baromi nehéz

2011. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!