Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura az, ha valaki...

Miért fura az, ha valaki fiatalon akar szülő lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kész vagyok azoktól,amiket itt olvasok. Kicsit lentebb egy 23 éves lány gyereket szeretne,és mindenki letámadta szegényt.Mégis mi ezen olyan furcsa? Felnőtt nő már. Miért elfogadottabb az,ha valaki 40 évesen szül? Miért kell az anyagiakkal jönni? Tesómat is a nagyihoz vitték a szüleim,mégse szenvedtünk soha semmiben hiányt. Ellenben van egy kedves barátnőm,a szülei bőven negyven évesek voltak mikor barátnőm megszületett és szegény huszonéves lánynak a szülei betegesek,meg azért egy hatvan éves (akármennyi az átlagéletkor) akkor is rosszabb egészségi állapotban van,mint egy negyvenes. Most tekintsünk el attól,hogy valaki nem találja az igazit meg nem jött össze. Ha valakinek van párja,és vágyik gyerekre miért kellene x éves koráig várnia? Gyerek mellett már nem lehet az anyagiakat előteremteni vagy mi? Emiatt nagyon utálom,hogy ebben a korban élek :(
2011. máj. 18. 00:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
44%

"Felőlem szülhet valaki 14 vagy 84 évesen is. Hol változtat az az én életemen? "


Ott, hogy mennyi adód megy el a segílykére...

2011. máj. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
37%
Ma 00:32 - nek: Pedig akár pont egy olyan embernek eshetsz áldozatául, akit 14 évesen szültek meg hogy az utca nevelje fel, majd bűnözővé vált. Ha szerencséd van, csak eltartanod kell az adódból. Azért ez nem ilyen egyszerű.
2011. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 napietus ***** válasza:
61%
az én nagyapám 44 évesen halt meg. a dédapám meg 90 évet élt szinte az utolsó napig egészségesen. namostakkor? ez nem érv, hogy kit hány évesen temetnek el a gyerekei. erre nem lehet egy család életét alapozni. és nem az életkorral van baj, hanem ahogy előttem írták, a pucér seggel. van, akinek 21 évesen is van mire. tegye. de akinek nincs, az más kontójára ne rendeljen nótát, ha lehet...
2011. máj. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
47%

"Valljuk be,egy olyan akit fiatalon vállaltak valószínűleg tovább élvezheti a szülei társaságát mint egy olyan,akit később."


Nem teljesen biztos. Rengeteg a fiatal férfi aki szívinfarktusban hal meg, és sok idős van, akik még jó erőben vannak. A gyereknek meg persze hogy jó, ha vannak szerető nagyszülei, de még jobb, ha a szüleivel nyugodt, rendezett körülmények között él.

2011. máj. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
42%

Nem a korral volt a probléma,de látom ezt még mindig nem fogtad fel.

És szerinted csak most szülhetne gyereket,vagy 20 év mulva? Közte nincs semmilyen idő intervallum nyilván :D Gyerek mellett nagyon nehéz az anyagiakat megteremteni,ha nem lehetetlen.és ennek a gyerek látja kárát (többekközt).

ne haragudj,de ez milyen hozzáálás,hogy szülj a semmire,mert sose lehet tudni mikor leszel csoró. Éppen ezért kellene egy biztos háttér,egy kis anyagi tartalék..

Miért kell az anyagiakkal jönni? Gondolkozz..menni fog

A gyereknek is vannak szükségletei,amiket ki kell elégiteni.Ehhez pedig pénz kell.Gondolom nincs gyereked,ha nagyon szeretnéd összeszámolom neked,hogy ALAPHANGON egy havi ellátása mennyibe kerül egy csecsemőnek.Jó esetben,ha nem jön közbe semmi.

Tapasztalatlan vagy és gyerekes,ami nem gond,de kicsit lehetnél tájékozottabb hogy mi kell egy gyerek felneveléséhez.Ugyanis megcsinálni és kipottyantani nem nagy kunszt.

2011. máj. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
63%

Majd pont ezen fogom törni a fejem. Van nekem jobb dolgom is. Nem hiszem, hogy a kérdés feltevője, ami ezt a kérdést ihlette bármi gondot okozna nekem.

De végülis lehet hogy megváltjátok a világot, ha lebeszéltek itt pár embert a szülésről. Igaz, hogy amikor valaki meg abortuszra akar menni, az szülje inkább meg, mert egy rohadt szemét, ha nem próbálja meg felnevelni minimálbérből egyedül valami lepukkant albérletben. Értem én.

00:32 voltam

2011. máj. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenkor jönnek majd azok a válaszok,hogy mivel nem tanult egyetemen blablabla,hülye és éretlen vagyok!Vágták már a fejemhez.Sajna abba nem láttak bele,hogy miért nem folytattam érettségi után a sulit.

22. születésnapom előtt 3 hónappal szültem a lányom és 5 hónappal a 23. születésnapom után fogom megszülni a második babámat.

Dolgoztam és onnan jöttem szülni.Férjemnek is van állása,ami ugyan nem a legjobb fizetés(140.000),de éhen halni nem fogunk.Amíg tudom öltöztetni(nem nike és gucci cuccokba),etetni és sokat foglalkozni velük,addig nem aggódom.

Tudom,hogy nem nagyszülőknek szülök,de olyan jó dolog,mikor elviszem az unokájukat hozzájuk és nem azt kell hallgatnom,hogy: "jajj,most nem tudunk játszani,mert a reumám stb."

51 éves anyukám és 54 éves anyósom.Olyan jókat tudnak unokázni és ez nekem nagy öröm.

2011. máj. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
Jó fáradtak lehettek. Írtam: tekintsünk el ezektől az esetektől. Tegyük fel,hogy aki 20 évesen szül él 70 évig,és aki 40 évesen,az is. Mi a különbség? Aki 20 évesen szült,annak van egy 50 éves gyereke,aki 40 évesen szült,annak egy 30.
2011. máj. 18. 00:45
 29/51 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj kérdező, mesélek én neked valamit: egyik ismerősömet 18 évesen szülte az anyja. Természetesen apuka lelécelt, anyuci maradt a nagyinál gyerekestül. Azóta drága anyuci szült még 2 gyereket, mert ő ugye annyira szereti a gyerekeket. Ismerősöm azóta felnőtt, és anyuci társasága mellett élvezheti a csórósággal járó költségeket is még jóóóó sokáig. Ugyanis anyuci azóta se tudott normális munkát szerezni, úgyhogy a jelenleg már felnőtt gyerekéről húzza le az utolsó bőrt is.


Engem anyám 33 évesen szült. Most 55 és köszöni szépen, kicsattan az egészségtől, emelett pedig el tudott indítani az életben, és tudja támogatni a gyermekét.

A haldoklástól még igencsak messze van, és ha isten is úgy akarja, még legalább 20-30 évig velünk lesz. Addigra én már 40-50 éves leszek.

2011. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
56%

"Aki 20 évesen szült,annak van egy 50 éves gyereke,aki 40 évesen szült,annak egy 30."


Az a lényeg, hogy hogy nevelte. Mert lehet, hogy az első megkapja az 50 éves gyerekétől, hogy sose volt rendes cucca, nem járhatott nyelvórára, stb.

A 20 és a 40 között pedig ott a 25, 28, 31, 34 és még sok szám....

2011. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!