Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pofám leszakad! Anyámat...

A pofám leszakad! Anyámat hibáztatják mert a tesómtól egy nemtörödöm, akoholista k-lett. Hogyan tegyem helyre őket?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,mikor még kicsik voltunk. Apám nem fizetett gyerektartást,anya minden féle segítség nélkül nevelt fel. Tesómmal mindig is több gond volt mint velem. Ő lógott az iskolából,lopott anyámtól,ki hisztizett magának dolgokat még akkor is ha tudta h épp csak kajára van pénz,meg még egy csomó ilyen dolog.

Még mindketten itthon lakunk,én dolgozok tesóm meg gyesen van. 2 éves a kisfia az apja nem kiváncsi rá. Itthon sem csinál tesóm semmit,még egy poharat sem tesz arrébb,mert a gyerektől nem tud. meg mindig eljár buliba,sokszor még hétköznap is lelép kocsmázni. Anyukámmal csak azt vesszük észre h sír a gyerek,és mikor bemegyünk a szobájukba látjukh tesóm nincs sehol. Ilyenkor a telója persze mindig lemerül és nem tudjuk felhívni se h hol van,vagy mi van. Meg olyan dolgokat hallunk róla vissza ismerösöktől meg már idegenek is mondták h buliba egy pohár piáért le.szopja az embert,meg mindig tök részegen jön haza,akkor nem engedjük h a gyerekkel foglalkozzon. Se anyukám,se én nem tudunk sokszor rendesen piheni,mert mindig mi vigyázunk a gyerekre,vagy mert idegeskedni kell h mi van a tesómmal.Már kirúgással is fenyegettek a munkahelyen engem is és anyám is mert volt h nem jött haza tesóm buli után és egyikünk még dolgozott és nem hagyhattuk itthon a gyereket egyedül.

Most anya kötelezte tesómat h járjon el pszichológushoz,mert azt mondta h azért ilyen mert szülés utáni depressziója van-mármint ezt a tesóm mondta,mikor anya mondta h leveszi róla kezét és költözzön el. Szóval most jár dokihoz,akivel arra a következtetésre jutottak h anyám hibája h ilyen ember lett a tesómból! Ezt tesóm nem tudom miért de apánknak és a nagymamánknak is elmondta,akik anyukámat hibáztatják h milyen lányt nevelt a tesómból.

Érdekes én ugyanugy lettem nevelve és mégse vagyok oylan mint ő.

Nagyon bánt h tesóm most isteníti apánkat(aki mikor kicsik voltunk orrba szájba vert minket,ezért is vált el tőle anya),és hibáztatják anyát,aki egy csomót dolgozott és foglalkozott velünk. Erre meg ez a hála a tesómtól?


2011. ápr. 26. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyi bizonyítékot össze lehet gyűjteni, hogy egy ismerőst megkérni, lesse ki, hova jár bulizni, és valaki (amikor már tisztességgel be van állítva) csináljon róla néhány fotót. Ezt meg lehet csinálni több alkalommal, mivel a képekről akkor már látszani fog, hogy nem csak egy alkalomról szól. Biztos, hogy nem ugyanabban a szerelésben megy el minden alkalommal, az a bizonyíték arra, hogy több, és sorozatos alkalomról van szó. Persze fotót azokról is, akikkel együtt van, vszínű nem egy igazán kulturált társaságban lesz.

Ezekkel már el lehet indulni a gyámügyhöz, és meg lehet keresni vele a pszichológusát is. Téves információk alapján egyébként sem lehet meggyógyítani senkit, csak félrekezelni. Ha ő beadta a dokinak, hogy önszántából jár hozzá, és ti azt sem tudjátok, hogy ő oda jár stb. ... ha egyáltalán oda jár, és tényleg azzal tölti az idejét és esetleg a pénzt, amit ilyen címen elhord otthonról!!!

Mielőbb utána kell járni a dolgoknak és intézkedni!

2011. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

a vicc az h akivel eljár bulizni az egy egyetemet végzett barátnője,aki szerint mi olyan bunkók vagyunk anyámmal h nem értjük meg h a tesómnak is szüksége van a kikapcsolódásra.

