Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, milyen dolog...

Most komolyan, milyen dolog ez egy családban? Egymás elől megenni még az utolsó falatokat is.

Figyelt kérdés

Direkt vettünk magunknak (én és a barátom) ételt, szalámit, stb..,ez tegnap volt, és ma délutánra majdnem mind elfogyott a szalámi, zsömle nem volt egy darab se, kenyérből is épp hogy valami...


Meg anyukám tudja jól hogy szeretem a pudingot, vett is nekem 4-et, és abból 2 eltünt, gondolom megette a pasijával, és amikor kérdeztem tőle akkor persze azt tudja mondani hogy nem tudom.....


Most komolyan, milyen dolog ez egy családban?

Egymás elől megenni még az utolsó falatokat is.

Anyagilag amugy se állunk valami jól...


2011. febr. 27. 17:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%

Én koliba vittem volna kaját, pároméknál tároltam, amíg hétvége volt, rajta volt a nevem is, erre az öccse nem befalta több, mint a felét?! Aztán éheztem a koleszban, mert pocsék és kevés kaja volt, pénzem meg már nem sok.


Nálunk egy baj van: apám ha részeg, kizabálja a fél hűtőt, és nem állunk úgy anyagilag, hogy mindig szépen fel legyen töltve, így dugdosom előle a hűtőben, amit lehet, hogy be legyen osztva egész hétre, ne egy óra alatt tüntesse el... (hátra dugom, más mögé, stb, lusta hajolni)

2011. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád vett neked 4 pudingot, abból kettő elfogyott, és számon kéred? Azért ez elég furcsa hozzáállás? Az utolsó falatokat emlegeted a kérdésben, közben meg ott csücsül 2 puding a hűtőben! Én biztos mindenkinek a kezébe nyomtam volna egyet, hogy ne egyedül tömjem magamba, hanem másnak is jusson. De nem vagyunk egyformák.
2011. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Tinker Bell ***** válasza:
80%

Nem igazán értem, hogy miért háborogsz amikor kaptál jó és rossz válaszokat is!


Mire számítottál? Azt vártad, hogy azt mondjuk: Legközelebb, ha kaja van a hűtőben akkor inkább edd meg az összeset és légy rosszul, csak nehogy nekik jó legyen?


Mert szerintem neked ez a válasz lett volna jó!

2011. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%

"mire való a gyakorikérdések ha nem kérdezni valamiről??? "


Kérdezni és ELFOGADNI a válaszokat.


"nincs senki akitől segítséget kérhetnék "


Most sem kértél segítséget csak panaszkodsz. Kaptál jó ötleteket, vagyis nem is ötletet,hanem felhívták a figyelmed egy fontos szóra: KOMMUNIKÁCIÓ a családoddal ( az sajnálatos,hogy ez magadtól nem jutott eszedbe)


"és csak kíváncsiságból kérdeztem, mert hogy máshol is van -e ilyen... "


Ez tény. Kaptál is rá választ. A legtöbb helyen a család nem gondolkodik enyém- tiédben, hanem közös minden étel és aki éhes eszik.


Azon pedig kár megsértődni,hogy a többség nem állt neki fikázni anyukádat és a pasiját és nem jöttek a könnyes szemű válaszok,hogy mennyire rossz neked.Fogadd meg,amit az egyik kommentelő tanácsolt és BESZÉLJ velük,duzzogással nem mész semmire!

2011. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
45%

Pont az egyik nap néztem én is furcsán....


A férjem szépen felzabált 4 adag babfőzeléket (egy fazéknyi, két napra főztem), a két teljes szál! kolbászt hozzá, és még rá 2 doboz pudingot.


A "röhej" az egészben az, hogy a kisgyerkőccel mi még nem ettünk. (másfél éves és a szobában biliztünk meg játszottunk amíg apa nem szól, hogy megjött menjünk vele mi is enni) A kolbászt nem sajnálom, de hogy bírt annyit enni? (no meg hogy be sem szól, csak a mosogató csörömpölésére megyünk ki és látjuk hogy nekünk semmi sem maradt)


Így a kicsi üvöltve sírt az éhségtől, amíg valami főt ételt sikerült neki kreálnom. Ráadásul pudingot csak és kizárólag neki szoktunk venni.


Szóval az a baj, hogy néhány ember tesz rá, hogy a másiknak is jusson. Én inkább nem eszem, csak hogy a gyerekemnek kerüljön! De nagyon nagyon sok helyen vannak falánk emberek, akik a másikkal mit sem törődnek. :(


S ahol külön kasszából veszik meg ott meg egyenesen pofátlanságnak tartom és jogos felháborodásnak családtag ide vagy oda.


Kedves kérdező azért majd ha anyukádék bevásárolnak akkor ti is rámoljátok ki a hűtőt, vajon nekik hogy fog esni?

2011. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
85%

Én eleve nem "büszkélkednék" ilyen családtagokkal mint előző férje.....mélyen hallgatnék róla hogy eleszi a gygereke elől a kaját.

De a kérdező nem kisgyerek és nem ordított az éhségtől (legalábbis gondolom) csak azért mert anyukája megevett 2 pudingot.

2011. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

hát itthon anyukám nem tud jól főzni, én nekem meg nem engedi hogy főzzek, amit meg ő vesz nekem , direkt is mondja hogy nekem akkor minek eszi meg ezt nem értem


de mindegy



kösz a válaszokat

elég

2011. febr. 28. 14:51
 38/41 anonim ***** válasza:
77%
Talán mert megkívánta...
2011. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
39%
Én megértem a kérdezőt. A puding még oké, de az hogy a zsemlét, felvágottat megették előlük, nekik meg semmi nem maradt, az igenis durva. Főleg ha anyagilag vagy helyileg nem úgy van, hogy leszaladnak a boltba másikat venni.
2011. márc. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt az egyet nem értem hogy miért ide járnak sértett kamaszok, tinik, fiatalok szidni az anyjukat....eszembe nem jutna anyámat szidni fűnek-fának, egy másik kérdésben a napokban odáig fajult a dolog hogy a kérdezőnek már elmondták mindennek az anyját(idézek: ribi, elmeháborodott, stb.)

Gusztustalan dolog amikor kiscsajok megsértődnek valamint és jönnek a netre szídni az anyukájukat. Utolsó senkiházi dolog ilyet csinálni, vagy te talán szívesen olvasod ha anyádat szidja neked mindenki mert most épp haragszol rá?

2011. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!