Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért kell mindig anyósomnak...

Mért kell mindig anyósomnak oda böknie az orom alá, hogy neki nagyszülői jogai vannak? Mire jó ez, így viselkedni?

Figyelt kérdés
3 hónapos babáról van szó.Ő neki az a baja hogy heti 1x jöhetnek fel,és Ő szeretne minden nap.El vinné a gyerekem,én meg nem engedem neki Ő szerinte mindenhez joga van.Én mint a kisbaba anyukája maradjak csöndbe,és hallgassak.Persze én ezt nem teszem,így én vagyok a legszemetebb meny a földön.Egyáltalán milyen nagymama az ilyen aki jogokkal jön elő?Mindig duzzogva jön látogatóba,és ha sír nála pici Ő is sír.Mért csinálja ezt?
2009. febr. 23. 21:20
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
87%
szia!!!Tanuld meg hogy az anyósok mindig is "féltékenyek" de ez nem feltétlenül azt jelenti hogy nem szeretnek hanem úgy érzik hogy elhanyagolják őket, de az életben alkalmazkodni kell és engedd hogy lássa és hogy foglalkozzon a gyerekkel tudom néha nehéz de talán a viszonyotok is jobb lenne!Remélem sikerül megoldani.
2009. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Ha ennyire utálod az anyósodat akkor be se engedd. Jobb lesz így mindenkinek. Neked is, mert nem kell látni, neki is, mert gondolom nem szeret olyan helyen lenni ahol utálják és a gyereknek is, mert nem veszi ki a gyűlölködéseitekből a részét. Szerintem az lenne a legjobb döntés ha néha (majd meg egyeztek hányszor egy hónapban) a férjed elvinné a kicsit a mamához. És akkor te is nyugodt lennél, mert nem látnád az öreglányt, ő is mert az unokával lehet és közben nem kell veled is találkoznia. Ez persze csak akkor megoldható ha biztosan tudod, hogy az anyósodnál jó helyen lesz a gyerek, nem ejti le, nem fog bömbölni a gyerek a kezében stb. Így sztem jobban össze tudnak barátkozni. Egyébként ha a mama nem megbízható (úgy mint nálunk) akkor ne hagyd, hogy kettesben maradjon a picivel. Sajnos az én anyám olyan, hogy még a kutyámat sem bíznám rá jó szívvel, nem hogy a gyerekemet. Az is csoda, hogy én valahogy felnőttem. Szóval ha a te anyósod is ilyen megbízhatatlan, nem törődöm akkor nincs szüksége szerintem az unokának ilyen nagymamira.

Röviden ennyi :)

Az lenne a legjobb ha leülnétek 3-an, a férjed a mama és te és megbeszélnétek ezt a dolgot.

Sok sikert!

Szió

2009. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyunk egyformák és az anyósok se azok.Az én anyukám sajnos nem érte meg az unokát de a párom mindig mondja hogy milyen jó lenne ha itt lenne,az én anyósommal ugyanez a helyzet.Soha nem szabtam mikor jöjjön akkor mikor kedve volt és igen én örültem a nagyinak és a gyerekek is.Egy kisgyereknek igenis szüksége van a mamára ne vigye el mert még pici de nyugodtan tedd babakocsiba és enged le őket sétálni.Próbáljatok kompromisszumot kötni egymással mert így csak a pici sínyli meg.Azért sír az anyosod mert úgy érzi teljesen kizárod az életetekből és a picivel sem olyan a kapcsolata amilyennek egy nagyival a megszokott.Az én unokám 2 éves és szinte minden nap találkozunk születése óta és se a lányom se a vejem soha nem próbált ezen válltoztatni ,sőt!szeretik ha velem van.Mindenkinek van hibája ezt bekell látni csak az nem mindegy hogy ki hogyan viselkedik egymással.Attól hogy a nagyi találkozik a picivel még te maradsz az anyja ezen senki sem válltoztathat.
2009. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
100%
Én megértem a kérdezőt.Mi is nagyon közel laktunk az anyóshoz,ezért mindennap jött,sőt volt olyan hogy reggel fél 7-kor,mikor én még pizsiben voltam.Persze ilyenkor fogta babusgatta.Nálunk is sok volt az ellentét a veszekedés.Annak ellenére,hogy mindennap jött még azt is akarta hogy nála is legyen,mi meg csináljunk vmi mást.Eleinte hagytam,aztán lázadtam,persze akkor meg én voltam a féltékeny anyuka.És persze Ő is mindig mindent jobban tudott.Az lett a végeredmény,hogy a gyerek szinte jobban ragaszkodott hozzá,mint hozzám.Nagyon sokat idegeskedtem,és hogy javuljon a helyzet elköltöztünk.Akkor már 2 éves volt a gyerekem,és láss csodát minden megváltozott.Jobban ragaszkodott hozzám,és azóta is bújik szeret.Anya tudtam lenni,és nem csak egy kívülálló,a saját picurom mellett.Persze látogattuk Őket,Ők is jöttek,de minden más volt.Van,hogy ott van náluk egész hétvégén.Vannak még nézeteltérések,de már elfogadjuk mindketten,hogy a másik másképp csinálná.
2009. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%

