Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire húzhatom...

Szerintetek mennyire húzhatom magam ki ez alól?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel még házasságunk alatt kértünk kölcsön egy régi barátnőméktől pénzt (400 ezret). A pénzt arra kértük, hogy elköltözhessünk másik albérletbe, oda kellett kauciónak, meg 1-2 bútorra. A pénz átadásakor én kórházba kerültem a kisbabánkkal (akkor volt 2 hónapos), és 3 hétig bent kellett feküdnünk. Ez csak azért lényeges, mert az én kezembe nem került egy árva forint sem. A volt férjemről időközben kiderült, hogy egy szélhámos, megkapta a pénzt, de régebbi adósságait (amikről nem is tudtam) fizetett ki belőle. Azóta eltelt 2 év, közben elváltunk, és a pénznek a negyedét tudta idáig kifizetni. A -már csak volt- barátnőm azóta rám is megharagudott, holott én az egészről semmit nem tudtam, és rajtam (is) követeli vissza a pénzét. Most a szüleimnél lakunk falun, gyesen vagyok, munkát nem találok, ennek ellenére engem hivogat, hogy adjam vissza a pénzüket. Mit tegyek, hisz a gyesből alig futja valamire, nemhogy ekkora adósság törlesztésére?! Főleg, hogy azt a volt férjem kapta meg tőlük (igaz, hogy rám való tekintettel adták) és költötte is el az utolsó fillérig.
2011. máj. 2. 14:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, de nem várhatod el, hogy majd szemet hunyjon. Megszívtad, de ez van, bnőd jószándékú volt, segíteni próbált, most valószínűleg kéne neki is a pénz, de ha nem, akkor is vissza kell fizetni. Esetleg te hajtsd be később a férjeden, de valahogy oldd meg.
2011. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem írtatok papírt, akkor sehogy sem tudja rajtad követelni..


Az, hogy kibújni hogy tudsz alóla, az a Te lelkiismereteden múlik. Mivel azért kaptátok kölcsön, mert Te ott voltál kettejük között, így a felelősséged nagyon nagy..


Amúgy az egyik válaszoló írta, hogy 200ezer forint meg csak a fele, meg egyebek.. ezt honnan veszi bármelyikőtök is?? Mivel papír nincs róla, nincs is olyan, hogy csak a fele.. a barátnő nem fogja a férjet hajtani, hanem a kérdezőt, akitől ő az egészet fogja követelni... Ha pedig lelkiismeretes a kérdező, akkor kifizeti az egészet, mert akkor őt sem a papír érdekli, hanem hogy rendezve legyen..

2011. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
32%
Azt amúgy miért nem írja senki, hogy aki ad kölcsön, azt talán legyen annyira észnél, hogy papírt írjon róla?? Főleg, ha ekkora összegekről beszélünk.. Vagy eleve ne adjon kölcsön...
2011. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Na ja, csak a durva, hogy a volt férjem most jól keres, ezt a pénzt 2 hónap alatt vissza tudná adni nekik úgy, hogy szinte meg sem érezné. Így azért elég igazságtalannak érzem, ha a huszonezres gyesemből kellene visszafizetnem a 400 ezret, az exem meg él, mint marci hevesen...
2011. máj. 2. 15:28
 15/35 Tinker Bell ***** válasza:
86%

Szerintem ne akarj kibújni alóla! Te sem tudnál utána nyugodtan aludni.


Valóban nem tudsz mit tenni, ki kell fizetned a tartozást! Együtt vettétek igénybe a segítségüket, tehát együtt kell kifizetnetek! Ha jól számolok, az fejenként 200.000 forint. Azt írtad, hogy a volt férjed kifizetett már ebből 100.000 forintot. Tehát te még egy fillért nem adtál ebbe bele. Ha 5.000sével is de fizesd ki! Nem csak nekik teszel jót,de magadnak is!


Akinek meg rövidítés kell, az iratkozzon be az általános iskolába!

2011. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
90%

Bocsáss meg, de ha ezt a kérdést valóban így gondolod, nem szeretném, ha az ismeretségi körömhöz tartoznál. Tényleg kihúznád magad a fizetés alól, és nem lenne bűntudatod miatta?

