Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura az, ha valaki...

Miért fura az, ha valaki fiatalon akar szülő lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kész vagyok azoktól,amiket itt olvasok. Kicsit lentebb egy 23 éves lány gyereket szeretne,és mindenki letámadta szegényt.Mégis mi ezen olyan furcsa? Felnőtt nő már. Miért elfogadottabb az,ha valaki 40 évesen szül? Miért kell az anyagiakkal jönni? Tesómat is a nagyihoz vitték a szüleim,mégse szenvedtünk soha semmiben hiányt. Ellenben van egy kedves barátnőm,a szülei bőven negyven évesek voltak mikor barátnőm megszületett és szegény huszonéves lánynak a szülei betegesek,meg azért egy hatvan éves (akármennyi az átlagéletkor) akkor is rosszabb egészségi állapotban van,mint egy negyvenes. Most tekintsünk el attól,hogy valaki nem találja az igazit meg nem jött össze. Ha valakinek van párja,és vágyik gyerekre miért kellene x éves koráig várnia? Gyerek mellett már nem lehet az anyagiakat előteremteni vagy mi? Emiatt nagyon utálom,hogy ebben a korban élek :(
2011. máj. 18. 00:04
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
30%

Ezt Én sem fogom a büdös életben se megérteni.


Ha abortusz akkor tartsa meg,vagy szüljön és adja örökbe.


Ha meg szeretne de nincs lakás,csak 1 melóhely van akkor már rögtön


,,Te jó ég ,ne hogy szülj a semmire !"


Mi a biztosíték a mai világban ,hogy ha 2 ember dolgozik akkor nem-e szűnik meg esetleg mindkettejüknek a munka,vagy éppenséggel nem -e jut valamelyik egy kis + -hoz?


Ezt soha nem lehet tudni.

Eddig is felnevelkedtek valahogy a gyermekek ezután se lesz másképp.Nem lesz tán a gyereknek csak 2 ruhája de azt legalább megfogja becsülni,mint majd a szüleit is és nem lesz*rja majd a fejüket mert kivan nyalva a segge és nem becsül semmit se.


Adóból nőne fel meg segélyből? .:Erre csak annyit tudok mondani,hogy más ha egyes etnikum.-retardált cigó csak a megélhetésért szül.Majd ha ez is szúrja a szemet akkor lesz zavarjon mindenkit ,hogy a saját néének egy tagja sz*rba kerül és segít(segély)a másiknak így.D


De senki ne feledje,hogy a kocka bármikor fordulhat!

2011. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
48%

Persze, minek anyagi biztonságot teremthetni, hisz ugyis bármikor fordulhat a kocka, minek egyáltalán bármit venni, hisz simán ellophatják, mindek munkát keresni, kirúghatnak, minek egyáltalán kimenni az utcára, hisz bármikor elcsaphat egy kocsi.

Bírom az ilyen gondolkozást... A gyerek meg biztos marha boldog lesz a két darab ruhájával, és biztos nem fog sírva elaludni, mert neki semmilye nincs, míg az osztálytársainak mindene, és nem tud továbbtanulni, mert nincs pénz, hanem húzhat melózni gimi után. Biztos ugrándozni fog örömében.

2011. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
47%

06:31


"Majd ha ez is szúrja a szemet akkor lesz zavarjon mindenkit ,hogy a saját néének egy tagja sz*rba kerül és segít(segély)a másiknak így"


Engem zavar is, nem is kicsit. Az új abortuszellenes reklám pedig kifejezetten csípi a szemem, hogy nem arról van szó, hogy tegyük lehetővé a normális gyerekvállalást, lehessen közlekedni a babakocsival, legyen részmunkaidős állás, elérhető ovi-bölcsi, de egyetemeken is pl.

Múltkor a KSH egyik vezetőnője nyilatkozott, hogy az lenne az ideális, ha a nők még az egyetemi évek alatt megszülnék a babát és utána építenék a karriert. Hol él ez? Még nem hallott arról, hogy ha valakinek gyereke van, akkor hátrányba kerül a munkaerőpiacon, és különben is hová tegye a gyereket amíg előadáson van, az anyja meg még szintén dolgozik???

