Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire húzhatom...

Szerintetek mennyire húzhatom magam ki ez alól?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel még házasságunk alatt kértünk kölcsön egy régi barátnőméktől pénzt (400 ezret). A pénzt arra kértük, hogy elköltözhessünk másik albérletbe, oda kellett kauciónak, meg 1-2 bútorra. A pénz átadásakor én kórházba kerültem a kisbabánkkal (akkor volt 2 hónapos), és 3 hétig bent kellett feküdnünk. Ez csak azért lényeges, mert az én kezembe nem került egy árva forint sem. A volt férjemről időközben kiderült, hogy egy szélhámos, megkapta a pénzt, de régebbi adósságait (amikről nem is tudtam) fizetett ki belőle. Azóta eltelt 2 év, közben elváltunk, és a pénznek a negyedét tudta idáig kifizetni. A -már csak volt- barátnőm azóta rám is megharagudott, holott én az egészről semmit nem tudtam, és rajtam (is) követeli vissza a pénzét. Most a szüleimnél lakunk falun, gyesen vagyok, munkát nem találok, ennek ellenére engem hivogat, hogy adjam vissza a pénzüket. Mit tegyek, hisz a gyesből alig futja valamire, nemhogy ekkora adósság törlesztésére?! Főleg, hogy azt a volt férjem kapta meg tőlük (igaz, hogy rám való tekintettel adták) és költötte is el az utolsó fillérig.
2011. máj. 2. 14:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem undorító a hozzáállásod. Ez így pont olyan, mintha az exférjeddel együtt elloptátok volna azt a pénzt. Ne a volt férjed jelenlegi fizetésére mutogass, ez a te felelôsséged, oldd meg valahogy. Az a szerencsétlen nô több, mint két éve vár a pénzére, ami ennyi idô alatt a bankban még kamatozott is volna, te pedig csak széttárod a kezed és nyafogsz... ez az az eset, amire illik a mondás: akinek ilyen barátai vannak, annak nem kell ellenség...
2011. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
80%
Te vitted bele a kölcsönbe a bnőd, miattad adott a csávónak pénzt, mert te kezeskedtél róla, hogy megbízható embernek adnak kölcsön. 400 ezer forint pedig nem kevés. Én a helyedben elásnám magam, hogy megfordul a fejedben, hogy kibújj az adósság alól.
2011. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
62%

"házasságunk alatt kérTÜNK kölcsön"

"rám való tekintettel adták"

Szóval Te is kérted a pénzt, holott odébb már ezt írod:

"holott én az egészről semmit nem tudtam,"

Dehogynem tudtál róla. Mikor adott, akkor jó volt a barátnő, aki azóta csak volt..Persze, hogy próbálja visszaszerezni a pénzét, ez nem kis pénz manapság, és ahonnan tudja onnan kéri. A lelkiismeretedtől függően kitudsz bújni a felelősség alól, mert azt írod, a papírt csak a volt férjed írta alá...

2011. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy látom,hogy az a te egyéni szoc problémád,barátok közt is,hogy átvert téged a férjed.

Attól az a 400 ezer még annyi marad,és a barátnőd jogosan kéri vissza-ne is haragudj,de forditott helyzetben te mit reagálnál? "Jaj szegény mari,hagyjad csak,semmiség volt az a majd félmillió forint". A te barátnőd nem a férjedé,arról meg csak tudtál,hogy kölcsönkértétek a pénzt! Meg is érdemelnétek a volt férjeddel együtt,hogy behajtassa rajtatok a pénzt. Azon meg nem kell csodálkozni,hogy már csak a volt barátnőd...Az is magánügy,hogy mennyi a gyesed, örülhetsz neki hogy "csak" megharagudott és nem albán verőemberekkel akar meggyőzni,hogy add vissza a pénzét

2011. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

En is kertem a ferjemmel kozosen kolcson penzt. Kulfoldon elunk, mi kicsit tobbet kertunk, 12 ezer svajci frankot. Havi ezer frankban allapodtunk meg a visszafizetest illetoen. Az mellekes, hogy a baratnom 65 eves milliomos es ez az osszeg neki olyan, mint nekem kb. egy liter tej. Kozben a ferjemnem nem megy a vallalkozasa, en 50%-ban dolgozom. Van egy 18 honapos kisfiunk es 7 honapos terhes vagyok. Hogy fizetjuk vissza??? Takaritom a hazat. Megegyeztunk egy oraberben, irjuk mennyit dolgozom. A nagy hasammal a munka mellett. De meg tudtuk oldani. Nem haragszik hogy igy alakult, nem is maradunk adossagban, a lelkiismeretem is tiszta marad. Persze lesz par honap mikor nem tudok majd menni az ujszulott miatt, termeszetesen megbeszeltem vele es meg is erti. Sokaig tart visszafizetni, de a penz az penz, a baratsag az baratsag. Orulok hogy baratnok maradhatunk es valahogy csak visszafizetjuk a penzt.

Te nem tudnal valamilyen megoldast talalni?

2011. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!