Szerinted a régi barátnőd miért adott kölcsön nektek pénzt? Egyedül miattad! Mert bízott a döntésedben, bízott az emberismeretedben, segíteni akarta a boldogulásodat. Nagyon szép tőle, amit érted tett! Hálás lehetnél érte! Az, hogy félreismerted a párodat, egyedül a te hibád és felelősséged. Az okozott kárt neked kell vállalnod, nehogy már a barátnőd pénzével távozzon a tiéd helyett! Most ki ment hozzá férjhez, te vagy ő? A barátnődnek szó nélkül fizetned kellene, a volt férjeden pedig megpróbálni behajtani azt a pénzt, amit óvatlanul a kezébe adtál! Az eszem megáll ilyen felfogást hallva..

Te voltál a balek, ne akard éppen az önzetlenül segítő barátra hárítani a hibád következményeit. Gondolom a barátnődnek is szüksége lenne erre a pénzre, de ha éppen nem létfontosságú, akkor sem hinném, hogy ajándékba akarta volna adni egy olyan személynek, aki később képes "lenyelni" azt az összeget.. Nagyon csúnyán átvágtad, ő feltétlen bízott benned, te pedig gerinctelenül viselkedsz vele szemben. Nyilván a semmiből nem tudod visszafizetni neki a pénzt, de ha legalább odaállnál elé, bocsánatot kérnél és azt mondanád, ki akarod fizetni, ki is fogod, legkésőbb mikor munkába állsz, vagy ha más ötlete van, hogy hogyan rendezhetnéd a tartozást, próbáljátok megoldani máshogy.. Esetleg írhatnátok egy papírt, amin elismered a tartozásodat és határidőhöz kötöd a visszafizetését..

A volt férjeddel szemben pedig neked kell határozottabban fellépned. Vagy a barátnőd takarítsa el utánad a piszkos munkát?

Persze más út is létezik. Elfelejteni az egészet, és örülni magunknak, amiért megúsztuk az egészet. Van, aki képes tükörbe nézni ezek után..

2011. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez egy becsületbeli ügy, a barátnőd bízott benned, neked adott kölcsön, az már kettőtök belső ügye, hogy csak a férjed költötte el (az a kisebb baj, h a barátnőd nem sejtette, h a férjed egy szélhámos, a nagyobb az, h te sem, pedig te vele éltél). mindenképp add vissza a teljes összeget a barátnődnek, tudom, h borzasztó nehéz ez így, kisbaba mellett, de néhány év alatt részletfizetéssel törleszteni tudod. Mások írtál már, és én is csak ezt tudom tanácsolni: keresd meg az exed és próbáld meg fizetésre bírni, de az, hogy megadod-e a pénzt, ne ennek a függvénye legyen.


Mondom ezt úgy, h én is kaptam kölcsön az egyik legjobb barátomtól a párom és a saját költségeinkre. nekem egyértelmű volt, hogy a barátom azt a pénzt miattam adta oda így a visszafizetéséért is én kezeskedem. Hogy a párommal egymás között hogy dobjuk szét, az már a mi dolgunk, a lényeg, hogy aki kölcsönadott, kapja is vissza.

2011. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem 400 ezerrel tartozol, irtad, higy ferjed kifizette mar a negyedet, ami 100 ezer. Tehat Rad a 150 ezer jut. Baratnod biztos elgondolkodik, hogy a kulonmenesetek igaz e vagy csak egy masik szelhamossag, hogy ne kelljen a penzt visszadni. Nem csoda hogy a volt baratnod lett, ilyen hozzaallasoddal.
2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%
A volt barátnődet, aki kölcsönadott a te kedvedért, nyilván cseppet sem érdekli, hogy mennyit keres a volt férjed. Nincs is köze hozzá, írod, hogy a kölcsönt miattad kaptátok meg. Nehogy már azt mondd, hogy a volt barátnőd a szemét, amiért vissza akarja kapni a saját pénzét!
2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Azt amúgy miért nem írja senki, hogy aki ad kölcsön, azt talán legyen annyira észnél, hogy papírt írjon róla?? "


Írtuk többen is (ketten biztosan :)), természetesen az, hogy a barátnő bízott a kérdezőben és a férjében, ugyanolyan felelőtlenség volt, mint az, hogy a kérdező bízott a volt férjében... A jelek szerint mindketten ugyanúgy tévedtek.

2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!