Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, átver a férjem?!?!...

Úgy érzem, átver a férjem?!?! Elegem van ebből a helyzetből!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.


Összejátszik a a családjával az én hátam mögött. Van egy családi ügylet, melyet én nagyon ellenzek, mert a családi házunkat akarják veszélybe sodorni a nővéréék felelőtlen döntésükkel.


Tegnap megígérte férjem, hogy addig nem lép, míg utána nem járunk a jogi következményeknek. Tegnap egész délután jogi fórumokat olvasgattam, word-be kimentegettem a ránk vonatkozó részeket, amik igen csúnyán hangzanak.


Erre fel ma, 15 perce bejelentette, hogy átadta a ház papírját az anyjának, hogy az továbbíthassa a lánya családjának.


Dührohamot kaptam, ugyanis tegnap (is) sokként ért az, hogy mondta férjem, hogy mégis segít nővérééken, pedig megbeszéltük, hogy ebben a formában, -a mi veszélyeztetésünkkel- nem fog!


És tegnap, mikor telefonált a nővére, akkor derült ki miért is kell menni a földhivatalba.


Átver a férjem. Meghazudtol és engem állít be hülyének.

Úgy érzem teljesen eltávolodtunk. Az ő családját választja és nem a feleségét. ELEGEM VAN!!!!!


2011. máj. 5. 10:19
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Hát igen...

Nem értem, miért cselekszik így.

Nagyon fáj ez nekem.

Érzékeltem, hogy "somfordál" körülöttem, megvesz olyan dolgot hipp-hopp, amit már régen emlegettem neki de egészen tegnapig nem lett megvéve. De ráfaragott, mert úgy megsértődtem tegnap, hogy a csillagokat is lehozhatta volna az égről, akkor sem tudna/tudott volna kiengesztelni. Undorítónak tartom ezt a módszert.

Ismerem ezeket a gyanús jeleket.


Gondoljatok bele, tegnap megvolt a nagy balhé, -bevásárlás közepén-, aztán hazajövünk, megígér fűt-fát nekem, aztán elmegy dolgozni, hazajön és újra felhozom a témát neki.

És érdekes módon ma, munkába indulása előtt, megkérdezem tőle, mik a szándékai a tulajdoni lappal, hol van?

Erre benyögi "átható tekintettel", hogy tegnap délután mikor munkába ment, az anyjával találkoztak egy helyen és ott átadta neki!!!!!

Érdekes, ezt tegnap nem mondta..


Azért nem semmi. Most is rosszullét kerülget.


Aztán most is egyedül hagyott ezzel a gonddal.


De azért hozzáteszi (korábban), hogy ne irkáljak a gyakorira, mert nem vezet az sehová.


De mit csináljak, amikor egyedül hagy a problémáinkkal?!?!?!


Pláne, hogy ilyenkor bizonyságot nyer, hogy nem én vagyok üldözési mániás, meg a rosszul tájékozott...


Az sem érdekel, ha elolvassa!


Az egyik hozzászólónak:


Sajnos az ember hall nagyon sok olyan családi "drámákat", ahol a bank mindent visz. Éppen ezért óvakodunk mi is ezektől a dolgoktól. Idáig.


A szerencsén fog múlni, hogy nem kerül a házunkra jelzálog??!!


Azt állítják (testvéréék), hogy elindítják a folyamatot (jelzálog bejegyzés a mi házunkra), ők addig megkapják a pénzt, a vállalkozó 2 hét alatt befejezi a házat, így még közjegyzőhöz sem jut el a jelzálogkérelem, úgyhogy minden következmény nélkül vissza lehet vonni! Hol élnek ezek?!?


Minimum, hogy a földhivatalban a tulaj.lapon széljegyben szerepelni fog a jelzálogkérelem.


Egyébként lett volna lehetőségük használt ingatlant venni, úgy, mint nekünk, felújítani stb.


De nem. Nekik új építésű rönkház kell.


Elborzaszt ez a felelőtlenség!!!!!


Ne haragudjatok válaszolók ezért a sok írásjelért, egyszerűen nem bírom magam visszafogni... el vagyok keseredve.

2011. máj. 5. 11:07
 12/46 A kérdező kommentje:

Több éve éltünk együtt, hol nálunk, hol náluk, majd úgy alakult, hogy megtaláltuk a családi házat (több évnyi keresgélés után) és megvette az ő családja.

Ez történt tavaly júniusban, júliusban összeházasodtunk. Ősszel pedig az én családom anyagi segítségével együtt 2 millió forintért felújítottuk a ház egy részét.


Úgyhogy nem tudom ez így hogy közös vagy hogy nem de ebből ügyvéd lesz a vége. Azért, hogy tisztázva legyenek a dolgok.


