Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Miért nem értik meg, hogy nem akarok fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Nem csúnyák a fogaim, nincs is köztük nagy hézag, sokak szerint szép a mosolyom. és most ezzel piszkálnak hónapok óta.

Én viszont kiállok magamért. Bár az elején engedtem, lekenyereztek egy iphone al, de amikor a berakásra került volna a sor, akkor én fogtam és inkább kisétáltam az ajtón.

Persze a telót visszaadtam apámnak, aki persze nem akarta elfogadni, de betettem egy borítékba és rátettem az ülésére a kocsiban.

Viszont még mindig nem fogták fel hogy nem, és állandoan szexálnak vele. Folyamatosan teszik pokollá az életemet. már nem engednek el sehova.

Már nem engednek netezni sem sokáig, csak kevés ideig, ha meg nem akarok aludni 9 kor, akkor áramtalanítanak... és mindezt egy nyomorult fogszabályzó miatt.

Mi a fenét tegyek? Mert engemet úgysem fognak betörni, én férfi vagyok, és már a kollégiumnál sem tudtak betörni, pedig ott még fiatal voltam, de megmondtam hogy ha odaküldenek, elszököm, és már a felvételin "elintéztem" hogy ne vegyenek fel.

Félek ebből tényleg az lesz, hogy meggyűlölöm őket. elég depis vagyok mostanában más dolgok miatt, de ezt nem írom le mert nem ebbe a témába való.


15F


2011. febr. 25. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
nagyon nem ismertek és így mondjátok rám hogy nem vagyok férfi... pedig nem tudjátok mennyire megaláznak a feminista vonásaim miatt az iskolában. igen tényleg nem vagyok férfias, de ez engemet megvisel, de a szüleim kondiba sem akarnak elengedni, merthogy még növésben vagyok. Nem is ismertek nem is értetek mégis elítéltek. ez a fogszabályzó még hab lenne a tortán. értsétek meg, hogy nekem sokkal több fájdalmam van, mint sem tudnátok. nem akarok még egyet.
2011. febr. 25. 13:14
 22/72 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a "fájdalmakat" te kreálod magadnak. Ha férfinak érzed magad, viselkedj is úgy! A vonásaidat nem tudod megváltoztatni, 1-2 év múlva magától markánsabbá válik az arcod, de pl a kondizás nagyon olcsó kifogás.. Tudsz szerezni két darab téglát? Ha igazán akarnál, otthon emelgetnéd őket, bármilyen röhejesen hangzik.. Két festékesdobozt, és egy söprűnyelet? Máris van súlyzód.. Nekem egyetlen ismerősöm sem jár kondizni, de mindenki megoldja otthon valahogyan. Ha akarsz valamit, akkor tegyél érte!

Mellesleg hiába sérti a hiúságodat, gondolkozz el legalább az éjszakai fogszabályzón. Senki nem tud róla, de a fogaid tovább épen maradnak, ergo megkíméled magad egy rakás problémától, ugyanis a romló fogak egyáltalán nem vonzzák pl a nőket..

Akkor leszel férfi, ha úgy viselkedsz, és most még nem vagy olyan. Keseregni a rossz életeden - amiről persze a szüleid tehetnek - éretlen hozzáállás. Egy férfi elviseli a kudarcokat, megoldja a problémáit segítség nélkül, önálló és független! Nem csak elvárásai vannak, hanem nyújt is cserébe valamit!

Nem hiszem amúgy, hogy ez az egész a fogszabályzó miatt van.. inkább az, hogy túl sokat kezdesz képzelni magadról. A te élettapasztalatod nagyjából a 0 körül van, de mivel az éveid száma már eggyel meghaladja a 14-et, azt hiszed, varázsütésre felnőttél. Ahhoz évek, élmények és tapasztalatok kellenek. Hidd el, ebben a fórumban mindenki volt 15 éves, és mindenkinek voltak hasonló problémái. Ennél súlyosabbak is.. A felnőtté válás felé a következő lépés megoldani ezeket. Normális viszonyt kialakítani a családoddal, higgadtan közölni velük, hogy mit és miért nem akarsz, és felfogni az ő érveiket, aztán együtt dönteni! Neked is kell engedményeket tenned, mint ahogyan sokszor nekik is! A fogszabályzó pont az a téma, hogyha nem akarod, nem használod, szóval felesleges pénzkidobás lenne a részükről.. de ettől függetlenül nem hibáztathatod őket, amiért aggódnak a jövődért! Ilyen viselkedéssel pedig csak megerősíted őket a hitükben..

