Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, átver a férjem?!?!...

Úgy érzem, átver a férjem?!?! Elegem van ebből a helyzetből!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.


Összejátszik a a családjával az én hátam mögött. Van egy családi ügylet, melyet én nagyon ellenzek, mert a családi házunkat akarják veszélybe sodorni a nővéréék felelőtlen döntésükkel.


Tegnap megígérte férjem, hogy addig nem lép, míg utána nem járunk a jogi következményeknek. Tegnap egész délután jogi fórumokat olvasgattam, word-be kimentegettem a ránk vonatkozó részeket, amik igen csúnyán hangzanak.


Erre fel ma, 15 perce bejelentette, hogy átadta a ház papírját az anyjának, hogy az továbbíthassa a lánya családjának.


Dührohamot kaptam, ugyanis tegnap (is) sokként ért az, hogy mondta férjem, hogy mégis segít nővérééken, pedig megbeszéltük, hogy ebben a formában, -a mi veszélyeztetésünkkel- nem fog!


És tegnap, mikor telefonált a nővére, akkor derült ki miért is kell menni a földhivatalba.


Átver a férjem. Meghazudtol és engem állít be hülyének.

Úgy érzem teljesen eltávolodtunk. Az ő családját választja és nem a feleségét. ELEGEM VAN!!!!!


2011. máj. 5. 10:19
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Közösen vettétek a házat? Jól vettem ki, hogy jelzálogot terheltek most rá?

Amúgy ha közös az ingatlan, akkor a te beleegyezésed is kellene az ilyen ügyletekhez...

2011. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
ha kettőtök nevén van akkor a te aláirásod nélkül vihet akármilyen papirt akárhova...
2011. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettőtök nevén van a ház, a te beleegyezésed nélkül nem húzhatnak rá semmit a házra.

Ne hagyd magad.

2011. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Az ő nevén van, az én részem a berendezések és a felújítási költségek egy része, 2 millió forint körülbelül. Erről még papírt nem írtunk, mert alig pár hónapja újítottuk és költöztünk be.


Igen jelzálogot akarnak a házunkra tenni, úgy, hogy a nővéréék építkeznek de nincs rá anyagi keretük. Több, mint 10 millió kell a házukhoz, ezért hitelt vesznek fel.

Most jön a csavar.

Mivel félkész van a házuk, ezért csak akkor lehet fedezet az ő házuk, ha már a tető rajta van. Az építkezési vállalkozó viszont addig nem folytatja az építést, míg a fennmaradó összeget meg nem kapja.

Ehhez kell a mi házunk, hogy fedezetként szerepeljen a hitelükhöz, majd fedezetcserével átvállalják a sajátjukra.


Én mindennek utánanéztem, ez az akció több, mint 100.000 ft-ba fog kerülni nekik (földhivatal, közjegyző, értékbecslő stb...) és az sem biztos, hogy megkapják a hitelt!


Férjemet azzal hitegetik a testvéréék (ahol a 2. gyerek jön 1 hónap múlva és albérletben laknak, így építkeznek 1 fillér nélkül, mert már elfogyott...!!!), hogy odáig nem jutnak el, hogy bármit is alá kelljen neki írnia.


De akkor kérdem én, hogyan kapják meg egyáltalán a jogosultságot a hitelre akkor?!?!?


Úgy beveszi, mint kacsa a nokedlit, mi meg már 2 napja veszekedünk. De csak olyankor, mikor kiderül ezek a "háttér információk", konkrétan, hogy a hátam mögött cselekszik.

2011. máj. 5. 10:31
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont iratnék egy papírt a férjjel, esetleg a családjával, hogy 2 misi jár neked, ha bármi történne.

Számlákat érdemes eltenni, ha nagy perpatvar lesz, csak azzal tudod bizonyítani, hogy tettél bele pénzt.

2011. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Húúú!Csak nehogy rámenjen az okoskodásukra a házatok,mert aztán meg mehettek a híd alá!

Nem értem a férjed miért ilyen felelőtlen?!

2011. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyat amikor a vállalkozó tesó nyomorba döntötte anyját, a testvérét és annak a vállalkozását és a férjének az apját is.Három nagy ház ment a lecsóba de pont az övéké valahogy megmaradt a teljes anyagi csőd után.Ami köszönhető volt a felelőtlenségének és a nagystílű életmódjának.


Engem is akart hívni a tesóm kezesnek meg ilyesmiknek , mert neki mindig külön bankkölcsön kellet a flancos kocsihoz, a szép új flancos fogsorhoz ,a flancos nemakármilyen szekrénysorhoz és ki tudja mihez még:)

Hát én beszóltam neki a legelején, h addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér!


