Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne igyon...

Mit tegyek hogy ne igyon ennyit a párom? Féltem hogy alkoholista lesz, ha még nem az?!

Figyelt kérdés

Már elvileg több éve rendszeresen iszik. Heti 2-3alkalommal, ebből már csak egyszer iszik rövidet is(pálinka), a többi az sör. Kívánja.

Azt mondja, hogy szeretne változtatni ezen miattam, de nehéz neki, mert hozzá van szokva. 24éves egyetemista, és bár azt hiszi, hogy ez csak átmeneti, én biztos vagyok benne, ha elvégzi a sulit, akkor is így fog folytatódni, mert kívánni fogja, hisz az évek alatt hozzászokik.

Más téren nincs gond, jó a párkapcsolatunk, nem szeretném emiatt elhagyni, mellette akarok lenni, segíteni szeretnék neki, de tanácstalan vagyok. Megegyeztünk hogy heti 1x igyon, 2hétből egyszer se bírta ki. Most beszéltem vele, mondta, hogy szeretne változni, de ilyen hirtelen nem megy, adjak neki időt, és megteszi értem. 18éves vagyok, ilyen téren végképp tapasztalatlan, ezért kérem a ti tanácsotokat.


És nem azért kérem tőle, hogy ne igyon, mert elakarom választani a barátaitól, hanem azért mert féltem az egészségét. Komolyan tervezem vele a jövőnket, elvileg ő is velem.


Előre is köszönöm.


2011. márc. 23. 22:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%
Egyetemista...jártál te már egyetemi koleszban?:D
2011. márc. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

A sok, nagyon elnéző és rosszul tájékozott válaszolónak: nem a mennyiség és az ital minősége határozza meg az alkoholizmust.

A függőség a meghatározó.Akár a testi, akár a lelki.

Nem tudom, hogy jelen esetben hol tart a testi függőség (bár "kívánja" az italt, ez sokat mond), a lelki függőség biztos, hogy megvan, mivel" 2 hétből egyszer sem bírta ki."

Kérdező, menjetek el az addiktológiára, együtt, ha ez nem megy, akkor te menj - el.

2011. márc. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hétköznap már csak sört iszik, kb 2-3, mert megkértem még az elején, hogy ne igyon pálinkát akkor is.

Hétvégén beszokott rúgni, akkor pálinkázik is.


De nekem ez is sok, mert alkohol. Én később gyerekeket szeretnék tőle, ezért is érdekel az egészsége, meg azért is mert szeretem, és nem akarom, hogy baja legyen azért mert most fiatal és meggondolatlan.


Én leírom nektek a dolgokat magmaról.. Írtátok, hogy még fiatal vagyok meg stbstb. Nem volt valami jó életem, mindenki csak kihasznált, a szüzességem úgy vesztettem el, hogy megerőszakoltak. Ő tényleg szeret törődik velem, tisztel, és ez oda-vissza így működik. Ő az első akivel nem fáj az együttlét, akinél tényleg azt mondom, hogy a szex nem egy mocskos dolog. És mivel ilyen fontos Ő nekem, mivel tudom hogy értékes ember, ezért nem szeretném ezért az egy hibájáért elhagyni. Én tényleg mellette akarok állni, és segíteni neki. Azt mondta ha elhagynám még többet inna.



Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszaitokat, ha még van valami ötletetek írjatok.

2011. márc. 23. 23:27
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, mennyit iszik. Ha hetente egyszer pár felest, meg néha egy-két sört, szerintem azzal az égvilágon semmi gond nincs. Attól még senki sem lesz alkoholista, ha néha iszik és nem is fog belehalni.

Ha viszont sokat részegeskedik, és tényleg nem tudja megállni, akkor tényleg változtatnia kell, még ha nehéz is neki.

2011. márc. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindegy, hogy szeret inni, vagy függ az italtól.
2011. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de akiknek elég hányattatott élete volt, azok hajlamosak benne ragadni olyan kapcsolatban is, amiből épeszű ember menekülne, mert ők azt hiszik, az milyen jó, közben meg semmi különös. Nem feltétlenül igaz a barátodra, de azért ezt tartsd szem előtt.
2011. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnélek megbántani, de pont ez jutott eszembe. Akiket megerőszakoltak vagy rossz sorsuk volt hajlamosak nagyon kötődni valakihez, aki ezen átsegítette őket vagy segített feledni. De ne hidd, hogy nem találnál másik ilyen férfit, aki törődik veled!

Az pedig, hogy ha elhagynád még többet inna szimpla zsarolás.

Vagy akkor ülj le vele beszélni mondd el neki, hogy neked emiatt is sokat jelent de ne italozzon. Ha ez se hat rá akkor nincs miről beszélni.

2011. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Előző héten veszekedtünk és azért ivott, jó ürügy volt rá, de most nem veszekedtünk és mégis ivott, engem nem érdekel, hogy csak 2sört, de megígérte hogy 1hetet kibír és nem így lett.

Függetlenül hogy mit és mennyit iszik, én függőségnek nevezem, mivel nem bír ki 1hetet nélküle.


De ez hogy egyetem...nem vagyok egyetemista, nem is leszek, de nem ok arra hogy rendszeresen innia kell.


Volt olyan, hogy lementem vele, mikor a haverjaival találkozott, 3x volt ez a múlt héten, és nem ivott alkoholt, csak kólát meg rostost. És azt mondta, hogy ez jó érzés neki. Én túl gyengének látom a dolgokhoz.

2011. márc. 23. 23:33
 19/27 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam már. És tényleg nem hiszem hogy lenne más, vagy hogy tudnék mást szeretni, pedig LENNE.

És tényleg mindenkihez kötődök, már ha egy jó szót szóltak, pont ezért volt utána, hogy úgy vertek át ahogy kedvük volt.

Viszont azt érzem, hogy ezt meg kell érte tennem. Ő megtette velem azt, hogy segített túllépni, én meg megteszem neki ezt. Ha mégsem változna, akkor tovább lépek.

2011. márc. 23. 23:36
 20/27 A kérdező kommentje:
Holnap megfogjuk ezt beszélni, majd leírom, hogy mire jutottunk.
2011. márc. 23. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!