Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, átver a férjem?!?!...

Úgy érzem, átver a férjem?!?! Elegem van ebből a helyzetből!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.


Összejátszik a a családjával az én hátam mögött. Van egy családi ügylet, melyet én nagyon ellenzek, mert a családi házunkat akarják veszélybe sodorni a nővéréék felelőtlen döntésükkel.


Tegnap megígérte férjem, hogy addig nem lép, míg utána nem járunk a jogi következményeknek. Tegnap egész délután jogi fórumokat olvasgattam, word-be kimentegettem a ránk vonatkozó részeket, amik igen csúnyán hangzanak.


Erre fel ma, 15 perce bejelentette, hogy átadta a ház papírját az anyjának, hogy az továbbíthassa a lánya családjának.


Dührohamot kaptam, ugyanis tegnap (is) sokként ért az, hogy mondta férjem, hogy mégis segít nővérééken, pedig megbeszéltük, hogy ebben a formában, -a mi veszélyeztetésünkkel- nem fog!


És tegnap, mikor telefonált a nővére, akkor derült ki miért is kell menni a földhivatalba.


Átver a férjem. Meghazudtol és engem állít be hülyének.

Úgy érzem teljesen eltávolodtunk. Az ő családját választja és nem a feleségét. ELEGEM VAN!!!!!


2011. máj. 5. 10:19
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
71%

12:31 vagyok


Persze kérdező, nyilván értem, de te sem vagy valami megértő a férjeddel. Te sem várhatod tőle, hogy nyíltan szembe menjen a családjával, akármennyire is a felesége vagy. Pláne mivel hitegetik össze-vissza, és ő hinni akar nekik, mert hozzájuk tartozik!!!!! felesleges őrá ezért haragudnod.


Amit tehetsz az az, hogy egyedül megakadályozod azt, hogy téged anyagilag tönkre tegyenek, és egyedül viszed el a balhét, megkímélve ezzel a férjedet, hogy ne ő legyen a konfliktus okozója a családdal szemben, hanem te.


Nyilván tudja hogy mennyire kockázatos ez a dolog, felesleges emlékeztetni, de ők akkor is a családja és nem akarja hogy haragudjanak rá. Neked meg ezt kellene megértened, és hiába jössz azzal, hogy de te meg a felesége vagy, neked ezt is kötelességed lenne megérteni, és segíteni neki valahogy megoldani ezt a helyzetet.


Ahogy írtam, így megoldhatod. Én a banknak történő írást javasolom két példányban, személyesen bevíve úgy hogy a másodpéldányon az átvételt írják alá. Így ha mégis tesznek rá jelzálogot, a te részeddel szemben akkor sem érvényesíthetik a követelést, mert hiába harmadik személy a bank, tudott arról hogy a ház közös tulajdon és a férjed nem rendelkezhetett volna egyedül a megterheléséről. Ezért a bank nem is fog hitelt adni, a jogászuk egyből visszadobja.


Ha a férjed ezért megharagszik majd rád, na én akkor fontolnám meg hogy elválok.

2011. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Hidd el, távol áll tőlem, hogy én közé és a családja közé álljak. De ezt ő is tudja.


Köszönöm a válaszaidat, igazán hasznosak.

2011. máj. 5. 13:43
 33/46 anonim ***** válasza:

Amikor kalandos pályafutásunk alatt az anyósomnál laktunk szinte nap nem telt el , ne közölje velem, h az az ő háza és majd ha lesz saját házam abban rendezkedjek.

Az persze nem volt baj , h rá költöttünk nem kis pénzeket a felújítására a ház azon részének, ahova beengedett minket.De a nagyfőnöknek saját magát tekintette mindvégig amíg ott laktunk.Az ő jóváhagyása nélkül semmit nem lehetett, de a számlákat fizethettük az egész ház után, sőt még némi albérlet felé is terelgette a szót néha:)

Aztán úgy alakult , lett nekem saját nagy házam amivel hiába is verem a belem , h ez az enyém :)) mert a házassági vagyonközösségben vagyunk immáron 18 éve.

Ez a 3. amit rendbe tehetünk...kezdem már unni.

De ez most már biztos , h meg is marad nekünk.


A sógornődék élhetetlenek és arcátlanok.

