Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha csak ennyire tartom a...

Baj ha csak ennyire tartom a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

6 éve (18évesen) elköltöztem,egyre ritkábban megyek anyámékhoz,régebben hétvége 1 nap,2hetente fél nap,most már 2 havonta párommal pár órára,meg találkozunk ha ők erre járnak.Telefonon beszélünk végülis párnaponta fél órát anyámmal.De nagyon nem igénylem hogy menjek,sőt...

50km-re lakom,oda-vissza út 3 óra (tömegközlekedve),mindigh akad jobb dolgom.

Főleg hogy csak a panaszkodást hallgatom állandóan,ez nem jó az nem jó,egy-egy látogatás alkalmával csak az életkedvem megy el.

Más is van igy?

24/N


2011. máj. 12. 09:18
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

szoktak járni abban a városban ahol lakom,de mindig olyan időben,amikor én dolgozom

(anya vállalkozó,igy akkor jön megy amikor akar,én 8-4ig dolgozom)


tanulok suli mellett,igy diákjegy annyira nem sok

2011. máj. 12. 09:38
 12/47 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nem.. Én sem találkozom apámmal pl gyakrabban, már lassan 3 hónapja nem találkoztunk, nem vagyunk rosszban, de én nem igénylem hogy találkozzam vele csak úgy... Anyámmal egyelőre olyan a helyzet hogy naponta, de hetente pár nap tuti látjuk egymást, de ha "felnövök" vele sem hiszem hogy gyakrabban találkoznék majd. Nekem nincs rá igényem, és lesz jobb dolgom is.

Szóval szerintem nyugodtan menj olyan sűrűséggel hozzájuk ahogy neked jó. 20N

2011. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
62%

Kinek panaszkodjanak szerencsétlenek,hát jó hogy a sajá lányuknak....A párod szülei neked meg jó hogy nem fognak, mégiscsak idegen vagy...

Felneveltek annyi jár nekik hogy meghallgatod őket, ne légy már ilyen bunkó....

(Én csak azért járok hetente haza hogy szegény mamámékat meghallgassam ,mert nem nagyon tudják kibeszélni a bajaikat...pedig 150km lakom)

2011. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
64%

Szia, most én a saját példámmal jövök 19 éves vagyok itthon élek szüleimmel tervezem az elköltözést, csak jött egy nagy bökkenő szeptemberig kaptak anyuék haladékot hogy addig vagy kifizetnek 700ezer forintot hogy kapjanak 500ezer fornit támogatást vagy szeptemberben viszik az 5 éves hugom intézetbe és ők meg mennek az utcára. anyum kap havonta 35 ezer forintot mert tiltják a számláját nevelőfaterom kap 63 ezret. mindkettenn dolgoznak, önkormányzatnál és egészségügyben. Vagy a számlákat fizeti anyu vagy a családnak tesz le ételt az asztalra. Eddig gyüjtöttem albérletre hogy legalább a kauciót kitudjam fizetni de azt a nem sok pénzt (120ezer) azt odaadtam anyumnak hogy fizessen ki valamit csak hogy nekik jó legyen, én nem teszem meg hogy cserbe hagyom.


A kérdésedre a válasz igen baj ők a szüleid bármennyire panaszkodnak ha ők nincsenek te sem vagy, nem azért kell menni hogy segítsd őket és nem azért hogy jaj már megint panaszkodnak hanem azért mert örülnek ha ottvagy mert 18 évig ŐK neveltek

2011. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Mielőtt válaszolók, tudom, úgy is le fogtok pontozni :S


75 km-re lakom a szüleimtől, és havi 1-szer megyek haza. 2,5 éve jöttem el. Az elején 2 hetente mentünk. Egyik hétvégén az én szüleimhez, másik hétvégén anyósékhoz. Aztán besokalltam, mert nem volt saját életünk. Hétvégére nem tudtunk programot szervezni, nem volt időnk egymásra.

Azóta havi 1 mindenhova.

Nálunk akkor ritkultak meg a látogatások, amikor anyu munkanélküli lett.

Folyton panaszkodott, hogy nincs pénz erre, nincs pénz arra, de nem akart elmenni dolgozni. Az elején adtam neki egy kevés pénzt, a végén már azért üvöltött velem, mert szerinte az egész fizum oda kellene adnom nekik, mert gyerekként az a dolgom, hogy segítsem a szüleim. Emiatt ő 2 éve nem megy el dolgozni, hanem egész nap a tv előtt ül, és bagózik. Ha felhívom, csak nyávog, hogy neki milyen rossz. Hja, én 12 órázom, ő meg egész nap otthon veri a valagát.

Ha rászóltam, hogy menjen el dolgozni, én voltam a rossz, amiért nem vagyok képes eltartani őt. Az elején még mindennap hívtam, most már csak akkor hívom, ha jól viselkedik.

