Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, átver a férjem?!?!...

Úgy érzem, átver a férjem?!?! Elegem van ebből a helyzetből!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.


Összejátszik a a családjával az én hátam mögött. Van egy családi ügylet, melyet én nagyon ellenzek, mert a családi házunkat akarják veszélybe sodorni a nővéréék felelőtlen döntésükkel.


Tegnap megígérte férjem, hogy addig nem lép, míg utána nem járunk a jogi következményeknek. Tegnap egész délután jogi fórumokat olvasgattam, word-be kimentegettem a ránk vonatkozó részeket, amik igen csúnyán hangzanak.


Erre fel ma, 15 perce bejelentette, hogy átadta a ház papírját az anyjának, hogy az továbbíthassa a lánya családjának.


Dührohamot kaptam, ugyanis tegnap (is) sokként ért az, hogy mondta férjem, hogy mégis segít nővérééken, pedig megbeszéltük, hogy ebben a formában, -a mi veszélyeztetésünkkel- nem fog!


És tegnap, mikor telefonált a nővére, akkor derült ki miért is kell menni a földhivatalba.


Átver a férjem. Meghazudtol és engem állít be hülyének.

Úgy érzem teljesen eltávolodtunk. Az ő családját választja és nem a feleségét. ELEGEM VAN!!!!!


2011. máj. 5. 10:19
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%
Keress egy ügyvédet, ö meg fogja tudni mondani mik a lehetöségeid. Legalább a saját részed menthesd... A férjed meg egye meg amit fözött. Nálunk is az van, hogy anyósék hitelt akartak felvetetni párommal,de szerencsére megértette,hogy ha a mindennapi megélheteshez kell,akkor kizárt,hogy vissza fogják fizetni. Na de két hónap múlva borult a bili, hogy már van egy hitel,amit felvett nekik és nem fizették,így jött a bank tartani a markát. Most még menthetitek a dolgot, de ha aláírjátok a papírokat, utána már csak az idegeskedés marad meg a tehetetlen düh fogszívással. A tesóék meg majd mondják,hogy bocsi...
2011. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

11:25 vagyok


nem ad a bank pénzt amig nincs meg az összes ALÁIRT papir,h viheti a házatok nemfizetés esetén


tudom,nincs 1 éve hogy anya tesója a házukra tetetett jelzálogot hogy a fia házat vehessen


és az aláirástól számitva nem is rögtön utalják,volt pár hét mire kézbe kapták a pénzt,pedig minden papir rendben volt

2011. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Hát ja.

Igazatok van.


Sándor 417-nek:


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezelőtt kb. 8 évvel férjem nővére már megkapta a maga jussát, kb. 14 milliót forintot, melyet egy fővárosi lakásra költött.


Miután azt eladták, vidéki városba költöztek szintén lakásba, ahova már az első gyermek született. Úgy tudom, a férj egyik akcióba sem szállt be anyagilag. Mindig a sógornőm nevén voltak az ingatlanok.


Ezután megint csak eladták a lakást, és egy újabb vidéki városba költöztek, jó messzire, amit szintén eladtak.


Ezután albérletbe mentek egy gyerekkel és egy útban lévővel, majd nekifogtak építkezni abból a pénzből, amit kaptak a lakásért. Ami időközben elfogyott (telekre, építőelemkre stb..).


Na mármost anyósom mindig nyomta őket pénzel, mert hogy szükségük van rá és teli (bevásárló)kocsival ment le hozzájuk (kb. 160 km).


Úgy gondolom, ő már nagyon is megkapta a maga jussát.


Férjemé pedig úgy lett a családi ház (amit kinéztünk), hogy anyósom vette és az ő háza lett terhelve.


Ugyanúgy, mint annak idején a nővérééknél, szintén anyósom háza lett terhelve.


Lejárt a hitel 1-2 éve és így lett újra terhelve.


A mi házunk egyedüli tulajdonosa csak a férjem, haszonélvezeti jog nincs rajta senki által.


Úgy gondolom, hogy ez így egál.


De nővéréék most megint többet akarnak.