Ne törődj senkivel csak magaddal! Most te vagy a fontos! Majd a párod és baba! Az anyós most játszadozni akar az újdonsült játékszerével az unokával. Minek akar mindennap jönni? Miért akar beleavatkozni az életetekbe? Az uncsi előtt is mindennap jött, hogy zavarjon titeket és belebeszéljen mindenbe és feltartson és a kisfiacskája körül szaglásszon? Ez a TI életetek! Ő csak egy nagymama, nincs joga ahhoz, hogy mindennap ott lődörögjön. Ha nagyon akarja pereljen be láthatásért, körbe fogja a bíró röhögni. Sztem egy jó nagy adag önzőség van benne, mert csak a saját kisded szórakozásával törődik és azzal nem, hogy Neked mi a jó. Nálunk eleite anyukám 2-3x jött hetente és az is tök fárasztó volt, mert nem tudtunk a saját kis ütemünkben haladni a napirendel. Ha meg ráadásul akkor ücsörög ott nálad, amikor a párod hazaér a melóból, akkor még a ti közös 3asban töltött óráitokat rövidítené meg azzal, hogy ott pöffeszkedik csak azért, hogy neki jó legyen? Teljesen igazad van, sztem senkinek semmi keresnivalója nálatok akkor,hogy ha zavar és ezt tudomásul kell vennie és nem fenyegetőznie! Állj ki magadér magatok mellett. Ez a Ti életetek és olyan, amilyennek Te szeretnéd és ne hagyd, h berendszabályozzanak olyanba amit nem is szeretnél. Ennek egy feszkó, boldogtalan anyuka lenne vége és egy nagyi aki dicsekszik a szomszédságnak. Talán meg az is híresztelné, h ő mennyit segít, mert te rászorolsz,közben a kutya se kérte...sőt.

Ne törődj az itteni leszólokkal. Nekik mások az igényeik, és talán az anyósuk se egy ilyen terrorizáló erőszakosság, lelkizsaroló. Mindenki másmilyen. De ebben az időszakban magaddal törődj, különben a fejedre nőnek.

2009. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%
Nekem elég furi lenne, hogy ha anyósom napi 2-3-4-5 órát itt lenne. Ez az én családom. Mivel nem lakuk együtt, nem akarunk vele együtt élni, ezért csak zavarna a mindennapos ittlétével.
2009. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos tudom, hogy mit érez a kérdező!!!Mi is hasonló cipőben járunk. Egyszer elvittem hozzá a kisfiamat. Mert programunk volt. este nem akarta hazaengedni, mondván, hogy fürdött a gyerek, és már alszik ....na jó, gondoltam egyszer megtörtént nem a világ vége...de ez így ment 4teljes napig. Nem mehettem be a saját gyerekemhez a szobába, mert állítólag ha meglát minket, nem lehet vele bírni...egy 3hós babáról van szó!!!Aztán meguntam, összeszedtem a gyereket, és elhoztam. Sikerült elérnie,hogy a gyerek üvöltsön nálam, a saját anyjánál......tudom, én voltam a hülye, hogy nem léptem hamarabb.....