Elhiszem,de ennyiszer kikapcsolodni,meg így?

Annyira égő mikor ha én nagy ritkán elmegyek vhova,idegen pasaok akarnak meghívni piára h utánna szolgáltassak is vmit,mert hasonlítok tesómra,biztos án is olyan vagyok

2011. ápr. 26. 19:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet.

Elkéne venni tőle a gyereket, de megsem kellett volna tartani! Elvonókúrára kéne járatni.

Vagy ha nem megy semmi, akkor a gyereknek kéne keresni egy helyet, és szépen kitenni a cuccát az utcára, de ne tegye tönkre se a kisfiút, se anyukádat, és se téged!

2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szüksége van kikapcsolódásra...

Pfff... de abortuszra nem volt szüksége mi? Szánalmas ő is, és a barátnői is...

2011. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Szerintem TE vagy az élő példa, hogy Anyukád egyáltalán nem hibás semmiben!!!! Valószínűleg, te rá ütöttél, de sajnos a tesód az apukád génjeit örökölte.. Nagy az ellentét közöttetek, annyi biztos.


A kisgyerek gyámságát kellene megkapnod neked vagy Anyukádnak, a testvéred pedig menjen apukátokhoz nyugodtan. Nyilván a gyereket is azért szülte, hogy ne kelljen dolgoznia sem, ez nyilvánvaló.. Sajnos sok ilyen beállítottságú nő van..


Nekem is bántaná az igazságérzetem, hogy olyan embert hibáztatnak, aki nem hibás. Szerintem, hívd fel az orvost vagy menj el hozzá és mondd meg neki, hogy amit ő hisz, az távol áll a valóságtól, tehát HAZUGSÁG. Valószínűleg megvezette őt is a testvéred... (hazugsággal)


A testvéred felelőtlen és link, látom az írásodból, hogy Anyukád mindent megtett értetek, de ennek ellenére ő ilyen lett/maradt. Nagyon sajnálom, nehéz lehet nektek, akik nyugalmat és megfelelő értékrendet képviseltek, és egy ilyen embert el kell viselnetek.


Szerintem a testvéred már nem nagyon fog megváltozni, de véleményem szerint, az nem is anya, aki bulizni jár ahelyett, hogy a kisgyerekével legyen. Addig kell bulizni, amíg nincs család. És az apa? Biztos ő sem akarta a gyereket, de a tesód nyilván nem foglalkozott az ő véleményével sem.

Esetleg az apa és a családja nem tud nektek segíteni valamit ezügyben???


Nagyon szorítok, hogy megoldjátok ezt a helyzetet. Nagyon nehéz lehet a tesóddal, szégyelled és zavar. Ultimátumot kell adni neki, hogy ha nem változtat a dolgain, akkor elveszitek a gyámságot és ő költözzön ahová csak akar.

Muszáj keményebben fogni, mert ha nem teszitek, folytatja ezeket a dolgokat és még jobban belemerül.


Kívánom, hogy mihamarabb meg tudjátok oldani!!!

2011. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 tetris ***** válasza:
85%

Felvenném a kapcsolatot a gyermek apjával. Hiába, hogy nem akar tudomást venni a gyermekről, az attól még ott van, és a kedves apa köteles gondoskodni róla, ha már az anyja nem. Valamilyen megoldást ki kell találni a kisgyermek elhelyezésére, a tesódat meg ki kell vágni a francba, ahova való.

A körzeti védőnővel is fel kellene venni a kapcsolatot arra való hivatkozással, hogy a tesód elhanyagolja a gyermeket, az apja meg lelépett. A helyi Önkormányzat Gyámügyi részlege is segíthet.

Ha a gyerek apja továbbra se hajlandó résztvenni a nevelésben, akkor a vége az lesz, hogy állami nevelőotthonba fog kerülni a pici, mert te és az anyukád nem vagytok kötelesek felnevelni a testvéred gyerekét.

Már az is egy arcátlanság volt, hogy odaszülte a gyereket másnak a nyakára, másnak a terhére.

2011. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

19,39-es vagyok!

Egyáltalán nem azt kellene megkérni, hogy fotózza le, akivel együtt jár!

