Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 anonim ***** válasza:
96%

Na lányok, a kérdező ékes példa arra, hogy jól nézzétek meg, milyen emberhez mentek férjhez.


25 N

2011. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/131 anonim ***** válasza:
68%

Már nem azért, de sok nő meg épp ennek örülne: ha főállású anyaként csak a gyermekek nevelése és a háztartás vezetése lenne a dolga. Attól, hogy a kérdező ezt szeretné, még nem rossz ember, nem kellene megkövezni meg elhordani mindennek.

Az egy más dolog, hogy ha a társa ezt nem szeretné, akkor ki kell találni egy kompromisszumos megoldást -pl részmunkaidő.

2011. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező az oviban is ehet főtt kaját enni, a munkaidőd végeztével el lehet hozni onnan a gyereket, de nagyszülő is segíthet. Mondjuk elég baj, hogy szerinted a feleséged önző és nem te, és tényleg irigyellek benneteket, hogy nektek a kis pénz nem számít. Szerintem még az 1000 Ft-is pénz, nem beszélve hacsak minimálbérért is megy el dolgozni, azt a pénzt félreteszitek egészében pár hó alatt olyan nyaralás jön ki belőle, hogy oda mentek ahova akartok.... Itt te vagy az, aki nem látod ésszerűen a dolgokat, élni meg nem egyik napról kell a másikra épphogy fizetésből, ha van lehetőség akkor igenis keresni kell, mert félre is kell tenni. És arra sem gondolsz, hogy ha a feleséged nem dolgozik, nyugdíjasan mégis ugyan miből lesz pénz?!
2011. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs megcsalni vagy elhagyni. Ő a gyermekeim anyja, ez mindennél többet ér.

Én komolyan csodálkozok, hogy itt ennyire senki nem tartja fontosnak a család "szentségét". Mindenki annyira individualista!

Én nem a saját kényelmemért dolgozok éjjel-nappal, hanem hogy a családomnak legyen enni inni, hogy a nejem otthon tudjon lenni. Én erről azt gondoltam eddig, hogy jó. És igazából egy világ dölt össze bennem, hogy ő ezt nem így látja :-O

2011. máj. 6. 16:58
 35/131 anonim ***** válasza:
94%
Még valami: ha annyira a gyerekek érdekeit nézed: arra nem gondolsz, ha iskolába mennek jóval megnőnek a kiadások, ahogy nőnek egyre több pénzt fognak felemészteni, nem biztos, hogy elég lesz az egy kereset....
2011. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 anonim ***** válasza:
95%
te csak azt hiszed,(vagy ezzel takarózol) hogy rossz lenne a gyerekeknek. mikor gyerek voltam az én anyukám is dolgozott. képzeld semmiféle hátrányát nem éreztem. reggel hétkor elvittek oviba, du négykor meg jöttek értem. megnőttem így is hogy csak 4-5ször volt egy héten főtt kaja. hidd már el hogy jóval tobbet ártana ez az egész a feleségednek, meg az egész családnak, mint amennyit használna. és igenis te vagy az önző, mert nem figyelsz rá. most komolyan többet ér neked a főtt kaja mint a feleséged kiegyensúlyozottsága?
2011. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/131 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, hogy én még csak gyereket sem akarok, mégis értem, hogy te miért szeretnéd, hogy otthon maradjon a feleséged.

Viszont tény, ahogy 16:48 is írta, van az a típusú nő, akinek elég ha otthon lehet a gyerekeivel, és van akinek nem elég, hogy csak anya legyen, van aki dolgozni is szeretne.

Valóban jó a gyerekeknek, ha megvan a kényelmük, de ezek szerint a feleséged pedig az a típus akinek akkor jó, ha dolgozhat is.

Szerintem mindkettőtöknek engednie kell egy kicsit, kötni valami kompromisszumot, hogy mindenkinek jó legyen.

2011. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 A kérdező kommentje:
Ráérnek majd akkor brutál korán kelni, amikor majd sulisok lesznek, miért kéne egy kisgyereket ezzel kínozni?
2011. máj. 6. 17:03
 39/131 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj de tudod te azt hogy hányadik században élünk?


Szerinted a család szentsége csak akkor tartható ha asszony 24 órában aláveti magát családjának?


Mert ha igen, akkor NEKED nincs halvány lila segédfogadalmad sem arról hogy mit is jelent a család. Mert a család nem azt jelenti hogy a nő otthon van és ugrál hol neked hol a gyerkőcöknek. Mert azzal kiirtod anyuci lelkét. Ha szereted, tiszteled, akkor engeded neki hogy ő is érjen annyit mint te, ne csak szakácsnő+takinéni+bébicsőszöcske legyen...


A családfelfogáshoz hozzá tartozik az is, hogy a gyerekek jó példát látnak maguk előtt. Ha pl. kislányod van, akkor azt a példát fogja látni hogy a nő nem dolgozik, otthon csücskél és főz meg takizik, meg rpogramokra szállítja a gyereket, aztán majd ő is ilyen életet tart normálisnak.


Csak éppen: manapság sok férfi nem olyan aszonyt kíván aki otthon van mert pláne nem is tehetik meg, ezért talán a lányod soha a büdös életben nem talál férjet.

2011. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
95%

Háromszor futottam neki ennek a hozzászólásnak, de mindig finomítani kellet, mert finoman szólva is eléggé vérlázító a felfogásod.

Én "csak" 3 éve vagyok itthon a lányommal, és már nagyon várom, hogy újra felnőttek társaságában IS legyek! Nekem sajnos nincs hova visszamennem dolgozni, de mindenképp olyan munkát fogok keresni, ami nem megy a család rovására.

Ma például azt vettem észre, hogy már nem tudok úgy (felnőtt) emberekkel kommunikálni, mint azelőtt. Villamoson utaztunk, nem tudtam pontosan melyik megállónál kell leszállnunk, és mikor meg akartam kérdezni egy utastól, szabályosan elakadt a szavam. Gondolkodnom kellett egy tök egyszerű mondatszerkezeten. Mindez annak a következménye, hogy 3 éve otthon vagyok a kislányommal, de úgy, hogy igyekszem hetente legalább 3-4 napra programot csinálni, amikor kimozdulunk valahová...tehát mi nem is ülünk otthon állandóan. Írtad, hogy ingerült a feleséged...hm...arra nem is gondoltál, hogy esetleg azért ingerült, mert már kezd belefásulni a háziasszony szerepébe?! Van aki erre termett, de hidd el, nem mindenki! Ha a feleségednek dolgozni szeretne, akkor ne gátold ebben!!!

2011. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!