Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne igyon...

Mit tegyek hogy ne igyon ennyit a párom? Féltem hogy alkoholista lesz, ha még nem az?!

Figyelt kérdés

Már elvileg több éve rendszeresen iszik. Heti 2-3alkalommal, ebből már csak egyszer iszik rövidet is(pálinka), a többi az sör. Kívánja.

Azt mondja, hogy szeretne változtatni ezen miattam, de nehéz neki, mert hozzá van szokva. 24éves egyetemista, és bár azt hiszi, hogy ez csak átmeneti, én biztos vagyok benne, ha elvégzi a sulit, akkor is így fog folytatódni, mert kívánni fogja, hisz az évek alatt hozzászokik.

Más téren nincs gond, jó a párkapcsolatunk, nem szeretném emiatt elhagyni, mellette akarok lenni, segíteni szeretnék neki, de tanácstalan vagyok. Megegyeztünk hogy heti 1x igyon, 2hétből egyszer se bírta ki. Most beszéltem vele, mondta, hogy szeretne változni, de ilyen hirtelen nem megy, adjak neki időt, és megteszi értem. 18éves vagyok, ilyen téren végképp tapasztalatlan, ezért kérem a ti tanácsotokat.


És nem azért kérem tőle, hogy ne igyon, mert elakarom választani a barátaitól, hanem azért mert féltem az egészségét. Komolyan tervezem vele a jövőnket, elvileg ő is velem.


Előre is köszönöm.


2011. márc. 23. 22:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%

"Azt mondja, hogy szeretne változtatni ezen miattam, de nehéz neki, mert hozzá van szokva."

Most akkor sajnálni kell? Ha annyira leakarna szokni megtenné.

Én dohányzom, már régóta. Szeretek is cigizni nagyon. De ha a párom azt kérné, hogy miatta szokjak le, megtenném. Ez a fejben dől el. Nekem nem kell cigitapasz, egy alkesznek sem kell elvonó. Ha leakar szokni, megteszi.

Én simán megmondanám neki, hogy fejezze be, vagy elhagyom. Vagy a pia, vagy a te. Ennyi.

2011. márc. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

23:43 véleményével értek egyet. Én is cigiztem évekig, nem is keveset, aztán abbahagytam. Nem csökkentettem a mennyiséget, nem használtam tapaszt, nem mentem pszichomókushoz, hipnotizőrhöz, hanem nem gyújtottam rá többet. Ez már sok éve volt és nem szoktam vissza.


Aki hétvégente pálinkázik, amúgy meg a héten maximum egy-két sört iszik, az még nem fizikai függőség, hanem lelki. Ő akkor most beteg, gyenge, nincs akaratereje, sajnálni kell. Aztán mindenféle agytágítás után talán valamelyik pszichológus ráveszi arra, hogy egész életében kínlódjon, hogy uralni tudja ezt a szenvedélyét.

Ahelyett, hogy visszább venne a piálásból, hogy ne az határozza meg az életét.

2011. márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van pár ilyen ismerősöm az egyetemről...

érdekelne, honnan szarják rá a pénzt, és ha már van, akkor miért ilyen idiótaságra költik?


volt ilyen korszak sajnos az én életemben is, hogy minden este megittam egy sört, mert valahogy jól esett. kezdtem érzeni, hogy ez már nem oké, h az esti rutin része a pia. aztán amikor azt vettem észre, hogy az őszi gatyáim nem jók rám, akkor derült ki, h híztam 5 kilót a piától. akkor mondtam azt, h az esti rutin része innentől a futás lesz :D


nem lehetne megoldani, hogy inkább veled legyen a haveros piálások helyett? és ha elmentek, az is 1 héten 1x.


én is egyetemista vagyok, de nem gázabb attól az életem, hogy nem fetrengek minden este valami koleszos bulin...

2011. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nincsen alkoholizmus, csak kitalálták hogy pénzt szerezzenek. Mértékkel kell inni és nem lesz semmi baj sem.
2011. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Hát igen neki is van pocija, de imádom :)

Nem várnám el tőle, hogy ezt az időt velem töltse és ne a haverokkal, csupán annyit, hogy ne igyon velük minden alkalommal.

