Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy vegyem rá a...

Mit mondjak, hogy vegyem rá a páromat, hogy legyen kisbabánk?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele beszélgetni , hogyha ő nem megy bele akkor elhagyom. Mert tényleg így gondolom. Mert nem szeretnék már többet megalázkodni azzal ,hogy mindig minden úgy van ahogy ő tervezi ahogy ő akarja.Pedig most nálam nagy a tét.

Csak nem tudom ,hogy fogjak hozzá úgy ,hogy ne veszekedés legyen, vagy ne az legyen ,hogy megfogja magát és elmegy.

Annyira szeretem ,vele képzelem el az életemet. És félek ha rosszul fogalmazom akkor utána megbánom.

Már nem egyszer próbáltam vele megértetni a helyzetet 0 sikerrel. Ti ,hogy csinálnátok és mit mondanátok?


Itt egy előző kérdésem ami miatt szeretném ezt csak már nem lehet kiemelni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2011. febr. 15. 23:23
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
40%

Ez miért kérdés? Gyerek nélkül is lehetne tartalmas életet élni!

Annál rosszabb nincs, mikor 1férfira ráerőltetnek egy nem kívánt kölyköt. Annak még sosem lett jó vége, hidd el. Sokkal fontosabb egy igaz társ. Mondom én, 37éves nő, volt elvált férjjel, akinek két gyereke volt (van?). Szóval mi jól megvagyunk, én amúgy sem szerettem volna gyereket, ebben a helyzetben meg pláne. De 13éve társak vagyunk jóban-rosszban.

Szóval szerintem ne a gyerek kérdés alapján dönts (döntsetek), sokkal fontosabb a kapcsolat minősége.

Gondolj csak bele a fordított helyzetbe! Gyerek jöhet, pár év múlva meg csapnivaló társ. Megéri?

2011. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%
és akkor képzeld el a gyerek jövőjét..egy kisgyerek akit az apja soha nem is akart, csak az anyja "kényszerítette" rá vagyis érzelmileg zsarolta...igen aszem az ilyen emberektől szoktam azt hallani hogy "bárcsak meg se születtem volna"..még ha veled marad is, lehet hogy lesznek vitáitok emiatt, a gyerek meg nem h*lye tudni fogja, vagy legalábbis megérzi hogy ő az oka...de ha elhagy és a kicsi később rájön h miatta az mégroszabb..mert titkolni úgyse tudod..
2011. febr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

23:35-ös "Te persze vele vagy mert konkrétan ő tart el."


Azért vagyok vele mert szeretem ,ha külön mennénk akkor is meglenne mindenem anyagiak terén ,de ez nem minden!

Ha egyedül lennék akkor is el tudnám tartani magam és a babát is bár akkor kis segítséggel.



Kettő válaszadónak: nem vagyok rákos. Rákot megelőző állapotban vagyok. Bár lehetnek rákos sejtek ,de ahhoz megint szövettant kellene venni ,hogy ki lehessen zárni.

Kedves utolsó : nem fogok ebbe meghalni, szóval nem maradna egyedül a gyerekkel.


De szinte jó válaszokat kaptam és köszönöm is mindenkinek.

Azóta egyszer próbáltam vele beszélni ,de megfogta magát és elment itthonról.

A mostani kérdésem arról szól ,hogy hogy kezdjek bele a beszélgetésbe ,hol és milyen körülmények között. Úgy ,hogy ne tudjon elmenni, hogy normálisan beszéljen és ne az legyen ,hogy felemeli a hangját ,lezárja a beszélgetés és ennyi.Ha beszélek róla ,esküszöm olyan mintha a falnak beszélnék. Még a kutyáim is jobban figyelnek rám.



Én már döntött 3 éve eldöntöttem (mikor kezdődött),hogy mindenáron gyerek.Mert nélküle nem lenne teljes az életem és nem is lennék boldog.

Ha nem megy bele akkor még rosszabb lenne a kapcsolatunk és nem lenne értelme folytatni ,mivel bármi bajom egyből kérdezi ,hogy terhes vagyok-e. Meg a szexuális életünkbe nagyon bezavar ez a dolog.

Ő fél ,hogy terhes leszek. Engem meg az zavar ,hogy én örülnék neki.

2011. febr. 16. 00:31
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Én viszont a Kérdező szemszögéből nézem. Ha a párja igazán szeretné őt, átgondolná a dolgot - amennyiben tényleg biztos, hogy később nem lehet gyerek.

A Kérdezőnek lehet, örök sebet okoz, hogy most nem állt ki mellette, nem hozott áldozatot. (Főleg ha később akart volna a párja is gyereket.)

Ha a Kérdező le is mond a gyerekről, én nem hiszem,hogy utána ez egy boldog, mosolygó szerelem lesz.

2011. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
89%

"Úgy ,hogy ne tudjon elmenni, hogy normálisan beszéljen és ne az legyen ,hogy felemeli a hangját ,lezárja a beszélgetés és ennyi.Ha beszélek róla ,esküszöm olyan mintha a falnak beszélnék. Még a kutyáim is jobban figyelnek rám."


Úgy érzem, ezzel a kapcsolattal illetve a párod hozzá(d)állásával alapvető bajok vannak.

2011. febr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a velemenyem, hogyha sikerul is belekenyszeritened, jo vege nem lesz, hisz o nem akarja. Ha gyereket akarsz, olyannal legyen, aki szinten akarja. El fog hagyni, a gyerek miatt nem fog veled maradni, latod, hogy nem is akar gyereket, barmikor lelephet melloled. Nem lehet senkit kenyszeriteni, zsarolni. Ha nem akarja, vagy mast kell keresned vagy elfogadod, hogy o tole nem lesz gyereked. Egy gyerek hatalmas felelosseg es ertheto, hogyha ezt nem akarja, nem szabad eroltetni, hisz egy eletre szol. Nem volt idom a masik kerdest elolvasni, de hany evesek vagytok? Ha a ferfi huszoneves, ne csodalkozz a reakciojan.
2011. febr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
Most olvastam a masik kerdesnel, hogy a fiu 22...oszinten, mit varsz tole? Es en megertelek, mert 22 evesen szultem, de 22 eves fiunak nem szultem volna. Borzaszto nagy hibat kovetsz el, ha ezt raeroszakolod. Joga van nemet mondani, ha meg az elejen azt is hitte, hogy belemenne. Ti nem vagytok egymashoz valok igy. De vajon fogsz talalni mast, aki par honapon belul ezt bevallalja? Biztos vagy benne, hogy kesobb nem lehet gyereked?
2011. febr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
56%

"Rákot megelőző állapotban vagyok"

Ezt elmagyaráznád nekem? mert ezt nem nagyon értem..

38/N

2011. febr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%

Ha a "rákmegelőző állapot" a szaporítószervekre vonatkozik, akkor erről van némi fogalmam: kb 25-30 évvvel ezelőtt nekem is volt ilyen epizód az életemben /fertőzés és erózió után/, de kikezelték, és azóta 3 nagy gyerkőcöm van, hála Istennek! A Te pontos helyzetedet természetesen Te ismered, mindezt csak azért írtam, h. végződhetnek jobban is a dolgok, mint a "soha gyermekáldás"...

DE ami kérdésed lényegét illeti: kierőltetni egy gyermeket nem szabad! Ha az orvosok szerint a "most, vagy soha" helyzet valóban fennáll, akkor lehet, hogy születendő gyermeked apját talán tényleg nem jelenlegi párodban kellene keresni :(

2011. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
elolvastam az írásokat hát levagyok döbbenve nemistudok mit mondani ilyen létezik?
2011. febr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!