2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
82%
Álljál csak egész nyugodtan a férjed és a családja közzé! Mert ott a helyed. Pont előttük.És csak teutánad következik számára az anyósod és a tesókája.Erről szól ti családalapításotok.És még lesz olyan is aki majd ezután születik meg(remélhetőleg:) aki szintén ott lesz legelöl a neki legfontosabbak rangsorában.
2011. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Sándor 417:


Akkor jutott anyósból nektek is..


Nálunk nem volt azért ilyen a helyzet de nem semmi stílus kell ám hozzá, hogy ilyet tegyen az anya.


Én sem várnám el a saját gyerekemtől, hogy majdhogynem "eltartson" . Mert amiket írtál, a felé közelített.


Nem szeretném jellemezni ezt a viselkedést a mi helyzetükben.


Most már kezdek valamelyest lenyugodni, hogy kiadtam magamból és meghallgattatok de még férjem jön ám haza...


Szerintem nem szólok egy szót sem és hagyom, hogy mismásoljon. Az ő lelkiismeretén múlik. Nem fogok belebetegedni.

2011. máj. 5. 13:59
 36/46 A kérdező kommentje:

Jaj, csak lenne már 1-2 hónappal később..


Akkor már sokkal okosabb lennék. Néha szeretném leginkább kívülről szemlélni a dolgokat, bár nem jellemző rám a megfutamodás. Khmmm. Rám nem.


Nos, ha kis idő múlva normalizálódik a helyzet, akkor van miről beszélnünk (baba) de ha nem, akkor nagyon el kell gondolkozzak.

2011. máj. 5. 14:02
 37/46 A kérdező kommentje:

Most hívott telefonon, azóta most beszéltünk először.


Folyamatosan meghazudtol és nem ismeri el, hogy engem is ugyanúgy hiteget, akárcsak őt a nővéréék.


Pedig elsoroltam neki, mikben érzem hogy átvert.

Letagadja.


Teljesen tanácstalan vagyok. :(:(

2011. máj. 5. 15:00
 38/46 anonim ***** válasza:

Számomra ez elfogadhatatlan lenne. Oké hogy család, meg szereti őket, segíti ahogy tudja, stb. De a saját lakását kockára tenni? Ez most nem arról szól, hogy a számlájáról kölcsön ad egy kis/esetleg sok pénzt. Nálunk az én nevemen van a lakás, de ha a családom kitalálná hogy jelzálogot akarnak tenni rá, szeretem őket de megmondanám, hogy erre ők nem tesznek semmit, mert baromira örülök hogy hitelmentes és szeretném ha ez így is maradna.

Nem értem a férjedet. Itt most nem a segítség a lényeg, hanem hogy a nővére a ti seggetekkel veri a csalánt. Ha elúszik a hitel, akkor ő felépítette a hitelből a házat a tiéteket meg elveszik. Ő mit is bukott ezen? Semmit. Nem engedném (persze mivel nem a tiéd a lakás így kicsit nehéz). A férjednek valahogy higgadtan el kellene mondani, hogy itt nem az a bajod hogy segíteni akar, hanem az hogy az egész dolgon csak TI veszthettek. A segítség nem az ember erején felül történik.

Első a család de Te is a családja vagy rád is gondolhatna.

2011. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kedves utolsó.


Az a legnagyobb gond, hogy aranylevélbe foglalhatnám a mondanivalóm, azt sem értené meg.

Teljesen elzárkózik előlem.


Félreértés ne essék, a nővéréék nem azzal hitegetik, hogy jelzálog lesz a házunkon, hanem hogy "csak a folyamatot" indítsák el.


Itt van a bibi, férjem azt gondolja nem lesz ebből baj, mert idő előtt kiszáll belőle (nem ír alá papírt), akkor mi értelme?!?!?


Ennyire ellenségük a pénzüknek?!

2011. máj. 5. 16:27
 40/46 anonim ***** válasza:
78%

Azért szépen is meg tudjátok ti beszélni a férjeddel ,h az épp aktuális ágyasénak tart e téged vagy ,saját családot alapítottatok ,külön szemszögekkel, külön érdekekkel.

Csak higgadtan érvekkel , indulatok és nagy alakítások nélkül persze:)

2011. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!