Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednéd a lányodat (18)...

Elengednéd a lányodat (18) Németországba egyedül a neten megismert barátjához, akivel még soha nem találkozott?

Figyelt kérdés
köszönöm szépen a válaszokat
2011. febr. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
83%
A 20.20 asnak nagyszerű válasza lenne ez ha nem a jelen helyzetről lenne szó.Ez túlzott naívság egy vadidegennel szemben.(netes ismeretség,barátság?haggyuk már)ha egy huzamosabb ideje tartó ismeretség lenne akkor meggondolnám h elítélem e így viszont...
2011. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
87%
Semmiképpen, még én sem mennék ki ilyen feltételekkel, nem hogy a lányomat elengedjem.
2011. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
44%
Pechedre 18 évesen már nincs szüksége az engedélyedre, mert nagykorú de alaposan el kell beszélgetned vele és jól írta itt valaki: jöjjön csak el a fiú ha már akkora haverok hogy együtt akarnak külföldre menni és vedd szemügyre.
2011. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim válasza:
31%
Szerintem a kérdésben benne van a válasz.18 éves.Tehát nagykorú.Ő dönt.Az más kérdés, hogy legyen nála legalább annyi pénz ami elég néhány nap szállásra, meg visszaútra, meg egyébként sem árt óvatosnak lenni, először célszerű lenne a szüleiről is tudni valamit, stb... Ez az először jöjjön ő ide jó, csak ugyanúgy mondhatja ő is, hogy nem bízik meg benne, és jöjjön a másik, aztán a végén esetleg nem lesz találkozás sose. Amúgy nem ártana részleteket tudni. Mindenesetre ha valami nem tetszik, akkor meg lehet próbálni lebeszélni, de tiltani nem.
2011. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
90%

ma 20:25-ös ismét.

Na meg ahogyan már valaki írta. Úgy illik, hogy legalább első alkalommal a srác megy a lányhoz. Nem pedig fordítva, ki tudja milyen hátsó szándékai vannak! Ha valóban csak személyesen is meg szeretné ismerni, találkozni vele, akkor jöjjön a fiú!

Mond meg a lányodnak, hogy ezt így illik. Szóval ő nem mehet, de a fiú jöhet. Így nem is fog annyira morogni, és szem előtt is lesznek.

2011. febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
78%

Én megcsóválnám a fejem és jót mosolyognék rajta.

Miért nem jön először a fiú? Utána már nem szólok bele a dolgokba..

És igenis egy 18 évest is meg lehet fogni, amennyiben a szülei tartják el. Valóban oda megy, ahova akar, jogilag..

Ha a fiú nem tud jönni, akkor jó ötlet felvenni a kapcsolatot a befogadó családdal, vagy nem is tudom.. Felvilágosítani a lányt a várható veszélyekről, és ellátni annyi pénzzel, hogy baj esetén bármikor haza tudjon jutni. Ebben a korban még messze nincs élettapasztalata egy lánynak.. Akkor sem, ha egyébként önálló és érett gondolkodású, de még nem elővigyázatos, mivel nem ütötte meg a bokáját. Optimális esetben Németországban egy 19 éves fiú várja, de mi van, ha a zsákos ember? Esély sincs, hogy a nyomára bukkanjanak..

2011. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
93%

Attól még hogy 18 éves, gondolom otthon lakik, és nem saját magának keresi meg a pénzt, így szülői támogatás nélkül nem is tudna menni. Ebben az esetben viszont, én azt mondanám, hogy nem. És nem csak a külföld miatt, én úgy tartom még belföldön is a fiúban legyen annyi lovagiasság, hogy ő jöjjön a lányhoz, ez a minimum, nem a lánynak kell a fiú után rohangásznia.

24/N

2011. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a srácról annyit tudok, hogy egy éve ismeri, arab , egyetemista és ezért menne a lányom hozzá ki, mert a szünetben/nyáron/ megy haza a fiú
2011. febr. 28. 20:34
 29/46 anonim ***** válasza:
90%
soha.
2011. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
95%

23 vagyok,de elvárnám anyámtól,hogy ha kell,kössön ki ha épp megzakkantam és egy vadidegen arab pasihoz akarok kimenni más országba...majd észheztérek,és belátom hogy igaza volt...


pedig én rég nem anyámékkal élek,de ezt akkor se...


attól h 18,attól még van beleszólásod,nem este 10ig akarod otthon tudni diszkóból...

2011. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!