Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha csak ennyire tartom a...

Baj ha csak ennyire tartom a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

6 éve (18évesen) elköltöztem,egyre ritkábban megyek anyámékhoz,régebben hétvége 1 nap,2hetente fél nap,most már 2 havonta párommal pár órára,meg találkozunk ha ők erre járnak.Telefonon beszélünk végülis párnaponta fél órát anyámmal.De nagyon nem igénylem hogy menjek,sőt...

50km-re lakom,oda-vissza út 3 óra (tömegközlekedve),mindigh akad jobb dolgom.

Főleg hogy csak a panaszkodást hallgatom állandóan,ez nem jó az nem jó,egy-egy látogatás alkalmával csak az életkedvem megy el.

Más is van igy?

24/N


2011. máj. 12. 09:18
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
80%

Ha neked így jó, akkor nem baj, de én nem tudom ezt elképzelni. 4 napja nem voltam náluk, tegnap úgy volt, hogy megyünk, de végűl nem jött össze, úgy kiakadtam, hogy elsírtam magam, mint egy ovodás, hogy hiányzik az anyukm:))

Igaz ők csak 15 percre laknak, kocsival, de ha messzebb laknának se bírnám ki, hogy ne menjek hozzájuk legalább hetente. De ha te nem igényled, én nem ítéllek el érte, biztos ők is tettek azért, hogy ne vágyj a társaságukra...

23/L

2011. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

9:59

mert én csinálom a vállalkozás könyvelését,és hozzáférésem van a bankszámlájukhoz,mert én csináltam anno nekik netest...és látom hogy egyik bolt 15ezer,másik 20,stb...

2011. máj. 12. 10:02
 33/47 anonim ***** válasza:
65%

A szülő, ha szereti a gyerekét, akkor nem zúdítja rá a bajait. Miért esik jól neki, ha a gyereke rossz kedvű lesz és stresszes? A másik, hogy ha a szülő nem szeretetre méltó, akkor nincs mit szeretni rajta. A szeretetért tenni kell.

A gyerek pedig nem tartozik hálával a szülőnek, aki a kötelességét teljesítette a felnevelésével. Egy gyerek nem áll az ajtó előtt dörömbölve, hogy meg akar születni.

A felnevelés pedig adósság, amivel a szülőnek tartozunk, de a gyerekünknek adjuk vissza.

2011. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
41%
Vagyok annyira önző és lusta, hogy akkor látogassam meg őket, amikor akarom. Semmi bajom velük, de megvan a saját életem, saját családom, és semmi kedvem száz kilométereket utazni, majd vissza. Egész héten dolgozom, fáradt vagyok, otthon is van elég munka, nincs kedvem utazni. Más véleményét magasról lesz@rom, ez az én dolgom, nekem kell dönteni.
2011. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

A felnevelés pedig adósság, amivel a szülőnek tartozunk, de a gyerekünknek adjuk vissza.



ezt ha idézted ha nem,egy nagyon jó mondat

2011. máj. 12. 10:09
 36/47 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván azért van mindig jobb dolgod, mint őket megnézni, mert nem kötődsz hozzájuk, ennek számtalan oka lehet, ezért sem okos dolog ítélkezni.

Most úgy érzed, jobb ha nem kell menni hozzájuk, így nem mész. Ez nekik lehet baj, neked meg jó. Ha szereted őket, akkor őértük menj gyakrabban, mert fájdalmat okozol nekik. Ha rászolgáltak, akkor viszont azt tedd, ami neked jó.

Az a gond, hogy az ilyet az ember általában megbánja később, de akkor már csak bocsánatot tud kérni, az elszalasztott éveket nem tudja visszahozni.

2011. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
78%

9:43 vagyok


Nálam se voltak, csupán kétszer. Mondjuk én tudom az okát. Te rákérdeztél valaha? Érdekel egyáltalán, mi a gondjuk, miért panaszkodnak? Mert gondolom, te csak azt látod, mennyit költenek.

Mert ha ennyit beszélsz velük, gondolom, fogalmad sincs, hogy élnek!!!!

2011. máj. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

csak az utobbi időben járok ennyit,régebben hetente 2 hetente egész nap ott voltam


és tudom mire megy el a pénz...majd 100ezer a cigijük,kajából meg csak a márkás,csak az ilyen olyan agyonreklámozott


régen is ez volt mig otthon laktam,akkor sem tudták beosztani (engem a gólya hozott,mi ketten kijövünk 200ból amiben kaja,rezsi,lakás,kocsi benne)

2011. máj. 12. 10:14
 39/47 anonim ***** válasza:
51%

10:08 - hű azt hittem már, hogy egyedül vagyok a véleményemmel. :)


Egyébként - tudom rettenetesen naív vagyok, de szerintem a tény, hogy a kérdező feltette a kérdést már mutatja, hogy őt érdekli ez a dolog... egy valódi "bunkó, hálátlan dög" - szerintem - nem tenne fel kérdést, hanem egyszerűen lesz.ná (elnézést :) ), hogy mi van a szüleivel és késsz.



Anyukám 200 km-re lakik és első dolga volt megnézni a lakásomat mikor beköltöztünk, a munkahelyemet meg előbb kereste meg google earth-ön, minthogy bejötte volna dolgozni...

Szóval lehet, hogy hálátlan a kérdező, de a leírás alapján azért a szülők is tehetnek a dologról, az azért ritka, hogy egy tökéletes imádnivaló szülőt nem szeret a gyereke.

2011. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
65%
Nincs ebben semmi baj, csak nekem olyan dicsekvésnek tűnik a kérdés. Mintha büszkeség, lenézés áradnak a szavaidból. Minek kell reklámozni, hogy milyen hálátlan gyerek vagy? Problémák lehetnek a szülő gyerek kapcsolatban, de már a kérdé feltevésből és a kommentekből is más jön inkább le nekem.
2011. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!