Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már, hogy túlságosan...

Éreztétek már, hogy túlságosan sokra vittétek, a párotok meg lemaradt mellőletek?

Figyelt kérdés

"Valahol" még mindig természetes,hogy inkább a férfi csinál karriert,vállal több munkát,jut többre!

A nő is dolgozik,de a háztartás és a gyereknevelés mellett nem lehet megvalósítani még egy karriert.

Ez így rendjén is van,tisztelet illeti mindkét felet.

De mi van akkor,ha a férfi jól helyeszkedik és "el kezd szárnyalni"?Kinövi a feleségét!Egyre kevesebb a közös a téma,megjelennek a "nagyobb" barátok stb.!

A nő a családjáta tette fel az életét,hogy otthont teremtsen,de már nem tudja támogatni a férjét,nem tudja megérteni,talán már egy kicsit szégyenlik is.

Ő nem vágyott többre,csak egyszerű életre családra!

Szerintetek mi a jövője egy ilyen párnak közel a 40hez,tizenéves még iskoláskorú gyerekekkel?

A férfi lefekszik bárkivel,ha kedve szottyan,az asszony úgy tesz,mint aki nem tudja.

Ti váltanátok?


2009. márc. 11. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam,hogy nem érdeklődnek egymás iránt!

A havi 1 közös program is biztos megvan,sőt,az még az ágyban is megvan 20 év után!

valaki írta,langyos víz!

De a főkérdés nem ez volt!

De köszönöm mindenkinek,hogy írt

2009. márc. 11. 11:43
 12/66 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek, ha mindent készen kapnak nem fogják kellőképpen megbecsülni azt az elért kényelmet amit a szülők összegüriztek. Nem lesz miről tervezni nekik együtt a párjukkal. Több időt és törődést kelleni a szülőknek a saját életükre, kapcsolatukra fordítani.
2009. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Vannak olyan munkakörök,ahol 40 órában dolgoznak,van ahol 30,20,és van aki addig dolgozik,amíg "munka" van az asztalán!

vagy csinálja ezekkel a feltételekkel,vagy viszlát!

Falun sokan örülnek,hogy van egyáltalán munkájuk és megkapják a minimálbért,nemhogy 300 ezret napi 12 óra ide vagy oda!

2009. márc. 11. 11:51
 14/66 anonim ***** válasza:
100%

Rakja le első körben a jogsit!Bát úgy érzem,csak a kifogások jönnek...Hova szárnyalt a férj,ha egy bejárónőre nem tellik?A gyerekeknek nem kell a hátsójuk alá dugni mindent,otthont kell biztosítani a részükre,szeretetet,törődést.Ha felnőnek tudják van kihez fordulni,van hova menni(nem anyagiakra gondolok)Szerintem nagyon át kellene beszélni ennek a családnak a működését!a gyerekeknek most van szükségük az apjukra,ha egész nap nincs otthon,akkor mikor foglalkozik velük?

Nagyon ,nagyon sok ismrősöm járt úgy,hogy anyuci ,apuci hajtott,hogy meglegyen minden,aztán elválltak,aztán jött új kapcsolat új gyerek,a közös gyereknek meg nem maradt semmi.

2009. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%

Feltetted a kérdést, hogy "ti váltanátok?". A legtöbben válaszoltak rá, kifejtették, hogy ez az állapot miért nem felelne meg nekik. A te viszontválaszaid pedig csak arról szólnak, hogy mit miért nem lehet megcsinálni, miért lehetetlen bármit változtatni.

Ha változtatni akarsz (akar akiról írsz) változtasson, ne kifogásokat keressen. Ha jó a "langyos víz" akkor lubickoljon tovább, de akkor ne morogjon.

2009. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Nem kapnak 106 os plazmatévét a gyerekek,meg ilyenek,havi 100 Ftot tesznek félre,hogy egyetemre mehessen majd mindegyik!

Vettek egy lakást,hogy ott lakhassanak és nek elljen albit fizetni.

Ők is törlesztik otthon a ház,meg a kocsitörlesztőjét.

A félretett pénzüket meg elvitte a válság!

2009. márc. 11. 12:01
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a pénz, a megélhetés nagyon sok kapcsolatot tönkretett már és még fog is emberek közé állni. A sokéves együtt gyűrődésnek megvan az a következménye, hogy valaki előbb-utóbb kikacsint a kapcsolatból, nem érzi már elégnek a társát. DE! Azon is el kell gondolkodni, hogy : MÁSSAL MIÉRT LENNE KÖNNYEBB? Ha az, akivel leéltem 10-15-20 évet már ismeri minden szusszanásodat, ha hazamész, tudja, hogy mit, hogyan szeretsz, aki hátteret ad neked ahhoz, hogy az légy, aki vagy, szóval ez az ember kevés, mert nem elég "rangos" a barátokhoz, akkor ki lesz elég jó? Ott lehet hagyni, és bizti találsz egy csinos, karrierközpontú középkorú hölgyet, DE: az nem fog téged napi 12 órai munka után meleg, főtt étellel, tiszta ruhával és családi háttérrel várni! Mert ez fontos dolog ám, és az egyik alappillére annak,hogy Te ennyit és ilyen intenzitással tudj dolgozni. Én könyvelő vagyok, van/volt egy ügyfelem. 50-es , jó kiállású, jó anyagi körülmények közt élő férfi, közepesen fáradt feleséggel. Jött egy popsirázós szőke cica, apci lelépett vele. Na azóta oda a kisáruszállító autó, oda a személyautó, bezárt a vállalkozás...mert háttér kell. Sztem meg kell próbálni valahogy "feldobni" a párod: soha nincs késő a változtatásokra. Igenis kell időt szakítani közös programokra, őt meg küldeni fodrászhoz, kozmetikushoz, akár még autót vezetni is megtanulhat, járhat más tanfolyamra is. Miért ne? Add a tudtára, hogy ezek időszerű dolgok és adj időt neki, hogy elfogadja. Ha nem teszi - mert azért vannak ilyen "posványosodó" fajták - akkor tényleg gondban vagy, és neked kell eldöntened: marad ez a kapcsolat, vagy kilépsz belőle...
2009. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

12:05

Egyetértek,tetszik a példád is.

De mi van,ha valaki így vállalná őt,ahogy él,nem azért mert évek alatt belefárad a nő,hogy ezt kapja,hanem mert önként vállalja!

Nagyobb embernek nagyobb a problémája is,és nehezebb megérteni és segíteni is neki.

Most jó a férfinek ezt magába tartani,hát nem az a házasság lényege,hogy legyen támasza,hogy mmeg tudják beszélni a dolgokat?

2009. márc. 11. 12:16
 19/66 anonim ***** válasza:
89%

Úgy látom kedves kérdező, hogy először is rólad van szó (ami nem baj) Másodszor, csak valami megerősítést vársz tőlünk. 30 válasznak ellentmondtál, a 31-ben találtál valamit ami megerősít, ebbe belekapaszkodtál.

Én úgy látom, hogy úgy akarsz mindent továbbcsinálni, mint eddig, csak most egy nehezebb időszakod van és ezért keresed a megerősítést.

A te életed, éld úgy ahogy szeretnéd.

2009. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

Szerelmes vagyok!

Beleszerettem ebbe férfibe,úgy érzem én jobban meg tudnám érteni Őt,mellettem boldogabb lenne!

Eltértünk a tárgytól sajnos!

De megerösítést akartam ez igaz.

Pozitív példát,hogy lehet még boldog az az asszony majd egyszer mással.

2009. márc. 11. 12:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!