Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában olyan...

Miért van mostanában olyan sok fiatal anyuka? 22 évesen már van gyermeke és házas. Ti is észrevettétek?

Figyelt kérdés

Nekem ez valahogy olyan furcsa. Ti hogy vagytok ezzel?

Esetleg van itt köztetek olyan, aki személy szerint 22-24 éves és már vagy házas vagy már gyermekük is van?

Nem tartottátok korainak a döntést? Hogy hogy ilyen fiatalok babát vállaltatok/vállaltok? Anyagilag ez hogy oldható meg nálatok?


2011. ápr. 5. 23:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Azért azt senki ne felejtse el,hogy ma már teljesen más időket élünk,mint mikor a nagyszüleink voltak fiatalok.Ma egy huszonévesnek sokkal nehezebb dolga van,másrészről ugye mostmár egy érettségivel semmire nem megy az ember,tanulni is kell,tehát leghamarabb 20 éves kora körül tud valaki munkába állni. Szerintem jórészt az anyagiak miatt tolódott későbbre a gyermekvállalás időpontja.

Ettől függetlenül egyáltalán nem furcsa számomra ha valaki 20-22 évesen gyereket vállal,csak a legtöbb embernek nincs miből,ilyenkor még. Tudom,hogy a szeretet a fontos meg blabla,én sem luxusra gondolok de azért valamiből el kell tartani egy gyereket.

2011. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

"Én is gyülöltem, hogy anyám 33 évesen szült (pedig az még nem is olyan extrém késö), és hogy állandóan azt a r*hadt nagy élettapasztalatát vágta a fejemhez."

Ezen ne akadj ki :) Engem anyukám 25 évesen szült, mégis egész kamaszkoromban azt mondogatta, hogy neki több a tapasztalata, hallgassak rá. Ezt bármelyik szülő mondogathatja a gyerekének, hiszen valamennyivel mindenképp idősebb nála, többet élt, többet látott. Nem mondom, elég idegesítő tud lenni, de azért sok mindenben azt kellett tapasztalnom, hogy anyukámnak igaza volt, csak akkor ezt nem láttam be, mert tényleg nem tudtam a dolgokat több nézőpontból megvizsgálni.

Nem kizárt, hogy a fiamnak én is fogok arra hivatkozni, hogy ebben vagy abban több az élettapasztalatom, pedig csak 20 éves voltam, amikor született. Nem ezen múlik, 20 évvel akkor is többet éltem, és a születése óta is folyamatosan szerzem a tapasztalatokat, hol ebben, hol abban, miközben ő azokon a területeken nyilván nem, hiszen csak 3 éves. Bár inkább megpróbálok nem arra hivatkozni, hogy én idősebb vagyok nála, hiszen tudom, mennyire idegesítő :)

2011. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vettem észre! felénk inkább senki sem akar házasodni-férjhez menni, családot meg pláne senki...
2011. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon egyéniség- és élethelyzet függő. Van, aki már 18 évesen alkalmas az anyaságra és szeretné is, van akinél ez csak a késő harmincas éveiben jön el.

Plusz ott vannak a külső tényezők is.

Anyám 40 évesen szült, mert az első házassága (20-23) tönkrement a férje hűtlensége miatt. A válás előtt teherbe esett, de elvetette, mert már menthetetlen volt a házassága. Utána azt mondták neki, hogy többet nem lehet gyereke, mert a műtétet elrontották.

Apámmal 36 évesen találkozott és váratlanul lett terhes 40 évesen (belenyugodott, hogy nem lehet gyereke).


De aki még fiatalnak érzi magát akár 30 évesen is a gyerekhez, az miért szüljön? Ha már néhány évvel később tényleg teljes szívvel tud a gyerekre koncentrálni, inkább akkor vállaljon, mint évszámok szerint, mert "kell".

2011. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
80%

20 éves vagyok Pesti. Egyetemre járok, van egy párom fix munkahellyel, átlag fizuval. + Van egy kislányom. Az egyetem megy mellete jó átlaggal.

Lakásunk van, elég frekventált helyen. A kicsinek mindene megvan, és nem éreztük korainak.

Kinek mit hozz az élet.

Aztán lehet lepontozni, mert gyakorin az a divat, hogy a fiatal anyukákat lepontozzák az idősek, és fordítva. Mintha nem lenne mindegy. A renedlőben minden mami tök jól elbeszélget kortól függetlenül. Itt meg...

2011. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
35%
Az én környezetemben akinek gyereke van és olyan 20-24 éves(8-9 ember) ott mindíg csak becsúszott, marhára nem tervezték.És legtöbbnek nem is a férje a gyerek apja(nem is akarják őket elvenni) és házuk sincs meg semmilyük.A semmibe szültek meg a szülők nyakára.Ez felelőtlenség szerintem, de mindegy.Van egy pár akik tervezték, de a pasi már 35 éves a csaj meg 23.Én még nem akarok gyereket.24/l
2011. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, szerintem egyáltalán nem biztos hogy az idősebbek pontozzák itt le a fiatalokat és fordítva. Ez sztem butaság, és mi értelme? Inkább olyanok, akik egyáltalán nem vállaltak gyereket (és már megbánták ezt a döntést). Én legalábbis ilyen lepontozókat képzelek a sorok mögé.
2011. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Igen ez is lehet :)
2011. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
igen,ez nekem is furcsa! Én most vagyok 30 és még mindig el nem tudom képzelni,hogy gyerekem legyen!Most csinálom a másoddiplomám. Valahogy annyi mindent szeretnék még csinálni,kipróbálni az életben! Majd 36 és 40 között szülök szerintem,ha addigra megjön az ihlet :) Ha meg nem,hát akkor sem bánom,úgy látszik nem vagyok egy anyatípus. :)
2011. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
36%

Muszáj ezt megjegyeznem: jellemzően azoknak sikerült 25 előtt családot alapítani, akik az első tinikori szerelmükkel maradtak. A másik alternatíva pedig az, hogy-és most senki ne vegye magára-gimnázium után nem tanultak tovább és a férjük eltartja őket.

Szóval nem feltétlenül kell az önzőség és a felelőtlen bulizási vágy számlájára írni, hogy valakinek jóval később jön össze a gyerek.

Nekem nincs tőkém, a szüleim nem tudnak támogatni, nekem kell mindenért megdolgoznom. Másfél éve vagyok komoly kapcsolatban, nekem csak 23 évesen jött el ez az életemben.

2011. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!