JOGOS A FELHÁBORODÁSOD KEDVES KÉRDEZŐ!!!!

2009. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg kell találnod, találnotok a kellő egyensúlyt.Neked is és neki is engedni kell.Felnőttek vagytok, ahelyett hogy egymást bántjátok, meg kellene beszélni hogy mi az az optimális közép, mi mindkettőtöknek még megfelel.Nem jó ha megfosztod az örömtől, hogy kisunokája van, de az sem normális hogy a családoddal él szinte.

Beszélj vele, szóból ért az ember.Nézd első sorban a baba érdekét, és aztán a tiédet.Értelems emberek lehettek(ő nevelte fel azt az embert akihez hozzámentél)így meg lehet beszélni ezeekt.Hidd el, lesz amikor örülni fogsz hogy tudod kire hagyni a kicsit.

Remélem sikerül dűlőre jutni.Jó egészséget nektek!

2009. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
49%
Hát aztán te azt sem tudod mekkora mázlista vagy.Az én anyósom alkoholista és ráadásul sz*rik az unokájára.Amióta megszületett a lányom (junius 7 én lessz 2 éves)csak egyszer volt nálunk.Mit nem adnék ha az én anyósom így szeretné az unokáját mint a te párod anyukája.
2009. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó szívesen cserélnék veled ha lehetne.Mert akkor nekem,és a gyereknek isteni életünk lenne.Nem kellene ezt a színjátékot heti 3 szór átélném,és nyugodtan nevelhetném a kicsit.Igen is ez a viselkedése engem felzaklat,sokszor úgy viselkedik mintha én nem is a baba anyukája lennék.Úgy érzem azért teremtetünk ezt a babát a férjemmel,hogy örömöt okozunk egymásnak,és a családnak.De így legtöbbször csak bánat van:(Én sem mászok mások nyakára,és én sem sírok ha nem minden úgy van ahogy azt szeretném,én sem járok bejelentés nélkül anyóséknál,mert oda mindig be kell jelentkezni.Én sem mászok az ő életükbe,és én sem jövök elő a szülői jogaimmal.Egy családba nincsenek jogok,csak mély szeretet,ragaszkodás.Soha nem volt egy minta anya,és feleség,nem hinném,hogy nagyiként is ilyen hozzá állással az lenne.Egy nagyszülőnek az a dolga,hogy szeresse a kis unokát,és ne a szülőket zsarolja mert amit ő tesz érzelmi zsarolás.Nem érdekel ki mit szól,de a gyereke az embernek szent mivel,hogy pici nekem,és férjem feladta a megvédése.

Nem neki szültem,és főleg nem azért,hogy ő nevelje fel.Ő neki hál ég 2x is meg adatott az az érzés ami a világon a legszebb édes anyának lenni.Le ülni vele nem lehet,mert ha ellent mondok,vagy a nem tetszésem nyilvánítom én vagyok a mumus.Lényegébe ez nagyfokú féltékenység ő részéről.Muszáj még most letisztázni vele,mert később meg azt veszem észre itt alszik mellettem agy ágyamban,vagy a gyerekágyba.Mindenki élje a saját életét,én sem szólok anyósom éltébe nem is szeretnék mi közöm lenne hozzá.Olyan nincs,hogy egyik fél enged,és enged a másik még kihasználja ezt,és rá telepszik a fia családjára.Attól még,hogy babánk van élhetünk ugyan olyan családiéletet mind eddig.Én sem zuzom szét az ő életét,és ő se tegye az enyémmel.Ez azóta van mióta megszületett a baba,azóta minden drámát eljátszik csak,hogy itt legyen.Beszélni vele nem lehet mert öntörvényű sajnos,hiába mondod neki b ő azt mondja c stb

2009. febr. 24. 14:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!