Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában olyan...

Miért van mostanában olyan sok fiatal anyuka? 22 évesen már van gyermeke és házas. Ti is észrevettétek?

Figyelt kérdés

Nekem ez valahogy olyan furcsa. Ti hogy vagytok ezzel?

Esetleg van itt köztetek olyan, aki személy szerint 22-24 éves és már vagy házas vagy már gyermekük is van?

Nem tartottátok korainak a döntést? Hogy hogy ilyen fiatalok babát vállaltatok/vállaltok? Anyagilag ez hogy oldható meg nálatok?


2011. ápr. 5. 23:16
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesanyám 23 évesen szült meg engem, szerintem ez egyáltalán nem korai. Én inkább azt veszem észre,hogy sokan 30 felett szülnek.
2011. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok, másfél éve házas, egy hat hetes kislány anyukája. Nem tartom korainak, mindig úgy terveztem, hogy 25 éves koromra anya legyek. Anyagilag nagyon egyszerű, dolgoztam már jó ideje, a fősulit is csak levelezőn csináltam.

Nálunk az a jó, hogy a férjem 10 évvel idősebb, ő most érett meg a gyerekvállalásra. Én meg mint mondtam, mindig fiatal anya szerettem volna lenni. Így mire a kicsim oviba megy, még elég fiatal leszek ahhoz, hogy kitaláljam, mivel szeretnék foglalkozni.

2011. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

"Muszáj ezt megjegyeznem: jellemzően azoknak sikerült 25 előtt családot alapítani, akik az első tinikori szerelmükkel maradtak. A másik alternatíva pedig az, hogy-és most senki ne vegye magára-gimnázium után nem tanultak tovább és a férjük eltartja őket."


Nem kellene mindenkit beskatulyazni.


Nekem pl. tinikent nem is volt baratom, mert nem akartam. 2 diplomam van, most akarom a 3-dikat kezdeni...

2011. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jogos. Nem kell beskatulyázni senkit! 25 éves korom előtt szültem, nem a tinikori barátommal vagyok együtt, és nem is tart el a férjem. Szóval szerintem sem kéne általánosítani.
2011. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
80%

21éves vagyok, 19 hónapos a kisfiam. Páromnak jól fizető állása van, illetve őstermelő,tehát jól megélünk. Nem terveztem a picit, becsúszott,és nem akartam elvetetni. Egyetemre járok, néha bulizok, nagyokat kirándulunk, szóval olyan anyukásan. Jövőre tervezzük a kistesót :)

Imádok fiatal anyuka lenni

2011. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok. Valaki írta,hogy ez akkor oké,ha a férfi stabil egzisztenciával bír. Igen,ez nálunk is így van.párom 15 évvel idősebb nálam,tehát ő nem most kezdi az életét, már megvannak az alapok.

Ha nem így lenne,mi is szűkösen éldegélnénk.

2011. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
50%

Azt azért bírom, amikor a kedves fiatal anyukák azt hiszik, h mindenki, aki nem 22 évesen szül, azért dönt így, mert éjjel-nappal bulizik és a saját hányásában fetreng minden éjszaka. Vagy mikor közlik, h 21 évesen saját jól menő vállalkozás, ház, kocsi, stb. Önerőből?? Persze. Nem mindenkinek gazdagok a szülei. Mindazonáltal a pénz szerintem nem kifogás!

Jaigen.. diploma?? Később mi lesz? Érettségivel nem lehet elhelyezkedni. És egy 3 éves okj képzéssel se nagyon. erre is gondolni kéne.

Nem azt mondom, h szüljünk 4o évesen, de át kellene gondolni azért pár dolgot.

27 éves kismama

2011. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

17:32essel egyet értek!


Irigylem azokat a párokat akiknek anyuci apuci megvesz mindent, lakás, autó aztán nincs is más dolguk mint 21-22 évesen gyereket vállalni.

Hát igen, azért igy lehet is.

De ha 4 fő él meg havi 150 ezerből, abból nehezen lehet kigazdálkodni még egy olcsóbb kocsit is!

2011. ápr. 6. 17:35
 49/53 anonim ***** válasza:

Én vagyok az utolsó 21 éves hozzászóló.

Nekem szerencsém volt a párommal. Eszem ágában nem lett volna még szülni, de így alakult. Az,hogy anyagilag stabilan élek, csak a páromnak köszönhető. Anyuék semmit nem tettek a seggem alá. Az öcsém súlyos beteg, édesapám meghalt,hihetetlen szegénységben éltem le az egész gyerekkoromat. Pont ezért tanulok, és igyekszem bebiztosítani,hogy ha véletlenül egyedül maradok,akkor se keljen éheznünk. Az pedig,hogy 22 éves koromra szeretnék még 1 babát, szerintem normális, hiszen egyrészt a korkülönbség se legyen hatalmas,és a párom se lesz fiatalabb,és én is vágyom rá.

Egyébként én nem ítélem el a későn szülőket sem. Nekem is más terveim voltak, 25 éves koromig tervbe sem volt gyerek. És hiába vagyok anya, néha nekem is sikerülnek be görbe esték, és ezt nem szégyenlem.

2011. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Es azert kell a masikat bantani, mert neked nem telik ra? Ha neked rossz, legyen masnak is az? Senki elete nem tokeletes es szerintem az ide iro fiatal anyukak is leirtak, hogy nem teblabolnak es nem abbol all az eletuk, hogy szulnek egy gyereket es utana az el van maganak a sarokban, ok meg szorakoznak.


Te honnan tudod, hogy attol, hogy valaki fiatalon szul, nem megy at sok mindenen? Nem ul bele a tutiba. A legtobb ember eleve nem vallalna be azt, ahogy pl. en elek, mivel a ferjem rengeteget kulfoldon van, nem is johet onnan haza (katona, oda megy, ahova kuldik Afganisztanban, Irakban is volt). Igy engedhettuk meg a babat fiatalon. De megy az itelkezes, gratulalok!

2011. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!