Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire húzhatom...

Szerintetek mennyire húzhatom magam ki ez alól?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel még házasságunk alatt kértünk kölcsön egy régi barátnőméktől pénzt (400 ezret). A pénzt arra kértük, hogy elköltözhessünk másik albérletbe, oda kellett kauciónak, meg 1-2 bútorra. A pénz átadásakor én kórházba kerültem a kisbabánkkal (akkor volt 2 hónapos), és 3 hétig bent kellett feküdnünk. Ez csak azért lényeges, mert az én kezembe nem került egy árva forint sem. A volt férjemről időközben kiderült, hogy egy szélhámos, megkapta a pénzt, de régebbi adósságait (amikről nem is tudtam) fizetett ki belőle. Azóta eltelt 2 év, közben elváltunk, és a pénznek a negyedét tudta idáig kifizetni. A -már csak volt- barátnőm azóta rám is megharagudott, holott én az egészről semmit nem tudtam, és rajtam (is) követeli vissza a pénzét. Most a szüleimnél lakunk falun, gyesen vagyok, munkát nem találok, ennek ellenére engem hivogat, hogy adjam vissza a pénzüket. Mit tegyek, hisz a gyesből alig futja valamire, nemhogy ekkora adósság törlesztésére?! Főleg, hogy azt a volt férjem kapta meg tőlük (igaz, hogy rám való tekintettel adták) és költötte is el az utolsó fillérig.
2011. máj. 2. 14:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%
Aláírtál valamit? Ha nem, akkor nem tudja semmivel bizonyítani, hogy odaadta neked.
2011. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Először is, jó lenne, ha az emberek nem fejvesztve adogatnának mindenféle kölcsönöket, hanem lepapíroznák...TI kaptátok kölcsön a pénzt, gondolom nem gondolta akkor senki, hogy elválnak útjaitok, így én a barátnő felháborodásét valahol jogosnak érzem, és a követelését is. Nehogy már neked álljon feljebb, amikor TI kértetek és kaptatok kölcsön. Próbáld rendezni vele, beszéld meg, hogy van rá szándékod, de most nem megy, stb.
2011. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
71%

Aha... akkor jó volt a "barátnő", amikor pénz kellett, most, hogy meg kellene adni a kölcsönt, már húznád ki magad alóla, mi? Miről nem tudtál? Hogy adott NEKTEK egy halom pénzt? Hogy azért adta, mert a TE barátnőd volt? Ugyan már!

Miért foglalkozna ő azzal, hogy neked mire futja, amikor TE tartozol NEKI?

2011. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Nos, a tisztességes az lenne, hogy kifizeted nekik. Írtad, hogy miattad adták oda, honnan kellett volna tudniuk, hogy a férjed szélhámos? Nyilván bíztak benned, amit szintén rosszul tettek. Nem lenne hozzá gyomrom, hogy ki akarjam magam húzni. Te szúrtad el. Én is haragudnék rád, ez nem pár ezer forint.
2011. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 napietus ***** válasza:
78%
a házasságban nem csak a vagyon közös...szóval szerintem beszélj vele, hogy Te szeretnéd a Rád eső részt ki szeretnéd fizetni, de csak részletekben tudod. és minden hónapan valamennyit, amennyit tudsz, adj fel neki. így előb-utób a végére érsz (az elejétől ezt kllett volna tenni, már túl lennél rajta). ezt a pénzt sajnos buktad, de gondolj bele azért van, aki többet bukik egy váláson 200 eFt-nál...
2011. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos még ha nem is te vagy a hibás abban, hogy hova lett elköltve a pénz, sajnos a felelősség téged terhel. Valóban miattad adták kölcsön azt a pénzt, a férjedet nem ismerték. Ezért bizony illene neked vissza adni. Én beszélnék vele a helyedben. Mondd el, hogy milyen helyzetben vagy és apránként megpróbálod törleszteni az adósságot. Én nem tudnék nyugodt lelkiismerettel lenni a helyedben.
2011. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%
A felét fizesd vissza neki te, havi 5-10 ezreket ki tudsz gazdálkodni..
2011. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz helyzetben vagy.

Valószínű úgy érzed a világ a feje tetejére állt.

De ha most felállsz és nem sírdogálsz egy magad, hidd el minden megoldódik.Mivel a szüleiddel lax a kicsire tudnak vigyázni.Munkát bármikor lehet találni!!

Kérj őszintén bocsánatot a barátnődtől,és beszéld meg vele hogy havi X összeget tudsz adni.Köszönd meg neki mégegyszer hogy számíthattál rá.Ne a férjedre háríts mindent.Egyértelmű h ő a ludas,de azzal hogy mindennap őt okolod nem fog megoldódni semmi.

2011. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%

1. Ha "igazságos" akarsz lenni, akkor a felét fizesd vissza, hiszen férjnél voltál, közösen kaptátok a pénzt, az hogy a férjed ezt úgymond "ellopta" tőled (hisz közös volt és elköltötte) az sajna valóban a te problémád.


2. Ha a cél az, hogy kihúzd magad, nem az "igazságosság"* akkor meg csatlakozom az elsőhöz.. nem írtatok alá semmit, ők teljesen felelőtlenül adtak kölcsön neked, ugyanúgy bíztak benned, mint te a férjedre, tehát vessenek magukra.



* Direkt használtam idézőjelet az "igazságosság"-nál, hisz bíráskodni nyilván nem dolgom és nem is célom.

2011. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy mire költötték a pénzt vagyis a férjed,az magánügy.Aki pénzt adott kölcsön az viszont is szeretné látni azt.Mivel nektek adta a pénzt,főleg neked,hisz a te barátnőd volt,így legjobban neked kellene szégyelned magad,hogy nem tudod neki visszaadni.400e ft sok pénz,biztos,hogy neki is szüksége van rá és az,hogy te rossz emberhez mentél hozzá,egy szemétládának szültél,ez nem az ő gondja.A tartozás az tartozás és ez a kettőtök sara nem csak a volt férjedé.
2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!