Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire húzhatom...

Szerintetek mennyire húzhatom magam ki ez alól?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel még házasságunk alatt kértünk kölcsön egy régi barátnőméktől pénzt (400 ezret). A pénzt arra kértük, hogy elköltözhessünk másik albérletbe, oda kellett kauciónak, meg 1-2 bútorra. A pénz átadásakor én kórházba kerültem a kisbabánkkal (akkor volt 2 hónapos), és 3 hétig bent kellett feküdnünk. Ez csak azért lényeges, mert az én kezembe nem került egy árva forint sem. A volt férjemről időközben kiderült, hogy egy szélhámos, megkapta a pénzt, de régebbi adósságait (amikről nem is tudtam) fizetett ki belőle. Azóta eltelt 2 év, közben elváltunk, és a pénznek a negyedét tudta idáig kifizetni. A -már csak volt- barátnőm azóta rám is megharagudott, holott én az egészről semmit nem tudtam, és rajtam (is) követeli vissza a pénzét. Most a szüleimnél lakunk falun, gyesen vagyok, munkát nem találok, ennek ellenére engem hivogat, hogy adjam vissza a pénzüket. Mit tegyek, hisz a gyesből alig futja valamire, nemhogy ekkora adósság törlesztésére?! Főleg, hogy azt a volt férjem kapta meg tőlük (igaz, hogy rám való tekintettel adták) és költötte is el az utolsó fillérig.
2011. máj. 2. 14:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
12%

Semmi közöd a pénzhez. Ha neked akarta volna a barátnőd kölcsön adni, akkor neked adta volna, ha nekTEK, akkor kettőtök előtt számolja le a pénzt, ha a férjednek adta, akkor csak neki pakolta oda. Adja vissza az, aki kapta.

Kérjen a volt barátnőd a volt férjed ellen fizetési meghagyást, és rajta legalább be is tudja hajtani.

2011. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, írod, hogy a férjed egy szélhámos. Hát tájékoztatlak: te is az vagy.

A férjed téged vert át, te pedig a barátnődet, aki segített, amikor megszorultatok. Örülök, hogy nem ismerlek...

2011. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Papír később íródott róla, de akkor már elváltunk a férjemmel. A papírt természetesen a férjem írta alá, hisz mint azt írtam is, az egész pénzt ő költötte el, korábbi adósságaira, amikről nem is tudtam...
2011. máj. 2. 15:38
 24/35 A kérdező kommentje:
15.37-es! Naaaa, azért hátrébb azokkal az agyarakkal, milyen jogon nevezel engem szélhámosnak!? Ezt kikérem magamnak!!! Na ja, arc nélkül megy a sértegetés...gratulálok!
2011. máj. 2. 15:42
 25/35 anonim ***** válasza:
87%

Akkor nagyon egyszerű, a barátnődnek bírósági úton be kell hajtania a papíron szereplő félen a tartozást.


Mondjuk ez a te "gerincességeden" nem változtat semmit, de jogi szempontból ez a tényállás.

2011. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
88%
A szélhámos kifejezést te használtad, a volt férjed hozzáállását jellemezve. Ez a jellemzés tökéletesen illik rád is. Arc nélkül? Hát mutasd az arcod, elmondom akkor is, hogy azt gondolom rólad, csúnyán átvered a volt barátnődet.
2011. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Tinker Bell ***** válasza:
86%

Ez már annyira mellékes, hogy kinek a kezébe került a pénz!


Az, meg hogy a volt férjed mennyire megbízhatatlan a te problémád és nem a volt barátnődé!


Erre szokták mondani, hogy így jártál! Egyébként valóban nem túl szimpatikus, hogy így akarod megoldani a problémát, ahelyett hogy leülnél a volt barátnőddel és elmondanád neki, hogy mi a helyzet és megállapodnátok egy törlesztőrészletben.


Lehetőleg őszintén beszélj vele!

2011. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
25%
szerintem a drága csávónak kéne csengetni.gyönyörű egy ember lehet,magára hagyja a családját és még a mocskát is a volt feleségével akarja feltakaríttatni.már csak a gyerekre való tekintettel is neki kéne fizetni.a barátnőd meg nem a te kezedbe adta a lóvét,hanem a férjedébe.remélem a papíron a te aláírásod nem szerepel.
2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%

Felteszem, a barátnőd nem a volt férjedet akarta támogatni a kölcsönnel, hanem téged. A férjedet te választottad, és a barátnőd azért bízott meg benne (noha valószínűleg kevésbé ismerte, mint téged), mert BENNED bízott, és abban hogy jól választottál párt. Ha ez mégsem így volt, arról nem a barátnőd tehet.


Más kérdés, hogy ha nem írtatok papírt, és a barátnőd nem tudja mondjuk egy bíróság előtt bizonyítani, hogy kölcsönadott, akkor nem is követelhet. Legfeljebb reménykedhet benne, hogy a "barátnője" nem él vissza a bizalmával, bár úgy tűnik, sajnos hiába. Ha téged átvert a férjed, sajnálatos, de neki ehhez semmi köze, hisz nem ő volt vele megesküdve. A tisztességes az lenne, ha megadnád neki a pénzt, amit a neked adott kölcsön (akár részletekben is), a férjeddel kapcsolatos dolgokat pedig elintéznéd a férjeddel, és nem lazán továbbpasszolnád egy kívülállóra.


Őszintén sajnálom szegény barátnődet. Remélem, máskor soha, senkinek, még a legeslegjobb barátjának sem ad egy fillért sem, hisz itt a kitűnő példa rá, hogy a barátság ilyenkor meddig tart.

2011. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
44%

""Azt amúgy miért nem írja senki, hogy aki ad kölcsön, azt talán legyen annyira észnél, hogy papírt írjon róla??"

Írtuk többen is (ketten biztosan :)), természetesen az, hogy a barátnő bízott a kérdezőben és a férjében, ugyanolyan felelőtlenség volt, mint az, hogy a kérdező bízott a volt férjében... A jelek szerint mindketten ugyanúgy tévedtek.

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik."


Mégis én kaptam még 40%-ot sem, Te pedig 100%-ot.. :D

(Ezt tényleg csak mókából írtam le, és bocsi, igazad van, írtátok tényleg.. :$:)


Amúgy a kérdezőnek: ha papír készült róla, amit az exférjed írt alá, akkor a barátnőd a papírral tudja követelni az exférjeden.. vagy valamit nem jól értek?

2011. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!