Ne is tudjon arról, hogy valaki fotózza, a kép akkor lesz valósághű!

2011. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, az egyetlen esély rá, hogy elvegyék a gyereket az anyától, ha bizonyítottan alkoholista, drogos vagy nem tudja ellátni. Ebből kettő igaz a tesódra.. Ha apádhoz költözik, akkor meg már az is mellettetek szól, hogy ő is alkoholista.

Szerintem próbáljatok jogilag tenni valamit, maradjon nálatok a kicsi, ő meg éljen boldogan az apjával. Ilyen mentalitás mellett később is csak annyira lenne jó szülő, mint az apátok volt..

A beszélgetés meg szerintem nem célravezető. Ebből a lányból hiányzok minden felelősség és belátás, véletlenül sem ismerné el, hogy ő csinálja rosszul, és nem változtatna semmit, mert ő most csodálatos életet él. Szórakozik, van hol laknia és nem kell vigyáznia a gyerekére. Egyszerűen ő a másik szülőre ütött, és hát őt sem lehetett megváltoztatni..

2011. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted egy gyerek úgy születik,hogy már bele van kódolva az,hogy alkoholista és nem törődöm lesz?Mert ez nem így van...te is írtad :"kihisztizett magának mindent"!Tudod a hiszti nem normális dolog,megengedhetetlen egy gyermek viselkedésében!Mindenki a lányt hibáztatja,de nyilván a hibás a szülői minta.Rossz apa=rossz férj stb.

Ezt te nem fogod tudni megoldani,hiszen a sérelmek nem téged értek...nem tudod ő mit érez és elfogult vagy anyukáddal szemben.Pedig annak a lánynak nagyon sok minden fáj,amit te nem tudsz,nem mondja,talán mát elnyomta magában,de még mindig ott él benne.

Egy pár példa:Egyik ismerősömék 5-en vannak testvérek.1 fiú és 4 lány...a lányok elmenekültek már 18 éves koruk előtt,a fiú maradt és övé a ház stb. Persze kiderült az is,hogy miért menekültek a lányok.Anya-apa alkoholista,a gyerekeknek kellett főzni,mosni,takarítani már 10-11 évesen,eltűrték a veréseket,a széttört fakanalat a hátukon,amiért nem jól volt elmosogatva!A fiú persze az fiú,neki semmit sem kellett csinálni,így ő nem kapott verést,akármit is csinált!Hát csodálkoznak,hogy elmenekültek a lányok?É mivel nem volt normális szülői példa sem,a 4 lány közül 2 rosszul házasodott,egynél folytatódtak a már átélt események,1 elvált,a másik kettőnek soha többé nem kell férfi az életébe!

Vagy az én példám...az én anyukám is egyedül nevelt fel minket,3 lányt,segítség nélkül...mégis egy elnyomó hárpia aki elől menekül mind a 3 gyermeke.

Ne a gyerek legyen a hibás,hiába felnőtt már,hiszen nem volt jó élete.Inkább segíteni kellene rajta!Nem pedig lejjebb taszítani a xarban.Hiszen valamit anyukád rontott el,de nagyon!

Ha felelőtlen?-Kitől tanulhatta?Ehhez szülői minta szükséges.

Ha rosszul sikerült a kapcsolata?Kitől tanulhatta?Ehhez is nagyban hozzájárul a szülői minta!

Lehet,hogy anyukád nem felelőtlen ember,de ezek szerint nem tanította meg a lányát felelősségteljesen viselkedni!Olvasd vissza amit írtál...minden benne van amiről beszélek!Anyukád házassága?Rossz volt?

Nah ugye :S

2011. ápr. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...és azt elfelejtettem írni,hogy az ismerősöm azt állítja (a fiú) még most is,hogy pedig őt ugyanúgy nevelték ahogyan a tesóit,ő mégsem lett "olyan"!Ő is átélte,ahogyan a szülők elitták a pénzüket!De nem mindegy,hogy bezárkózva a szobában hallgatta az ordibálást,vagy kint áll a konyhában,ahol a lányokat sorban állva törték a fakanalakat a hátukon!
2011. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!