Inkább gondolkoztak volna, pedig mi mondtuk nekik.


Aztán anyósom mikor a mi véleményünket hallotta, akkor arra bólogatott, mikor a lányáékét, akkor meg arra adta be a derekát.


Egyébként bosszant, hogy a saját lányáék "aranytojást tojó nyúknak" nézik anyósomat.


Nem értem hogy gondolják!

2011. máj. 5. 12:17
 24/46 anonim ***** válasza:
79%
szia,nálunk ugyanez volt a helyzet.apám testvére jelzálogot rakatott a házunkra mert hogy őneki is valami,ház mizéria volt.a lényeg hogy azt mondta hogy ő fizetni fogja ne aggódjunk.apukám is megbizott benne,de anyu ugyanigy ellenezte.egy darabig ment is a fizetés,aztán egyszer csak nem fizették,letagadták még azt is hogy ők semmilyen hitel ügylethez semmi közük.a szüleimnek kell azóta fizetni a hitelt,ami nem kevés,és nehezen tudják fizetni,és ő miattuk már elakarják adni a házat,pedig azon kivül semmilyen hitelük nem volt.és sajnos nem tudják rajtuk behajtani a tartozást mert annó nem irtak semmi szerződést.
2011. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
17%

Ti akkor csak 1 éve vagytok házasok?

Mert úgy írtál mintha 30éve együtt lennétek.

Ahogy látom ez a családban egy teljesen megszokott eljárás, hogy másnak az ingatlanát terhelve vesznek fel hitelt, amit eddig mindíg vissza is fizettek.

Akkor ezt a "rendszert" folytatják most is.

Ha pedig ti csak 1éve vagytok házasok és pár éve vagytok együtt, a ház a férjed családjáé,és te csak a felújítást fizetted, akkor azt hiszem kicsi túzás a "mi" házunkról beszélni.

és túlzásnak tartom azt is, hogy a család eljárását kritizálod, mintha 30éve a tagja lennél.

Nem értek egyet a férjed sumákolós eljárásával, de megmondom őszintén a helyében én egyszerűen bejelentettem volna neked, hogy mit készülök tenni és nem kérdezem a véleményed.

2011. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:18


Nem semmi a ti esetetek sem!

Nem bírom az ilyen felelőtlen embereket, akik azt várják, hogy majd más elintézi az ő sarukat!!!


És természetesen, amikor visszafelé kéne, hogy működjön, az persze már nem megy...



De tudjátok, nem gondoltam volna, hogy a fiatal házas "éveim" ilyenek lesznek... Ha ezt tudom...


Vannak nehézségeink. És még ez is. Mindig van valami.

2011. máj. 5. 12:24
 27/46 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:22


Ő erőlteti, hogy azt mondjuk, hogy a "mi" házunk.

Tudom én azt magamtól is, hogy jogilag nem sok közöm van hozzá de tudod szar úgy naponta felnyalni a követ, kinyalni a házat, hogy tudod, semmi közöd hozzá.

Aztán vezesd a háztartást, mintha ugyanannyi jogod lenne hozzá.

Szóval?!

Mit tehetnék?

És igen, a sumákolás a legvisszataszítóbb benne.

Csak tudod rossz, hogy akiben úgy gondoltad, feltétel nélkül megbízhatsz és gyermeket szülnél neki, az most veszélybe sodorja a jövődet/jövőtöket. Olyan mélységig hatott le a dolog, hogy elgondolkodom, egy ilyen befolyásos embernek merjek-e gyermeket szülni?

Vajon mikor fog újra mást választani helyettem/helyettünk?!

2011. máj. 5. 12:29
 28/46 anonim ***** válasza:
52%

11:02 vagyok megint


Kezdd el olvasgatni az új PTK házassági vagyonjogra vonatkozó rendelkezéseit. Ott világosan szerepel, hogy a házassági vagyonközösség a házasság kötést megelőző együttélés alatt keletkezik. Ti folyamatosan együtt éltek nem tudom mióta. Így a júniusi adásvétel közös vagyon. a te felújítási 2 milliód egyébként nem tudom milyen arányban áll az eredeti vételárral, ha tényleg korrekt akarsz lenni, akkor ebben az arányban tekinted a magadénak a házat.