A gyerekről meg úgy nyilatkoznak, mintha valami fölösleges kiskutya lenne, kipottyantod, aztán ha nem kell, megy a zaciba.

A képen látható magzat meg nem tudom hogy hány hetes, de tuti nem 10 körüli, hanem nagyobb.

2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
67%

Az én gyerekkoromban gyakran fordult elő, hogy a kisbaba még a nagyszülők házában született, és később kezdte meg a család az önálló életet. Voltak ennek hátulütői, de előnyei is.

A gyermekvállalás sokszor nem racionális döntés, egyszerűen erősebb lesz a gyermek utáni vágy a leendő szülőkben, mint a várható negatívumoktól való félelem.

Szerintem nincs azzal baj, ha valaki - ha teheti - fiatalon szül. Úgy látom, alapvetően három típusba lehet sorolni a gyerekvállalókat. Van,a ki korán túl akar esni rajta, így még relatíve fiatal, amikor már önállóak a gyerekek, és visszakapja a szabad mozgásterét. Más úgy gondolja, hogy vár a gyermekvállalással, előtte kiéli magát, anyagilag biztos hátteret teremt. És van a harmadik kategória, ahová én is tartozom, aki 23 évesen szülte az elsőt, és most 40 évesen fogom az utolsót. Ez mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen, egyik verzió sem elítélhető.

Azt azonban nem gondolom, hogy bármelyik gyerekem haragudni fog rám, amiért x évesen vállaltam Őt. Az előzőekben említett lány, aki haragszik, mert idősebbek a szülei, azt hagyja számításon kívül, hogy ha annyi idősen nem vállalják, Ő most nem lenne, ha hamarabb vállalnak gyereket, akkor is más született volna meg, nem Ő.

De az is tény, hogy az ember lányának érettebben talán több türelme van egy gyerkőchöz.

2011. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
40%

"A gyermekvállalás sokszor nem racionális döntés, egyszerűen erősebb lesz a gyermek utáni vágy a leendő szülőkben, mint a várható negatívumoktól való félelem. "


Na ez a baj, egy ilyen nagy volumenű döntést, ahol életek a tétek, mindig józan ésszel kéne gondolkozni.

2011. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
8%
A mostani helyzetben, ha mindenki pusztán józanul döntene, szinte nem is születnének gyerekek.
2011. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
42%

A mai világban semmi sem biztos. A 40 éves is kirakhatják holnapután a munkahelyéről. Ha azt várnánk, hogy mikor lesz meg a saját ház, kifizetve a kocsi, 20 milla letétben a kicsinek stb. akkor soha nem lenne gyerekünk.


Én 24 éves vagyok és a második gyerekünket várjuk. Az elsőt terveztük, a második így alakult, de szóba sem került más lehetőség.

Mire oviba kerül a kisebb, addigra én 27 éves leszek, még akár pályát is változtathatok, még előttem az egész élet, de már a kisgyerekes korszak a hátam mögött.

Anyukám és köztem 20 év a korkülönbség, és tök jó, hogy ilyen fiatal. Nem úgy, mint egy volt osztálytársam, akivel mikor megismerkedtem általánosban, már akkor nyugdíjas volt az anyukája, apukája meg addigra már nem élt.

2011. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
48%

40 éves is kirakhatják holnapután a munkahelyéről


majd csak figyeld meg: téged 2 kisgyerekkel elsônek fognak kivágni, már ha nagynehezen felvesznek...

2011. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
53%

"Mire oviba kerül a kisebb, addigra én 27 éves leszek, még akár pályát is változtathatok, "


Elvileg igen. Gyakorlatilag örülj ha behívnak interjúra.

Nekem az volt a mázlim, hogy szülés előttről igencsak jó szakmai önéletrajzot tudok felmutatni, ami egy 25 év alattinak nincs meg. Így két lehetőség közül választhattam, de sok anyuka ismerős küzd azzal, hogy nem veszik fel sehová, vagy nem tud egy pocsék munkahelyről eljönni, mert nincs hová.

2011. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

10:24


Talán jobb is lenne.

2011. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!