Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura az, ha valaki...

Miért fura az, ha valaki fiatalon akar szülő lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kész vagyok azoktól,amiket itt olvasok. Kicsit lentebb egy 23 éves lány gyereket szeretne,és mindenki letámadta szegényt.Mégis mi ezen olyan furcsa? Felnőtt nő már. Miért elfogadottabb az,ha valaki 40 évesen szül? Miért kell az anyagiakkal jönni? Tesómat is a nagyihoz vitték a szüleim,mégse szenvedtünk soha semmiben hiányt. Ellenben van egy kedves barátnőm,a szülei bőven negyven évesek voltak mikor barátnőm megszületett és szegény huszonéves lánynak a szülei betegesek,meg azért egy hatvan éves (akármennyi az átlagéletkor) akkor is rosszabb egészségi állapotban van,mint egy negyvenes. Most tekintsünk el attól,hogy valaki nem találja az igazit meg nem jött össze. Ha valakinek van párja,és vágyik gyerekre miért kellene x éves koráig várnia? Gyerek mellett már nem lehet az anyagiakat előteremteni vagy mi? Emiatt nagyon utálom,hogy ebben a korban élek :(
2011. máj. 18. 00:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
24%
Te szőke vagy vagy analfabéta?
2011. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:31


:) Rendben, értem, hogy nem lenne ezzel semmi gondod... De mindezek ellenére, hogy már férjnél voltam, saját házunk volt, 0 adósság, komoly elképzelések, normális anyagi háttér, szóval mindezek ellenére rengeteg embertől megkaptam, hogy egy hülye vagyok.

Vajon akkor tőlük miért? Hisz tényleg mindenünk megvolt, amire szükségünk van..sőt. Még munka után sem kell néznem, hisz ott a vállalkozás.. Baba mellett is teljes mértékben tudom csinálni. Értitek? Mégis vannak, akik tágra nyitott kerek szemekkel néznek rám, mikor meglátnak babakocsival.. "ilyen fiatalon? te jóó ég"

Ebben az esetben én sem értem, h min vannak kibukva.. Őszintén nem.

Viszont, az tény és való, hogy mikor nagyon sok feltétel nincs meg, mondhatni a legalapvetőbbek (együtt élés, munkahely) akkor nem mernék babát tervezni. Főleg, hogyha anyukám ilyesmit jelentene ki, mint a másik kérdésben szereplő lány szülei. Az én szüleim támogattak, anyukám már nagyon várta a kisunokát :)

Egyébként, megértem hogy szeretne a lány kisbabát, hisz ha érettnek érzi magát, akkor vágy ott van a szívében. Akárhogy is áll anyagilag, ezt a vágyat nem tudja kiűzni magából. Viszont nekem pl egészen rossz érzés lett volna, ha úgy várjuk a babánkat, hogy én anyukámnál vagyok, a férjem, vagy pasim meg egészen máshol. Szerintem együtt várni a kisbabánkat annyira szuper... Nem szabad kihagyni, ha van rá lehetőség!!! Komolyan, megéri várni a babavállalással még egy kicsit, míg legalább össze nem költöztök (s van legalább egyikőtöknek munkahelye).

Mikor együtt fekszetek és együtt keltek, ti ketten, plusz a pocak :) Pont ez a légyege a babavárásnak..hogy együtt. Ehhez pedig nélkülözhetetlen a közös otthon!! :)

2011. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
32%

"De végülis lehet hogy megváltjátok a világot, ha lebeszéltek itt pár embert a szülésről."


Csak felelősségteljesen kell gondolkozni, mert a gyerek nem egy kismacska, akivel ha mégis több baj van mint terveztük, akkor keresünk neki egy szerető gazdit, vagy kicsapjuk egy erdőszélen.

2011. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
53%

00:43-as!

Egyetértek azzal,amit írtál az abortuszról.

Sokak gondolkodhatnának ezen.DE JÓ SOKAT!

2011. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%
na látom megindult a troll lavina,jóéjt:D
2011. máj. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de többre nem vagyok kíváncsi. Nem akartam hogy ebből vita legyen és a végén még én legyek az idióta hülye. Bocsánat ha valaki lelkivilágába tapostam,szép estét mindenkinek.
2011. máj. 18. 00:53
 37/51 anonim ***** válasza:
58%

Bár én nem tudom, hogy miből gondoljátok, hogy aki biztos anyagi háttérrel vállal gyereket, annak a gyereknek jó élete lesz, vagy hogy nem kerülnek valahogy mégis olyan helyzetbe, hogy alig tudják eltartani, és miből gondoljátok, hogy aki rosszabb anyagi körülménnyel vállal gyereket, annak továbbra is rossz lesz, vagy rosszabb, a gyerek meg boldogtalan lesz.

Általánosítotok, elméleteket gyártotok, ítélkeztek vadidegenek életéről.

2011. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó!Nálad a pont.Így nem tudtam volna megfogalmazni,de teljes mértékben egyetértek!
2011. máj. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
72%

00:54


Nem arról van szó, hogy jó anyagi körülmények közül ne lehetne padlóra kerülni, arról sem hogy a fiatal anyák mind rossz szülők lennének, az idősebbek pedig jobbak, csak arról, hogy a gyerek felneveléséhez nem elég a nagy-nagy szeretet. Azért kíváncsi lennék arra, hogy itt a válaszolók közül ki nevel gyereket. Nekem kettő van, kisiskolások, és bármennyire imádom őket és örülők nekik, ez nem fáklyásmenet. Az elmúlt években láttam magam körül a bölcsiseket, ovisokat, most az iskolásokat, rengeteg családot, és bizony nem könnyű azoknak, akik mögött nincs stabil családi vagy anyagi háttér.

2011. máj. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 4 van, és soha nem kerülök anyagi gondok közé, mert már most akkora vagyonom van, hogy még a leendő unokáim is élvezni fogják. Ráadásul még 48 évesen előttem az élet.
2011. máj. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!