Remélem Ő is rá jön úgy mint Te, hogy ez így nem vezet jóra.

2011. márc. 24. 00:27
 26/27 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem issza magát pocsolya részegre, csak iszik 1-2 sört egy több órás beszélgetés során, és nem minden nap, akkor szerintem nincs gáz. Az egyetem az tanulás mellett igenis a bulikról is szól. És azért tisztázzuk, hogy Kérdező nem azt írta, hogy heti 2-3 alkalommal részeg, hanem hogy annyiszor iszik kicsit. Nem mindegy. Mindenki úgy ír itt a pasiról, mintha ezeken a napokon a saját hányásában fetrengve agonizálna.

Az egyetemen én is sokat buliztam, ittunk, söröztünk, sokszor feleseztünk, néha már a délelőtti órákról átmentünk a kocsmába, ami 10-kor nyitott. És??? Egyik legjobb voltam a tankörben, egyetem elvégzése után azonnal munkába álltam, jó helyen vagyok, jó fizetéssel. Az egyetem után nyilván abbamaradtak az iszogatások, mert a munkahelyről nem lehet lógni, és másnaposan sem lehet dolgozni. Amikor összefutunk a régi cimborákkal, akkor még megiszunk pár sört, de ez már havi 1-2 alkalom. És egyre ritkul, ahogy sorba házasodunk és születnek a babák. Ez az élet rendje. Az egyetemen kiélni magunkat, aztán az életben komolyan viselkedni. Párod 24 éves, feltételezem hamarosan befejezi az egyetemet. Ha utána pár hónappal sem kezd változni a dolog, akkor érdemes elgondolkoznod a folytatáson. De nehogy már leszabályozd.

Te majd gyerekeket szeretnél tőle... Úgy állítod be ezt a dolgot, mintha ettől már nem lenne egészséges ember. Ez hülyeség! Ettől sokkal lumpabb embereknek is makkegészséges gyermekük születik. És igazából a nőnél számít, hogy fiatalon is normálisan éljen, mert (ezt biológiából tudhatjuk) a nők petesejtjei már születésükkor megvannak, bármit eszel-iszol az hatással van a testedre, benne a petesejtjeidre is. A pasiknál viszont folyamatosan termelődnek a spermiumok, tehát ha 2005-ben megivott 1 sört, az semmilyen hatással nincs a 2011-ben termelődött spermájára. Persze más tészta, ha hazavágja a testét, de heti 2-3 alkalommal 1-2 sörnek nincs ilyen hatása.


Kedves kérdező! 18 évesen nem kellene nyugdíjasként megélned az életet. Az élet szórakozás is! Nekem az írásodból egy túlaggódó, otthon ülős, anyáskodó, magát nagyon komolyan vevő lánynak tűnsz. Lazíts!


De szeretném hangsúlyozni, hogy más az iszik 1-2 sört, és más ha részegre issza magát!!!

2011. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
75%

A kapcsolatunk elején a férjem néhányszor nem tudta, hol a határ, előfordult, hogy hányt is. Ekkor mondtam neki azt, hogy az én családomban ez nem szokás, és ha hozzám akar tartozni, nem fordul ez elő többet. Saccolja meg, mennyi az, amennyitől nem kezd rókázni, mert hogy én másnap sem leszek erre tekintettel, sőt csak nevetni tudok azon, hogyan intézi el magát, az biztos. Hatott.

Azóta heti 2 alkalommal van a haverjaival (2-3 órákat). Megisznak 1-2 sört, ugyanennyi felest, beszélgetnek egy jót. Nem részegedik le, kicsit ugyan elfelejti, amiről utána este beszélünk, de nem vészes. De ha kérem, hogy ne menjen, mert mondjuk nem érzem jól magam, akkor itthon marad. Ha ő nincs jól, lemondja a találkozót. Igényli a barátokkal való találkozást, soha nem is tiltottam, csak azt nem szeretem, ha 11 körül még nincs itthon, és lerészegedik. Alkalmanként persze előfordul, hogy hajnalban jön haza, de ez évi 2-3 alkalom (céges karácsonyi buli, szilveszter, ilyesmik).

2011. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!