Nekem is vannak rossz napjaim, és tudom, jól esik néha valakinek kiönteni a lelkem. De nálam ez úgy működik, hogy kipanaszkodom magam, erőt veszek, és talpra állok. Ő viszont csak folyton panaszkodik. Ha elkezdi, fogom, és leteszem a telefont, és pár napig nem keresem!

DE! mellette a tesóimat mindig felhívom, mert szeretem tudni, mi van velük.

És ha otthon vagyunk, egy kávé mellett kisírhatja magát nekem anyu.

Csak az a rossz, hogy miután ez megtörténik nem változik semmi.

De mégiscsak a szüleim, és bármilyenek is, én szeretem őket. És emiatt veszek erőt magamon, hallgatom végig a nyávogást, még akkor is, ha tudom, utána nekem is napokig rossz kedvem van.

Szóval vegyél magadon egy kis erőt, mert gondolom, amíg pici voltál, nekik is voltak olyan napjaik veled kapcsolatban, amikor csak "fájdalmat" okoztál nekik, és mégsem fordultak el tőled.

2011. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem baj. Egyszerűen fontos, hogy az ember tartsa a kapcsolatot a családjával, és nem csak telefonon.

Én is lusta vagyok, ráadásul nagyon messze laknak (csak oda 4 óra), de azért egy hónapban egyszer igyekszem meglátogatni őket.

És ami fontos: igyekszem úgy szervezni, a testvéreim is bevonva, hogy olyankor ne csak a panaszkodást hallgassuk (az ugyanis náluk is megvan :S), hanem csináljunk meg valamit, ami már azért nehezebben megy nekik. Múltkor például festettünk (nem az egész házat, de legalább egy részét), most meg megyünk majd eprészni, hogy ne anyukámnak kelljen hajolgatni a kertben. Ilyenkor látszik a szüleimen, még ha nem is mondják, hogy nagyon örülnek, hogy a gyerekeik mennek segíteni nekik.

És ez nem pénz kérdése. Nem is az örökségtől vagy bármitől függ. Egyszerűen az embernek muszáj segíteni a szüleit.

De a segítség nem csak anyagi dolog lehet. Sokszor már az is az, ha meghallgatod a panaszaikat.

2011. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

panaszkodjon ha van miért...de ha 200ezer nem elég 3 főre kajára,akkor nah...(én kettőnkre megoldom 50ből ugy hogy sokszor van hús,gyümölcs)


rossz állandóan azt hallgatni hogy a pénz a pénz meg a pénz


Párom szülei nem azért nem panaszkodnak,mert idegen vagyok,4 év alatt elégé családtag lettem,ha van miért,panaszkodnak (beteg nagymama,amig nem lett jól panaszkodtak,de volt okuk).

2011. máj. 12. 09:45
 18/47 anonim ***** válasza:
71%
kedves kérdező, te megoldod ők nem olyanok hogy megtudják oldani, és nem értem ha nem segítesz mi a baj az hogy havi egyszer meghalgatod a "bajaikat"? vagy az hogy ők a szüleid és a párod szülei legalább nem panaszkodnak?
2011. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
75%

Én 9 hónapja költöztem el, most 85km.-re lakom tőlük.

Eleinte mentünk 2 hetente mert ezt kötötte ki anyu, de miután már nem volt diákom, egésszel azért egy oda -vissza út 2-nknek 6600, és így maradtunk abban hogy havonta egyszer megyünk, általában reggel megyünk este jövünk, de van hogy maradok hétvégére ritkán.

De 10 óra meló mellett annyira nem volt egyszerű.

Most ők jönnek, és majd megértik hogy majd jövőhónapban megyünk mert nincs állásom és pénz se most arra hogy ebben a hónapban mi is menjünk.


21/L


Hát ha így viselkedne anyum én se járnék sűrűn le, ne haragudj.

Egyébknt minden nap beszélünk telefonon.

2011. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

9:42

de nekik nincsenek anyagio gondjaik...szerintem a te szüleid ugrálnának örömükben ha 200uk maradna a számlák és teletank benzin után...


első 9:43

rengetegszer hallgatom végig,telefonon heti 3x elmondja ugyanazt...tudom előre miket fog mondani

Öcsém kicsi,ő sokszor van nálam,felül buszra,leszedem a buszról és nálam van hétvégén.Vele megyek állatkert,mozi,mikor mihez van kedve


második 9:43

fizikailag nem segithetek,tavaly az epret én is elakartam szedni,meg ugy mentünk,h akkor segitsünk a fát behordani..erre meg lett tiltva,hogy nem azért megyünk h dolgozzunk

2011. máj. 12. 09:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!