A bíróságtól, indokolt esetben lehet kérni házassági életközösség fennállása alatt is a vagyonközösség megszüntetését, ami azt eredményezheti, hogy a ház rád eső részében a tulajdoni lapra is felvezetnek. Ehhez egy keresetet kell beadni az illetékes bírósághoz, melyben megírod mi a helyzet, és tekintettel arra, hogy az egyetlen jelentős vagyontárgyatok kerülne veszélybe, kéred, hogy amíg ez le nem zajlik elidegenítési és terhelési tilalmat jegyezzenek fel a házra. A bíróság hivatalból intézkedik, és akkor nem lesz rajta jelzálog.


A férjed jószívű és szereti a családját, ezért nem akar velük konfliktust. úgy érzi hogy csak így tud nekik megfelelni mert különben elveszíti a szeretetüket. Ez egyébként normális reakció. Ezért meg is mondhatod, hogy ne haragudjon, ő szépen ki is maradhat ebből, mert te külön intézkedsz, így rád fognak haragudni és nem őrá. Te meg azt hiszem magasról letojod hogy mit gondolnak, te meg akarod védeni magadat. A férjed úgy érzi nem mondhat nemet, de te igen, és csak így tudod ezt megtenni.


Az egészből az nem világos, hogy mégis honnan kapnak pénzt a papírok aláírása előtt? más is hitelez nekik? vagy mi? nem csak a bank? És nyugodj meg, ha már eddig behúzták a férjedet, alá fogja írni. A keresetet, amit írtam, minél hamarabb add be. a saját adataidat mindet írd rá, a férjedét is, házassági any. kiv. másolatát, tulajdoni lapot csatolj. írj le minden tényt, ki mikor mennyit adott bele, és egy kérelmi részt, hogy mit is szeretnél. Elvileg hamar rá kell tenniük a terhelési tilalmat.


vagy amit még írtam, hogy a kinézett banknak írsz külön levelet, hogy a ház közös tulajdon, mert együttélés alatt szerezte, csatolod a papírokat, és hogy te nem járulsz hozzá, a bank menekülni fog :)

2011. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31


Természetesen annyi részt kérnék, amennyi engem megillet, egy forinttal sem többet!

De nem is erről van szó.. hanem akivel az ember elképzeli az életét, attól nem várod, hogy olyat tegyen, ami téged veszélyeztethet, érted?


Amit még kérdeztél, hogy honnan van anyagi forrásuk, ha elfogyott a pénzük, 2 dologra tippelek.


1. Van még valamennyi anyagi forrásuk az eladott lakás árából, amit most a jelzálogosításra költenek


vagy


2. Szokás szerint, anyós megint asszisztál nekik és szponzorálja a baromságukat.


És köszönöm, megfogom nézni a PTK ránk eső részét.

2011. máj. 5. 12:37
 30/46 A kérdező kommentje:

" Ti akkor csak 1 éve vagytok házasok?

Mert úgy írtál mintha 30éve együtt lennétek.

Ahogy látom ez a családban egy teljesen megszokott eljárás, hogy másnak az ingatlanát terhelve vesznek fel hitelt, amit eddig mindíg vissza is fizettek.

Akkor ezt a "rendszert" folytatják most is.

Ha pedig ti csak 1éve vagytok házasok és pár éve vagytok együtt, a ház a férjed családjáé,és te csak a felújítást fizetted, akkor azt hiszem kicsi túzás a "mi" házunkról beszélni.

és túlzásnak tartom azt is, hogy a család eljárását kritizálod, mintha 30éve a tagja lennél. "


De a testvéréék kb. havi 200.000 ft-ból nem fogják tudni fizetni a hitelt, a havi 100.000 Ft-os törlesztő részlettel 20 évig, 2 gyerek mellett.


Ezért, ha nem gondolkodik most valaki, akkor nem hogy 30 éves házasok nem leszünk de még 2 sem!

2011. máj. 5. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!