Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura az, ha valaki...

Miért fura az, ha valaki fiatalon akar szülő lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kész vagyok azoktól,amiket itt olvasok. Kicsit lentebb egy 23 éves lány gyereket szeretne,és mindenki letámadta szegényt.Mégis mi ezen olyan furcsa? Felnőtt nő már. Miért elfogadottabb az,ha valaki 40 évesen szül? Miért kell az anyagiakkal jönni? Tesómat is a nagyihoz vitték a szüleim,mégse szenvedtünk soha semmiben hiányt. Ellenben van egy kedves barátnőm,a szülei bőven negyven évesek voltak mikor barátnőm megszületett és szegény huszonéves lánynak a szülei betegesek,meg azért egy hatvan éves (akármennyi az átlagéletkor) akkor is rosszabb egészségi állapotban van,mint egy negyvenes. Most tekintsünk el attól,hogy valaki nem találja az igazit meg nem jött össze. Ha valakinek van párja,és vágyik gyerekre miért kellene x éves koráig várnia? Gyerek mellett már nem lehet az anyagiakat előteremteni vagy mi? Emiatt nagyon utálom,hogy ebben a korban élek :(
2011. máj. 18. 00:04
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Én vagyok az a 23 éves lány aki kiírta azt a kérdést:). Igen eléggé letámadtak. Meguntam velük vitázni. Én sem tartom ezt helyesnek. Nem anyámék nyakára szülném. De úgy ítélkeznek h nem is ismernek. Fogalmuk nincs a családi helyzetünkről ahogy arról sem miért nem lakunk még együtt. Nyilván így h még külön élünk többet tudunk félretenni.

Köszönöm h a kérdésedben megemlítettél.

2011. máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen igazad van, miért ne szülhetne..? Csak mert nincs férje, nem is lakik együtt a pasasával, nincs munkája, nincs egy büdös fillérük sem, az anyja házában élnek, aki világosan megmondta neki, hogy nem hajlandó a FELNÔTT gyerekét továbbra is eltartani, pláne kisbabával... ugyan, ezek semmiségek. A romák is kb ilyen háttérrel szülnek, majd mi, dolgozó emberek összeadjuk a felelôtlen fiataloknak a "segílykét".
2011. máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
27%
Kedves második. Nagy az Isten állatkertje!!!!
2011. máj. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Nincs férje-ha lenne,az biztosíték valamire? Most őszintén.

Nincs egy büdös fillérje se-akinek ma van,biztos hogy holnap is lesz? Nézzük már meg,hogy hány házaspár (akik x évig jártak,munka,esküvő,utána gyerek) úszik nyakik az adósságokba. Attól,mert valaki fiatal,nem feltétlenül felelőtlen és hülye !

2011. máj. 18. 00:19
 5/51 napietus ***** válasza:
49%
aki 18 évesen elkezdett dolgozni, önálló egzisztenciája van és normális férje, az miért ne szülhetne? biológiailag ideális kor. az említett kérdező annyit tud felmutatni, hogy a barátjának rendes munkahelye van. itt a pont a mondat végén. ez édeskevés egy családalapításhoz. de szüljön csak. majd én eltartom az adómból.
2011. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
52%
Teljes mértékben egyetértek a 2. válaszolóval...
2011. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
51%

Egy gyerek hatalmas felelősség, és megfelelő, biztos, MÁR MEGLÉVŐ anyagi hátteret kíván. Egy 23 évesnek általában még nulla egzisztenciája van. Egy nőnek akkor is el kell tartania tisztességben egyedül a gyereket és önmagát, ha esetleg a párjával szétmennek. Erre is gondolni kell.

Gyerek mellett azért nehezebb a meg nem lévő egziszteniát elkezdeni felépíteni, mert eleve a munkaadóknak herótjuk van a gyerekes nőktől, a gyerek sok pénzt, időt, energiát elvisz, stb. Ettől függetlenül kivételek még lehetnek (ha nem is túl sok). Felőlem szóljön amikor akar, HA a fent említett feltételeket biztosítani tudja. De azt nagyon nem csipázom amikor kis libák gyereket akarnak most és azonnal, mert elkezdik az agyukat b*szkurálni a hormonok, és elveszítik a józan ítélőképességüket, aztán meg tartják a markukat mindenhol segélyért/segítségért.

2011. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
94%

Nincs azzal baj, ha valaki 23 évesen babára vágyik.

Ott a gond, hogy a csemete nem fotoszintetizál, kell neki kaja, pelenka, ruha meg minden más.

Ha valakinek a párja már dolgozik, szerencsések is, hogy öröklés vagy más úton lakáshoz jutottak, akkor miért is ne...

Vagy ha a szülők kijelentik, hogy mindenben támogatják a fiatal párt, alig várják az unokát és minden segítséget megadnak.

De úgy szülni, hogy majd valami lesz, az felelőtlenség.

2011. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell feltétlenül hatalmas vagyonnal rendelkezni ugyan a gyerekvállaláskor, de jobb ha meg van. De az is jó ha már épül a karrier, és biztos alapot kap majd egy pici, mire növekedni kezd. Ez lehet 23 éves korban is. Nekem 4 gyerekem van, 30 éves voltam az elsőnél, a feleségem 25, de én már akkor egy elég jól menő nagyvállalkozó voltam, és tudtam hogy ez még feljebb fog ívelni, ezért jöttek még hárman a sorban, és még gondolkodunk egyen, mert mind fiú lett, és jó lenne még egy próba, hátha utoljára lány lesz. Most 48 vagyok, azért ezt még átgondoljuk. Én úgy gondolom, hogy a bizonytalanba nem szabad gyereket vállalni, mert abból ritkán lesz happy end. Valami alapnak kell lennie, hiszen egy gyereknek nagyon fontos a család, ahol nem a stressz és a veszekedés a főszereplő, hanem a béke, a nyugalom és a szeretet.
2011. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Aha,értem. Jó hülye vagyok,igazatok van. Csakhogy én a gyerek szemszögéből látom a világot! Mivel a szüleim fiatalok, nem vagyok abban a helyzetben,mint az említett barátnőm,aki elmondta nekem,hogy haragszik a szüleire hogy ilyen későn vállalták. Tudjátok milyen az,mikor egy huszonéves végignézi,hogy szinte haldokolnak a szülei?
2011. máj. 18. 00:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!