Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alkoholista apám már...

Az alkoholista apám már megint fenyeget és lelkileg terrorizál, bevan álva, mit lehet tenni? 16/F

Figyelt kérdés
Anyám szívja meg, én fent vagyok a szobámban, ha nagyon durva a helyzet mindig beszállok és megpróbálom leállítani, de ha megint nagyon eldurvul a helyzet HOVÁ LEHET FORDULNI???????????????? Mit lehet tenni? Szomszédok? Nem tudom mit csináljak, DE ÉN EZT NEM BÍROM TOVÁBB HALLGATNI! MINDEN A BAJA! MINDEN!!! ÉS NAGYON AGRESSZÍV!
2011. ápr. 22. 17:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy anyukádat kellene rávenned, hogy mondjon le apádról. Közöld vele, hogy te nem tudsz így élni, és egyedül az tart otthon, hogy félted őt, de már közeleg az a perc, hogy lelépsz és soha többé nem hall rólad. (akkor is, ha nem tervezed..). Ha választásra kényszerül közted és a férje között, talán elérheted a célod.

Nem tudom, mit tesz ellenetek apád, csak üvölt vagy verekszik is? Életveszélyben érzitek magatokat? Hogyan fogadná, ha kiraknátok otthonról? Mert ha ellenetek fordulna, akkor csak a meneküléses megoldás marad. Az egyetlen olyan család, akiről tudok, hogy kimenekült ilyen helyzetből, pénzzé tett mindent, és egy nap egyszerűen elszökött otthonról, úgy hogy a férj még csak nem is sejtette, merre lehetnek. Válást máshonnan is el lehet indítani, de ha papíron házasok maradnak, akkor sem kell legalább elviselni ezt az állapotot, amiben éltek.

Komolyan, csak azt tudom mondani, hogy próbálj hatni anyád lelkére. Mesélj neki arról, hogy éjszakánként nem alszol, mert vérbe fagyva látod késsel a hátában, pánikrohamaid vannak, hogy egyszer félsz, te fogsz kést szúrni apádba, ha nem áll le.. Csak megérti, mennyire súlyos a helyzet! Csak fontosabb vagy neki te, mint a férje pátyolgatása!

2011. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Amúgy is pánikbeteg vagyok, és ez hatással volt arra hogy ez kialakuljon. Anyum fejével nem tudok beszélni, nem tud lépni egyszerűen, semmit se tud, még dolgozni se jár, csak tűri a szenvedést.
2011. ápr. 22. 18:11
 23/35 napietus ***** válasza:
hány éves az apád? lehet, hogy le tudna szokni az alkoholról, és minden megváltozna. láttam ilyet, a szomszédunk olyan volt, hogy ha ivott senki nem állt meg előtte. amióta leszokott (10 éve) kenyérre lehet kenni, a családja imádja, és ő is őket. velünk, szomszédokkal is nagyon rendes azóta, mintha más ember lenne (azelőtt belekötött az élő fába is).
2011. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Áh csak kb 20 éve piál
2011. ápr. 22. 18:29
 25/35 napietus ***** válasza:
szomszéd is tizenéves korától ivott, 42 volt, mikor leszokott. akkor beszélj vele, mikor józan, és nem támadólag, hanem úgy, hogy látod, hogy ez neki is rossz (mert valószínűleg ez így is van), és nem szeretnéd, ha baja lenne. ha folytatja, belehal. ezt meg kell, hogy értse.
2011. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a jóindulatú javaslatokkal csak az a baj, hogyha valaki 20 évig alkoholista, terrorizálja a családját és hasonlók, akkor millió az egyhez, hogy valaha is megváltozzon. Hiszen már megtette volna, ha képes lenne rá.. Lemondott magáról, eldöntötte, hogy folytatja ezt az életvitelt, még akkor is, ha ezzel tönkreteszi a körülötte élők és a saját életét. Túl nagy ár lenne a családjáért letenni a piát.. Nem lehet segíteni azon, aki nem akarja.
2011. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 napietus ***** válasza:

"Nem lehet segíteni azon, aki nem akarja" ez mondjuk így van, ez igaz. szomszéd is akkor tért észre, mikor egyszer rosszullett, és a mentő vitte el. 3 hétig kórházban volt utána. de az esete bizonyítja, hogy nincs lehetetlen.


egyébként a pillanatnyi helyzettel nem nagyon lehet mit kezdeni. mondjuk ha valaki szólna a rendőrségnek, hogy balhé van, és csak annyi, hogy kijönnek, igazoltatják, vegzálják egy kicsit, lehet észbe kapna. ilyenkor tleg csak egy nagy sokk térítheti le az embert erről az útról.

2011. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak ilyen problémák.

Hogy mi a megoldás???


Én apukámat levideóztam ,ahogy kezet emel ránk és a kis 4-5 éves testvéreimre,persze utána nem emlékezett semmire,egy idő után lefeküdt azt kész

Másnap megmutattuk a videót és egyrészt ő maga szégyellte el magát és nem is ivott utána otthon.


A másik megoldás igaz én akkor 14 voltam,de kiöntöttem az összes alkoholt amit itthon találtam,hiába dugta el apám így is úgyis megtaláltam


Harmadik dolog amit tudsz tenni,hogy azt mondod neki ha még egyszer így fog veletek bánni akkor ezzel a videóval elmész a rendőrségre és az neki se lenne jó


Negyedik megoldás,hogy miközben vitatkozik anyáddal például beleteszel a piájába altatót és akkor hamar elcsendesedik


Több tippem nekem sincs,gondolom hiába alkoholista azért nem akarsz neki rosszat,csak azt szeretnéd,hogy boldog családban élj,tudom milyen ,én is átéltem már sokszor kisebb koromban,csak nekem apámat hetente 2X vitte el a mentő mert beverte a fejét és széthasadt.


Nekem szerencsére minden megoldódott de 14-16 éves korom között napi jelleggel voltak problémáim és azóta se felejtem el SOHA


Most már 20/F

2011. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Ez a videós, vagy fényképezős dolog - és utánna végignézetni vele - jó ötletnek tűnik. Talán még észhez is térhet tőle. Meglehet, hogy nem is emlékszik arra, miket művel, ha be van állítva.

Ha nem hajlandó végignézni, csinálj a fénykép-felvételekből egy albumot, az elejére írd nagybetűkkel: "Az én APÁM" és amikor már elég sok kép összegyűlt, intézd úgy, hogy rátaláljon. Ha egymágaban lesz, végig fogja nézni, remélhetőleg elgondolkodik rajta és talán hatni fog.

2011. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Amit a 19:00-es ír meg az előtte lévő amit én na az a legjobb ötlet:)

Sok sikert és kitartás egyszer jobb lesz

2011. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!