Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy vegyem rá a...

Mit mondjak, hogy vegyem rá a páromat, hogy legyen kisbabánk?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele beszélgetni , hogyha ő nem megy bele akkor elhagyom. Mert tényleg így gondolom. Mert nem szeretnék már többet megalázkodni azzal ,hogy mindig minden úgy van ahogy ő tervezi ahogy ő akarja.Pedig most nálam nagy a tét.

Csak nem tudom ,hogy fogjak hozzá úgy ,hogy ne veszekedés legyen, vagy ne az legyen ,hogy megfogja magát és elmegy.

Annyira szeretem ,vele képzelem el az életemet. És félek ha rosszul fogalmazom akkor utána megbánom.

Már nem egyszer próbáltam vele megértetni a helyzetet 0 sikerrel. Ti ,hogy csinálnátok és mit mondanátok?


Itt egy előző kérdésem ami miatt szeretném ezt csak már nem lehet kiemelni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2011. febr. 15. 23:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%

Az előző kérdést nem olvasom most el, de én nem nagyon kertelnék, megmondanám neki mi a helyzet, vagy lesz gyerek, vagy otthagyod. Felesleges ezen szépíteni szerintem, mondd hogy egyértelmű választ vársz, ha akar kap 1-2 nap gondolkodási időt...

(Amúgy én tuti nem hagynám el a pasit akit szeretek emiatt.. Inkább ne legyen gyerek. Bár én amúgy sem szeretnék.)

2011. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, mennyi választ kaptál az előzőre. Nem volt benne semmi értelmes válasz? Szerintem egyébként sehogy, ha ő ennyire nem akarja, akkor két eset van,vagy tudomásul tudod venni, vagy nem. Ha igen,akkor nincs több kérdés, ha nem, akkor neked kell tudnod, mi lehet a következő lépés részedről.
2011. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%

Mikor legelöszöl felteted a kérdést már jóval a belinkelt elött akkor is monták hogy hagyd el mert a gyerek nem alkú rész.

Te persze vele vagy mert konkrétan ő tart el.

2011. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Nem akarok tapintatlan lenni,de Te vagy az a fiatal lány,akinek záros határideje van a szülésre,mert méhnyakrákot állapítottak meg?Vagy az más volt?
2011. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha a körülmények ismeretében sem akarja, akkor semmivel. Csak beleovastam az előzőbe, de - a problémád ismeretében - nem lenne kérdés, hogy mielőbb gyümölcse legyen a szerelmeteknek. Ha ő ezt nem így érzi, akkor...
2011. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Jaj istenem..azt hittem már megoldódott,megbeszéltétek.

Ha nem érti meg,hogy Neked nincs több esélyed,és ennek ellenére sem akar babát,muszály lépned..

2011. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%

Az a házasság már régen rossz ha kényszeríteni kell a másikat valami ügyben..Ha szeretem a férjemet úgy hogy életem végéig vele akarok lenni,akkor nem zsarolnám gyerekkel.Nem jó ha zsarolással születik egy gyerek,mert később az apa nem fog tudni apaként viselkedni,mert nem ő akarta..A gyerek komoly dolog..Vagy mindketten akarjátok,vagy egyikőtök sem..

Neked nem azt kell hogy miképp mond meg a férjednek hanem az kell,hogy eldöntsd mi a fontosabb.A férjed akivel akár életed végéig boldogan élhetsz vagy egy gyerek,de lehet,hogy nagy árat fizetsz érte,mert akár egyedül is maradhatsz a babáddal..Ha elvált anyuka leszel egy picivel akkor teljes lesz az életed????

2011. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
67%

Hát épeszű ember 22 évesen még nem akar gyereket (és álatalában nincs is abban az élethelyzetben, ami ideális lenne a gyerekvállalásra), ne csodálkozz, hogy párod is visszatáncolt. Valószínűleg a kapcsolatotok elején rosszul becsülte fel önmagát, úgy gondolhatta hogy "á, addig úgyis míg évek vannak" és nem hitte, hogy ilyen hamar eljön ez az idő.

Két dolgot tehetsz:

1. elhagyod a párodat és megpróbálsz idősebb, családcentrikusabb embert szerezni. Bár kétlem hogy bárki most azonnal csinálna neked gyereket... Arról nem is beszélve hogy a párkeresés legfőbb kritériumaként a gyerek-kérdést megjelölni nem éppen bölcs dolog...

2. a pároddal maradsz, és beletörődsz hogy még nem érett meg a gyerekvállalásra, és abbahagyod a cseszegetését. Szerintem ha sokáig mondogatod neki, fogja magát, és ő keres egy olyan lányt magának, akivel hasonló céljaik vannak az életben.


Elég sz*r helyzet, de én nő létemre megértem a párodat. Ha velem közölnék hogy vagy 1 éven belül szülök, vagy soha, hát, lehet hogy inkább a sohát választanám, minthogy ilyen élethelyzetben gyereket szüljek. Szerintem elég valószínű hogy még ha bele is menne valamilyen csoda folytán a párod, képtelen lenne tényleg szeretni azt a "kierőszakolt" gyermeket, és ez rányomná a bélyeget az egész "családra", sőt, meg merem kockáztatni hogy inkább előbb mint utóbb lelépne, hisz semmi kedve a családi életre.

2011. febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%

Bele olvastam az előző kérdésedbe..Írtad,hogy méhnyakrákod van,és ezért kell szülnöd minden áron.Én férfiként evvel a tudattal semmi pénzért nem vállalnék be egy babát..Nekem fontosabb lenne a feleségem,mint az,hogy vagy beteg gyermeket hoz a világra,vagy a dokik is tévednek,és egyedül maradok egy kisbabával.Én pontosan megértem a férjed álláspontját..Az ember akkor is 50-szer átgondolja a családalapítást amikor mindketten egészségesek vagyunk,de így,hogy rák van a családban!

Férfiként tanácsolom,hogy ne erőltesd ezt a dolgot..Lehet róla beszélni,el lehet mondani a saját álláspontodat,érveidet,és ugyanúgy meg kell hallgatni a másik álláspontját,érveit.Mindezt megfelelő helyen,és időben.

23/F

2011. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
74%

A kényszerítésnek harag a vége.

Borzalmas úgy felnőni, hogy tudod, hogy az apád/anyád utál, és haragszik rád, amiért megszülettél.

2011. febr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!