Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában hogy hogy ennyien...

Mostanában hogy hogy ennyien vállalnak fiatalon gyereket?

Figyelt kérdés

A médiában azt szajkózzák, hogy kitolódik a gyerekvállalás, manapság nem "divat" fiatalon szülni. Mégis 4 volt osztálytársamnak is mostanában született gyereke + 2 most terhes. 21-22 évesek vagyunk.

Szerintetek aki ilyen fiatalon szül, az később "megbánja"?


(Úgy értem a megbánást, hogy vajon tartós lesz az apával a kapcsolat? Megbánja-e, hogy divatosan fogalmazva "nem élte ki magát"? Van aki azt mondja az a jó ha a 20-as évek elején szül egy nő, van aki meg azt hogy érettnek kell lenni ahhoz, és 25 éves kor után érdemes)


2011. márc. 23. 20:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor érzem, hogy nem a nekem megfelelő körökben mozgok.:( 25 évesen szültem, most lesz egyéves a babám, és még egyetlen barátnőm sem tervez ilyesmit. A játszótéren, babás foglalkozásokon is mindenki sokkal idősebb.
2011. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Az a bizonyos utolsó előtti vagyok. 17 éves vagyok és csak a véleményemet írtam le. Szerintem egyik gyerek se, szülő se örül, ha netalántán a gyerek nagyanyjának hiszik az emberek. Lehet lepontozni nyugodtan (mint az előző válaszom:D) nem érdekel. Szimplán csak ez a véleményem.
2011. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell lehülyézni valakit,mert értelmesen elmondja a véleményét?

Én is pont ezért szerettem volna fiatalon szülni,de sajnos ember tervez...

2011. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
29%

Elég gyerekes ok, hogy nem akarja valaki, hogy a gyerek nagyijának nézzék. Ezer meg egy ok van, erre kiválaszt egy ilyen idióta okot.

"Az utca emberének fontos véleménye miatt szültem fiatalon...."

2011. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Ez azért nagyon ember függő is van akinél jól sül el, hogy fiatal, mint annak a válaszolónak a szülei aki gyerekként írt. Ugyanakkor sokszor az ilyen fiatal szülők nem tudják fegyelmezni, tanítani a gyerekeiket, egyáltalán nem fogadnak nekik szót és nem is érdekli őket mit mondanak.
2011. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem lehetnék 17 éves?!?!?!? Csak azért, mert ismerem a vesszőt? Esetleg azért, mert tudom mit írnak j-vel és mi ly-vel?
2011. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%
Azzal, hogy valakit hülye gyereknek nevezel, csak magadat minősíted!
2011. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%
nekem az a tapasztalatom, hogy nem a fiatal szülőknek,hanem az idősebbeknek vannak rosszul nevelt gyerekei! Sokkal jobban féltik,elkényeztetik az idősebbek,mint a fiatalabbak.,
2011. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg nem jellemző, hogy huszonévesek vállalnak gyereket. Pontosabban úgy mondanám, hogy az alacsonyabb iskolázottságúak körében ez elterjedt a mai napig, de akinek fontos a jövője és szeretne valamit elérni a munkájában, az jellemzően nem fog 22 évesen (az egyetemi évei alatt) gyereket szülni.

Én se szülnék ennyire fiatalon. Nagyon ritka, hogy valaki ennyi idős korára már félre tud tenni x összeget, van saját lakása (és nem kell a szülőknél élősködni gyerekestül) és a férje/párja annyira jól keres, hogy gond nélkül kijönnek egy fizetésből. Van ilyen, de ritka. Már pedig én mindenből a legjobbat szeretném adni a gyerekemnek és nem szeretném ha nélkülözne. De ez szubjektív vélemény. Felőlem mindenki akkor szül, amikor akar, jónak látja.

2011. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért vállalnak gyereket,mert szeretnék és nem akarnak várni!Ebben a világban arra várni,hogy legyen lakásod,autód stb. mindenki 50 évesen szülne!

Nekem is van sok ismerősöm,akik 20-21-22 évesen szülnek...ők azok akik jó férjet fogtak (pénzeset!)és már minden ott van az ölükben!

2011. márc. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!