De számomra megfizethetetlen lenne, hogy tönkreteszi az életem és elvált fiatal nőt csinál belőlem! Még jó, hogy a gyerekkérdést halogattuk...

2011. máj. 5. 11:16
 13/46 anonim ***** válasza:
81%

10,58as nem okés amit mondasz mert a nagy papírgyártás végén azt fogják mondani, h belelófecoltak cázezer forintokat és ő meg bedűti az egészet mert nem képes aláírni.

Az elején kell tisztázni a megállapodást.Nem írok és slussz ..lehet költekezni papírgyártásra meg mittoménmire de akkor sem írok.

Oszt jól van:)

2011. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
81%

10:58-as vagyok.

Ez elbeszélés alapján a megállapodás megszületett:

A férj azt mondta, hogy nem kell aláírni.

én annyit mondok, hogy akkor ezt rögzítsék,kezet rá.

hogy milyen papírokat gyártanak,az ő dolguk, nem érdemes miatta napokig veszekedni, hiszen megvan a megállapodás, hogy aláírás nem lesz.

ha viszon aláírja, ezek után akkor lehet balhézni. Nagyon.

(bár én nem balhéznék, cak halkan megjegyezném, hogy elszomorodtam és most el kell gondolkodnom,hogy együtt tudok -e élni valakivel a ki a szemebe hazudik)

2011. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
91%
Gyerek nélkül én nem sokat gondolkodnék,hogy ott-e hagyjam....Sajnos ez nekem nem férne bele....
2011. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Sándor 417:


Ez lenne a legegyszerűbb.


De mit tegyek, ha 4 nappal ezelőtt megígérte, hogy magát a jelzálog gondolatát is megtagadja, ehhez képest tegnap kiderült, mégis támogatja de ő nem ír alá semmit, nem csinál semmit.

Erre föl kikéri a tul.lapot és át is adja a családjának.

(ráadásul hülyének is nézett, névnapja volt tegnap tesójának, ő hívott minket és mondta férjem menjek közelebb a telefonhoz, hogy felköszönthessem, így is tettem, majd kiderült, mire vette rá férjemet... annyira megalázó...)


Most hogy higgyek neki bármit is??!?!?!

2011. máj. 5. 11:23
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
szólok h a bank addig egy forintot se ad amig nincs aláirva minden...
2011. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, szépen kezdtem a beszélgetést (annak ellenére, hogy borzasztóan csalódott voltam) de mikor láttam, hogy nem tudok rá hatni, befenyítettem.


Megmondtam neki, hogy úgy titkolózzon, hogy ha jelzálog kerül a házra elválok tőle szemrebbenés nélkül. És ez könnyen kiderül, mert a tulajdoni lapba akkor tekintek be (földhivatalban), amikor akarok és azon minden rajta lesz.


(Megjegyezném, rossz ehhez a módszerhez folyamodnom úgy, hogy még az 1 éves házassági évfordulónkat sem ünnepeltük még meg... és, hogy én, aki az első ember kéne, hogy legyek neki, nem tudok rá hatni, és félre tesz a polcon..)

2011. máj. 5. 11:29
 19/46 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:25


Igen, ezt én is így tudom.


Az ő családja teljesen másképp.


Hogy van ez?!!?!


Én a saját családomat (még) nem vontam bele, annyit tudnak, hogy nem dőlt be nekik a férjem.


Az új fejleményeket nem is merem elmondani nekik...

2011. máj. 5. 11:31
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

'Több éve éltünk együtt, hol nálunk, hol náluk, majd úgy alakult, hogy megtaláltuk a családi házat (több évnyi keresgélés után) és megvette az ő családja. '


Nos ebben esetben az ő családja, joggal várja el az ő segítségét.Az , h neked ez nem tetszik és ennek hangot is adsz csak magad ellen hergeled őket.Majd vagdosnak a fejedhez hálátlanságot és kígyót ,békát.

Abban viszont 100% igazad van, minek új házzal flancolni ha nincs rá keret.Nem tudom megérteni az ilyen embereket:(

Ha ők is beérték volna egy régebbi használttal , (amit aztán lehet alakítani amikor van rá pénz)akkor most nem lenne ez a hajcihő.

Próbáld meg indulatok nélkül normálisan, őszintén tisztázni a férjeddel a viszonyokat. Mert nem a 2millóért amit rá költöttetek erre a mostanira, kellene őszinte és nyílt legyen veled, hanem alapból mert a felesége vagy és a születendő gyerekserege leendő anyukája:)

A sutyiskodást, a sutyorászást, a sumákolást nem szokták díjazni semmilyen kapcsolatban sem!

2011. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!