Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura az, ha valaki...

Miért fura az, ha valaki fiatalon akar szülő lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kész vagyok azoktól,amiket itt olvasok. Kicsit lentebb egy 23 éves lány gyereket szeretne,és mindenki letámadta szegényt.Mégis mi ezen olyan furcsa? Felnőtt nő már. Miért elfogadottabb az,ha valaki 40 évesen szül? Miért kell az anyagiakkal jönni? Tesómat is a nagyihoz vitték a szüleim,mégse szenvedtünk soha semmiben hiányt. Ellenben van egy kedves barátnőm,a szülei bőven negyven évesek voltak mikor barátnőm megszületett és szegény huszonéves lánynak a szülei betegesek,meg azért egy hatvan éves (akármennyi az átlagéletkor) akkor is rosszabb egészségi állapotban van,mint egy negyvenes. Most tekintsünk el attól,hogy valaki nem találja az igazit meg nem jött össze. Ha valakinek van párja,és vágyik gyerekre miért kellene x éves koráig várnia? Gyerek mellett már nem lehet az anyagiakat előteremteni vagy mi? Emiatt nagyon utálom,hogy ebben a korban élek :(
2011. máj. 18. 00:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 napietus ***** válasza:
34%
arra kevesebb az esély, hogy ötveniksz évesen haldokoljon, mint arra, hogy pályakezdő kisgyerekes anyaként ne találjon munkát évekig...
2011. máj. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
34%
60 évesen haldokolnak? Hát akkor marha egészségtelen életet élhette apám... Egyébként előbb utóbb mindenkinek végig kell néznie. Ez van.
2011. máj. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen megértelek... Mármint, hogy furcsállod a támadásokat.

Én a 23-at 5 hónapja töltöttem be, és 2 hónapja született meg a kisbabánk a férjemmel. Mikor eldöntöttük, h összeházasodunk, már azon sokan ki voltak bukva, h "ilyen fiatalon??" (akkor voltam 22)

Mikor pedig kiderült, h terhes vagyok, volt olyan barátnőm, aki egyenesen lehülyézett :)

Nem mondom, hogy nem esett rosszul.. Igenis nagyon rosszul esett, de próbáltam nem mutatni. Én úgy éreztem, hogy kész vagyok az anyaságra és már nagyon vágytam kisbabára, illetve a férjem is.

Sokan mondják még most is, hogy meg fogom én ezt még bánni... mármint, h nem 30 évesen szültem, és a 20-as éveimben nem tomboltam szét az agyam. :)

Én pedig azt nem értem, hogy miért ne lehetne család mellett is jól éreznem magam? A tömött szórakozóhelyeket azelőtt sem szerettem, inkább a baráti összejöveteleket, házibulikat, sütögetős kerti partykat. Amikor (számomra) tényleg hasznosan és értékesen töltjük el az időt. Nekem ezek jelentik a kikapcsolódást. Illetve úgy gondolom, hogy attól, mert 2 hetente (majd ha nagyobb lesz a kisbabám) anyukám vigyáz rá délután pár órát, még cseppet sem mondható el rólam az, hogy "nah, ez is lepasszolja a gyereket folyton a nagyinak".

Ja és az anyagiak.. Elvégeztem az egyetemet, még 22 évesen, közben dolgoztam is. A keresetem gondolom nem kell hogy mondjam :) isi mellett nem volt túl magas. A férjemnek viszont nagyon jó munkahelye van. 2 és fél éve felépült a házunk, én pedig a terhességem előtt néhány hónappal kitaláltam, hogy saját vállalkozásba kezdek. Bele is kezdtem elég hamar, és eddig úgy néz ki, hogy nagy sikere van a környékünkön.. :))

Szóval, igazából az én példám megcáfolja szinte az összes állítást, amit miatt elvileg nem jó dolog fiatalon szülni.

:) üdv.

2011. máj. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

SZINTE haldokolnak.

Különben kulturált hangnemben is lelehetne írni a válaszaitokat,nem mindig csak támadni a másikat az eltérő felfogása miatt.

2011. máj. 18. 00:30
 15/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
63%

"Csakhogy én a gyerek szemszögéből látom a világot! "


Épp az ő érdekében kell figyelembe venni, hogy nyugodt családi körbe szülessen. Az anyagi problémák, a stressz teljesen szét tudja zilálni a legjobb párkapcsolatot is. Nem azt mondom, hogy egy terhességhez milliók kellenek a bankszámlán, de egy átlagos körülmények, az a nyugalom, hogy hó végén is tudj venni pelenkát és gyógyszert ha kell, az fontos!

2011. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 napietus ***** válasza:
60%
00:29-es, ha Te írtad volna ki a kérdést, azt mondtam volna, hogy miért ne? Te házasságban éltél, diplomád volt és önálló háztartásod, amikor szültél. az egy egészen más helyzet.
2011. máj. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:29

Kedves válaszló!

Sok boldogságot kívánok,más véleményével meg ne törődj. :)

2011. máj. 18. 00:32
 18/51 anonim ***** válasza:
59%

Furcsa, hogy embereket zavar, hogy számukra tök ismeretlen emberek, x vagy y éves korban szülnek. Felőlem szülhet valaki 14 vagy 84 évesen is. Hol változtat az az én életemen? Sehol. Az ő élete, az ő döntése, mindenki akkor szül vagy nem szül, amikor jólesik neki.

Nyomkodjátok a piros kezet ;)

2011. máj. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
54%

"férjemnek viszont nagyon jó munkahelye van. 2 és fél éve felépült a házunk, én pedig a terhességem előtt néhány hónappal kitaláltam, hogy saját vállalkozásba kezdek. Bele is kezdtem elég hamar, és eddig úgy néz ki, hogy nagy sikere van a környékünkön.. :))

Szóval, igazából az én példám megcáfolja szinte az összes állítást"


Nem cáfolja, hanem épp megerősíti. Nem a pucér seggetekre vállaltátok a gyereket, hanem elkészült házba, dolgozó férj és vállalkozó anyuka szülőkkel. Az, hogy anyukád időnként vigyáz a kicsire, az nem azt jelenti nálatok, hogy arra számítasz, hogy ő veszi a pelenkát meg a bébiételt, mert nektek nincs pénzetek. Itt a nagy különbség. És senki nem azt mondta, hogy fiatalon butaság szülni, hanem hogy a pucér seggre felelőtlenség.

2011. máj. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Akkor csak azt értsétek meg,hogy nekem nem kell majd huszonx éves koromban (remélhetőleg) a szüleimet eltemetni. Ti nem szeretitek a szüleiteket? Nem szeretnétek,hogy minél tovább veletek legyen? Valljuk be,egy olyan akit fiatalon vállaltak valószínűleg tovább élvezheti a szülei társaságát mint egy olyan,akit később. Egy gyerek ha jó a kapcsolat vágyik az otthon melegére,arra hogy hazamehessen ha gondja van. Mindig fájdalmas egy szülő elvesztése,de nem mindegy hogy az mikor következik be. (És most megint tekintsünk el a betegségektől,balesetektől stb)
2011. máj. 18. 00:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!