2011. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen helyzetekben a a fogorvos, és a szülők szava a mérvadó. Nekem kétszer volt állandó fogszabim. A másodikat 17 évesen tették fel, és majdnem 21 volt, amikor leszedték. Fogszabival mosolygok (!!!) a tablóképen, azzal ballagtam, meg minden. Életem leghosszabb tartós párkapcsolata eddig ;] A lényeg az, hogy mielőtt feltették volna, nem mertem kinyitni a számat, mert cikinek éreztem a fogaimat. Most, hogy már nincs fogszabim, bátran mosolygok, és állandóan mosolygok. Jól esik, amikor megdícsérik a fogaimat.


Ha annyira zavar, akkor ne fémet kérj, hanem átlátszó porcelánt. Észre se fogják venni. Ráadásul a fogszabályzó tök nagy divat lett. Ha az osztálytársaid/iskolatársaid nem tartanak férfiasnak, akkor azon a fogszabályzó sem fog változtatni. Tudod, valaki nem attól férfias, hogy ki van gyúrva, és nincs fogszabályzója.


22/L

2011. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
100%
15 éves, feminista férfi... ez igen! Tudod te, hogy mi az a feminista? Nézz utána, mert ha folyamatosan ilyeneket hordasz össze, nem a fogszabályzód lenne a "gáz" benned...
2011. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:

Vannak feminista (= a feminizmus eszméjét, azaz a nemek egyenrangúságát támogató) férfiak, de szerintem Te nem feminista, hanem feminin (=nőies, nőiességgel társított, nőiesnek tartott) vonásokra gondolsz magadat illetően.

Nem?

2011. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:

Üzenem a szüleidnek, nem csak fogszabályozóra, hanem pszichológusra is szükséged van, minél előbb annál jobb!


Nem ismerlek, nem ítéllek el, és meggyőzni sem akarlak semmiről, szerencsére ez nem is a feladatom. Lehetséges megoldást, segítséget ajánlok. Ha nem élsz vele, az sem az én felelősségem.


Ui.: Megfigyelésem szerint ez a vonás, hogy a lehetséges megoldást, ha felkínálják nekünk, akkor nem próbáljuk ki, hanem elkezdjük bizonygatni, hogy miért nem működne, a magyaroknál rögtön a szomszéd tehén megdöglesztése után jön. Ez egy alap játszma, és mintha felénk nagyon elterjedt lenne.

2011. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:

De egyébként megértem, hogy ha bántanak az iskolában, mert femininnek (lányosnak) tartanak, nem akarsz még fogszabályzót. Nyilván ezért hangsúlyozod azt is ennyire, hogy _férfi_ vagy.


A válaszadók nem tudom, hova jártak iskolába, lehet, szerencséjük volt - a gyerekek nagyon szemetek tudnak lenni sajnos. Én megértem a kérdezőt.


MOndd el a szüleidnek szerintem, hogy miért nem akarsz fogszabályzót. De az éjszakai jó megoldás lenne, azt senki nem tudná, és valamit az is érne. Hátha ebbe a szüleid beleegyeznének.

14.58

2011. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
100%
Most férfi vagy vagy depis??:D:D Gratulálok, iphone és hasonlók 15 évesen, elrontod a tanulmányaidat csak mert nem bírsz meglenni önállóan egy kollégiumban és még egy fogszabályzóba is belehalsz.. Nem férfi vagy te, hanem kisfiú és annak is elég hisztis..
2011. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
idefigyelj én fogszabályzós voltam ki nem állhattam,de tudtam hogy oka van mert ha jó a fogam akkor az orvos nem rakja rám csak mert a szülő mondja, sőt egy előttem levő gyerek szüleivel szinte ordított az orvos hogy nem tesz föl neki fogszabit mert semmi baja!!!! szóval ha már bent ültél akkor hiába nézett ki jól a fogad lehet hogy olyan baja van a fogsorodnak amit te nem látsz de a doki igen és fizethet akármennyit az apukád neki csak úgy nem rakhat rád fogszabit csak ha tényleg kell, mert más különben szép nagy büntetést kapna a nyakába.Ha te ezt nem tudod akkor nem férfi vagy csak egy kisfiú.Ja és tökéletes azóta a fogsorom hála a fogszabályzónak amit 13 éves koromban tettek fel az én kérésemre(lehet hogy akkor már érettebb voltam mint most te?):P:P
2011. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!