Ne hagyd , h megvezessék a férjed akkor sem ha tartozik ennyivel nekik.Ha úgy gondolja , h a továbbiakban veled a Te csapatodban(a ti családotokkal) képzeli el a jövőt akkor nem menjen szembe a ti külön érdekeitekkel.Ha pedig az anyja és a tesója kell inkább neki ,akkor éljen velük és ne vezessen félre téged a továbbiakban.


A Pokol útjai jó szándékkal vannak kikövezve!


És ez tényleg igaz , mert ahányszor segíteni akartam valakinek , mindig keményen ráfaragtam a végén.És még sokan jártak így.

2011. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
10:42-nek tökéletesen igaza van!
2011. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a férjed azt hiszi,hogy a papirok csak az "elindításhoz" kellenek, de nem kellneki aláírni semmit.

Addig semmi gond nincs, amíg nem is írt alá semmit. Hagyd,hadd gyártsák a papírokat,tágyaljanak.

Egy dolgok kérj a férjedtől. Monddmeg neki, hogy te úgyan nem hiszed, hogy ez így elég a hitelfelvételhez, de oké, csinálják. azt az egyet kéred tőle, hogy ne írjon alá semmit. Ha igaz amit mondanak, akkor nem is kell aláírnia,ugye?

Ha erre megkéred, utána békénhagyod, de ezután mégis aláír, akkor tényleg átvert.

Addíg hagyd, hadd papirozzanak, fizessenek értékbecslést, mit tudomén mit. Amíg nincs aláírva, addig semmi gond.

2011. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, a házat egyébként ő még azelőtt vette, hogy ti összekerültetek? vagyis az ő külön vagyona? mert ha igen, akkor azt tesz vele amit akar sajnos. És ha bebukja, akkor majd szívja a fogát és jól összetörik. De ha együtt vettétek, és csak az ő nevére került akkor az a ti közös tulajdonotok akkor is ha csak az ő neve szerepel a tulajdoni lapon. Akkor viszont kettőt tehetsz szerintem. Elmész egy ügyvédhez, hogy írjon egy hazassági vagyonközösségi papírt, amiben rendezitek a közös tulajdon kérdését. Jelen esetben, mivel az ő kizárólagos nevén szerepel a ház, de neked is van benne x összegű részed, ezért ha vagyonmegosztásra kerül a sor, téged a közösből ez az x összeg illet meg. És beleíratnám azt is, hogy amennyiben a ház elúszik, akkor is téged továbbra is megillet a közösből ez az x összeg. (ugye van közös bankszámla, bútorok, miegymás, ennek az értékéből fog megilletni téged ez az összeg)


Ezek után megmondanám a férjemnek, hogy rendben van, nyugodtan tegye kockára a házat, ha nem bír nemet mondani a testvérének, nyugodtan, de te ebben nem akarsz részt venni, ezért ő írja alá ezt a papírt az ügyvédnél. Ha tényleg normális a férjed, akkor aláírja. Ha nem akarja, akkor küldenék egy levelet annak a banknak ahová beadják a hitelkérelmet, hogy a ház a ti közös tulajdonotok, csatolnám a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, a ház adásvételijének másolatát, amiből kiderül hogy együttélés alatt lett a férjedé, tehát valószínűsíti hogy nem külön tulajdon, és megírnám, hogy én mint házastárs nem járulok hozzá a jelzáloghoz. A bank jogásza ebből tudni fogja hogy ez a banknak elég rizikós, ha vita lehet a tulajdonjogon és visszadobja a hitelt. Sajnálom, de én sem tenném kockára a házat amiben lakom a bizonytalan sógorékért. Nem azért nem fogják fizetni a hitelt mert nem akarják, hanem mert nem fogják tudni fizetni. és akkor én szívnék miattuk. ez azt hiszem nem tartozik bele a családi segítségnyújtásba. Az igen, hogy ha kell, jöhetnek hozzám, meg ami pénzem felesleges van, azt oda adom. de a jelzálog az nem ilyen kategória. A házat nem tudjátok nélkülözni.


Lehet hogy szemét húzás, de ha ő van annyira pofátlan hogy az én egyetlen vagyonomat ki akarja húzni a lábam alól, akkor én így tudom megvédeni magamat. És egyébként miért nem kedves anyósék házára raknak jelzálogot? vagy más rokonéra?

2011. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!